نفت مسجدسلیمان از بازیکن خالی شد
نفت مسجدسلیمان از بازیکن خالی شد

خوزستان اسپورت- ترکیب تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان برای فصل آتی لیگ برتر فوتبال کاملاً دگرگون می‌شود.

به گزارش خوزستان اسپورت، تیم نفت مسجدسلیمان که یک فصل پرحاشیه را در لیگ برتر ایران سپری کرد، از ابتدای دوره نقل و انتقالات تابستانی بازیکنان زیادی را از دست داده و تقریباً خالی از بازیکن شده است.

فرهاد کرمانشاهی، احمد گوهری، سیروان قربانی، نیما انتظاری، فردین رابط، محمد بلبلی، بهروز نوروزی‌فرد، میثم تهیدست، سجاد جعفری، ساسان حسینی، عباس بوعذار، محمدمهدی محبی، عباس عسکری، سعید کریمی و امیرحسین باقرپور بازیکنانی بوده‌اند که طی روزهای گذشته از تیم نفت خداحافظی کردند. قراردادهای چند بازیکن دیگر هم به پایان رسیده و منتظر یافتن تیم جدیدی برای ادامه بازی هستند.

تیم محبوب فوتبالدوستان مسجدسلیمانی در شرایطی باید برای پر کردن جاهای خالی نفرات جدا شده اقدام کند که از نظر مالی قدرت تقابل با تیم‌های صنعتی یا تیم‌های تحت پوشش مالی وزارت ورزش را ندارد. ضمن اینکه قوانین لیگ برتر هم فقط اجازه‌ی جذب هفت بازیکن لیگ برتری را می‌دهد و نفت مسجدسلیمان طبق قوانین می‌بایست بقیه نفرات جدیدش را از دسته‌های پایین به خدمت بگیرد.

نفتی‌ها تاکنون دو سهمیه لیگ برتری را به جذب محمد طیبی از صنعت‌نفت آبادان و میثم نقی‌زاده از مس رفسنجان اختصاص داده‌اند و تنها قادر به جذب پنج بازیکن دیگر از لیگ برتر هستند.

همچنین حسن مرادی‌فر مدافع میانی تیم خوشه طلایی ساوه نخستین بازیکن ورودی نفتی‌ها از لیگ دسته اول است.

شیران زاگرس که در آخرین بازی فصل پیش با غلبه بر آلومینیوم اراک از خطر سقوط رهایی یافتند، برای فصل جدید با هدایت سیروس پورموسوی گام به لیگ برتر خواهند گذاشت و این مربی خوزستانی با توجه به جدایی تمام بازیکنان اصلی نفت مسجدسلیمان باید تیم جدیدی برای هواداران این شهر فوتبال‌خیز بسازد.

این در حالیست که نفتی‌ها به دلیل خالی شدن از بازیکن آخرین تیمی خواهند بود که تمرینات پیش فصل را آغاز می‌کنند و زمان چندانی برای آماده‌سازی نخواهند داشت.

طبق اعلام اولیه باشگاه نفت مسجدسلیمان، قرار است که تمرینات این تیم اواسط همین هفته با برپایی یک اردوی آماده‌سازی در تهران آغاز شود.