تراکتور 3 – نفت 0؛ دومین باخت پیاپی زردپوشان نفت
تراکتور 3 – نفت 0؛ دومین باخت پیاپی زردپوشان نفت

خوزستان اسپورت
هفته دوم لیگ برتر – استادیوم بنیان دیزل تبریز
دوشنبه 3 آبان 1400 – ساعت: 18
تراکتور تبریز 3 – صنعت نفت آبادان 0
گل: پیمان بابایی (9 و 87)، سامان نریمان جهان (5+90)
داور: روح‌الله شریفی
کمک داوران: محمد راهی و حمید رضا افشون
اخطار: حکیم نصاری (صنعت نفت)
بدون تماشاگر

تراکتور تبریز: محمدرضا اخباری، عبدالله ناصری، ابوالفضل رزاق‌پور، اکبر ایمانی، سامان نریمان جهان، عبدالله حسینی، پیمان بابایی، محمد قادری (65- سعید واسعی)، محمد عباس‌زاده (48- بهزاد سلامی)، شاهین ثاقبی (65- علی فتحی) و آرش قادری
سرمربی: فیروز کریمی

صنعت‌نفت آبادان: احمد گوهری، امید خالدی، میثم تهیدست، رضا یزدان‌دوست (64- مهدی حنفی)، فرزاد جعفری (80- رضا امانی‌نژاد)، حکیم نصاری، محمدرضا غبیشاوی (80- علی امیری)، عباس بوعذار (64- احمد شریعت‌زاده)، طالب ریکانی، سیدفاخر تهامی (89- حسن بیت‌سعید) و شروین بزرگ
سرمربی: علیرضا منصوریان (غایب)

خلاصه بازی
تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در دومین هفته از فصل جدید لیگ برتر مقابل تراکتور تبریز با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

حملات دقایق ابتدایی قرمزپوشان تبریزی با گل همراه بود و پیمان بابایی مهاجم تراکتور پس از اینکه یک موقعیت گلزنی را از دست داد، دومین فرصت را با استفاده از غفلت مدافعان نفت در دقیقه 9 به گل تبدیل ساخت. آبادانی‌ها در ادامه این نیمه به دنبال یافتن راه‌های نفوذ به محوطه جریمه میزبان و دسترسی به گل تساوی بودند اما بازی منظم تراکتوری‌ها مانع از رسیدن زردپوشان نفت به هدف‌شان گردید و 45 دقیقه نخست با همان تک گل بابایی خاتمه یافت.

در نیمه دوم، محمد قادری مهاجم تراکتور دو موقعیت متوالی را در دقایق 54 و 56 هدر داد، سپس ضربه خطرناک پیمان بابایی توسط احمد گوهری به کرنر رفت و شوت سنگین بهزاد سلامی در دقیقه 69 به تیر دروازه نفت آبادان برخورد کرد. زردپوشان نفت در دقیقه 70 صاحب یک موقعیت خوب شدند اما اخباری سنگربان میزبان این موقعیت را از شریعت‌زاده گرفت و شروین بزرگ هم در دقیقه 82 یک فرصت خوب را هدر داد.

تراکتوری‌ها در دقیقه 87 با استفاده از تعلل خط دفاعی نفت آبادان دومین گل را توسط پیمان بابایی به ثمر رساندند و سامان نریمان جهان هم در اوقات اضافی گل سوم را زد تا سه امتیاز این مسابقه نصیب شاگردان فیروز کریمی شود و زردپوشان آبادانی متحمل دومین باخت متوالی گردند.

شرح گل‌ها
1-0 (تراکتور): پاس بلند اکبر ایمانی به قلب دفاع صنعت‌نفت با تعلل میثم تهیدست مدافع میانی زردپوشان همراه گردید و پیمان بابایی با ربودن توپ و ضربه‌ای دقیق دروازه نفت آبادان را گشود.

2-0 (تراکتور): مشابه گل اول یک توپ به پشت خط دفاعی نفت آبادان فرستاده شد، میثم تهیدست باز هم در دفع توپ اشتباه کرد و پیمان بابایی با فرصت طلبی از این موقعیت یک گل دیگر ساخت.

3-0 (تراکتور): سامان نریمان جهان با استفاده از اشتباه فاحش احمد گوهری دروازه صنعت‌نفت آبادان را برای سومین بار فرو ریخت تا شکست زردپوشان سنگین‌تر شود.

در حاشیه
* علیرضا منصوریان به دلیل سپری کردن دوران قرنطینه، همچنین گذراندن محرومیت انضباطی در این بازی غیبت داشت.
* صدای ضبط شده هواداران تراکتورسازی از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شد.
* محمد خرمگاه در غیاب منصوریان از کنار زمین به هدایت بازیکنان تیم نفت آبادان می‌پرداخت.
* در شرایطی که حضور اصحاب رسانه در ورزشگاه‌ها مورد تایید قرار گرفته است، اما برای این مسابقه اختلاف بین هیأت فوتبال و باشگاه تراکتور موجب شد تا خبرنگاران نتوانند وارد ورزشگاه شوند.
*پیمان بابایی با رقص آذری، بخشی از جشن گل خود را برگزار کرد.
*بازیکنان و نیمکت تیم نفت در چند صحنه نسبت به قضاوت داور اعتراضاتی داشتند.