مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال اهواز درگذشت
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال اهواز درگذشت

خوزستان اسپورت- دارنده عنوان قهرمانی تنیس روی میز ایران و مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال اهواز دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خوزستان اسپورت، متأسفانه باخبر شدیم که ایرج طهماسبی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال اهواز که جزو ورزشکاران قهرمان ایران در سال‌های قبل از انقلاب و یکی از بهترین مدیران ورزشی در سال‌های پس از انقلاب بود ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

شادروان ایرج طهماسبی متولد شهرستان مسجدسلیمان بود که ابتدا نام وی به‌عنوان قهرمان تنیس روی میز ایران بر سر زبان‌ها افتاد و پس از آن به‌دلیل علاقه به رشته ورزشی فوتبال روی به مربیگری آورد و در سمت سرمربیگری تیم خاطره‌انگیز تاج مسجدسلیمان در لیگ سال 1350 فوتبال ایران حضور یافت. تاج مسجدسلیمان تنها تیمی بود که مقابل پرسپولیس تهران قهرمان سال 50 فوتبال کشور به پیروزی دست یافت و طهماسبی اولین مربی تاریخ فوتبال خوزستان محسوب می‌شود که پرسپولیس تهران را شکست داده است.

این پیشکسوت ارزنده ورزش خوزستان در سال‌های پس از انقلاب به کار مدیریت ورزشی وارد شد. وی مدیریت تیم استقلال اهواز را به دست گرفت و طی چندسال حضورش موفق شد این تیم پرطرفدار اهوازی را در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد شمسی تبدیل به تیمی مطرح در فوتبال ایران نماید.

شادروان طهماسبی که جزو قهرمانان تحصیلکرده‌ی ورزشی محسوب می‌شد، بعد از جدایی از مدیریت استقلال اهواز برای ادامه زندگی به تهران انتقال یافت و طی سال‌های گذشته عضو نویسندگان نشریه دانش و ورزش بود.

کانون هواداران باشگاه استقلال اهواز ساعتی پیش با صدور بیانیه‌ای درگذشت این پیشکسوت صاحب‌نام ورزش را به جامعه ورزش تسلیت گفت.

 گزارش خبرنگاز خوزستان اسپورت حاکیست که ایرج طهماسبی جزو بهترین مدیران تاریخ فوتبال خوزستان محسوب می‌شد که تحصیلات عالیه آکادمیک داشت و ضمن تسلط به زبان‌های خارجی در دوره‌های پیشرفته مدیریتی خارج از کشور شرکت می‌کرد اما به‌دلیل اختلاف با مدیران ارشد ورزش خوزستان در دهه هفتاد شمسی که مخالف ادامه حضور وی در ورزش استان بودند ناچار به جدایی از باشگاه استقلال اهواز و ترک استان زادگاهش نمود.

خوزستان اسپورت درگذشت ایرج طهماسبی را به خانواده گرامی ایشان و جامعه ورزش تسلیت عرض نموده و برای آن شادروان طلب آمرزش الهی داریم.