ماشین 0 – فولاد 1؛ سوغات شیرین از سرمای تبریز
ماشین 0 – فولاد 1؛ سوغات شیرین از سرمای تبریز

خوزستان اسپورت
هفته دوازدهم لیگ بیستم – استادیوم شهید سلیمانی
دوشنبه 6 بهمن‌ماه 99 – ساعت: 15
ماشین سازی تبریز 0 – فولاد خوزستان 1
گل: آیاندا پاتوسی (5)
داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک داوران: هادی طوسی و پوریا زحمتی
اخطار: بهمن سالاری (ماشین سازی) – وحید حیدریه، محمد قاسمی‌نژاد، مهران موسوی، محسن فروزان (فولاد)
بدون تماشاگر

ماشین سازی تبریز: مهدی اسلامی، مهدی رستمی، اکبر آفاقی (87- سیدمحمد ابوترابی)، فرشاد اسدی (72- داود شاهواروقی)، مهدی مومنی، پیمان بابایی، بهمن سالاری (63- محمدامین اسدی)، ابوالفضل رزاق‌پور، منصور باقری، سیدمحمد حسینی و اتابک زارعی (87- فزاد محمدی)
سرمربی: سعید اخباری

فولاد خوزستان: محسن فروزان، صالح حردانی (85- ایوب والی)، عارف آقاسی، مهران موسوی، وحید حیدریه، محمد آبشک (85- محمد میری)، محمدزبیر نیک‌نفس، فرشاد احمدزاده، آیاندا پاتوسی (77- ساسان انصاری)، محمدرضا عباسی (66- محمد قاسمی‌نژاد) و لوسیانو پریرا
سرمربی: جواد نکونام

خلاصه بازی
ماشین‌سازی تبریز با هدف کسب اولین پیروزی فصل انگیزه زیادی برای این بازی داشت، فولاد خوزستان نیز به دنبال رقم زدن اولین برد خارج از خانه در لیگ بیستم بود و نتیجه تساوی در این مسابقه هیچ‌کدام از دو تیم را راضی نمی‌کرد.

سرخ‌پوشان فولاد خوزستان بازی را تهاجمی آغاز کردند و در همان دقیقه 5 نیمه اول دروازه ماشین‌سازی را گشوند. فشار حملات فولادی‌ها تا دقایقی بعد از گل هم ادامه داشت و بعد از آن جریان بازی به تعادل کشیده شد. ماشین‌سازان در این نیمه فقط یک صحنه خطرناک خلق کردند که شوت محکم مؤمنی از بالای دروازه فولاد خوزستان بیرون رفت تا شاگردان نکونام 45 دقیقه نخست را با پیروزی سپری کنند.

در نیمه دوم، بازیکنان ماشین‌سازی سعی در زدن گل تساوی و فرار از شکست خانگی داشتند. فولادی‌ها نیز به اداره جریان بازی می‌پرداختند تا راه‌های نفوذ سبزپوشان تبریزی را مسدود کنند. پیمان بابایی در دقیقه 77 ضربه سر خطرناکی روانه دروازه فولادی‌ها کرد که محسن فروزان با یک واکنش سریع توپ را به کرنر فرستاد و تنها موقعیت جدی میزبان در نیمه دوم از دست رفت.

فولاد خوزستان با کسب پیروزی در این مسابقه 18 امتیازی شد و چند پله در جدول صعود داشت.

شرح گل
0-1 (فولاد): لوسیانو پریرا از منطقه راست خط دفاعی ماشین‌سازی توپ را به ارسال کرد و آیاندا پاتوسی با یک ضربه سر دروازه میزبان را فرو ریخت تا حلقه شادی فولادی‌ها شکل بگیرد.

در حاشیه
* ابتدا قرار بود بازی در استادیوم یادگار انجام شود، اما سازمان لیگ روز گذشته با درخواست باشگاه ماشین‌سازی مبنی بر انجام بازی در استادیوم شهید سلیمانی موافقت کرد.
* پیست اطراف زمین چمن مملو از برف بود. شهرستان تبریز طی روزهای قبل شاهد بارش برف بود و امروز هوای آفتابی داشت.
* داور مسابقه در اواسط نیمه اول به وحید حیدریه بازیکن فولاد خوزستان به دلیل تأخیر در آغازبازی کارت زرد نشان داد.
* در اواسط نیمه دوم داور میدان به یکی از نیمکت نشینان تیم میزبان به دلیل اعتراض کارت زرد نشان داد.
* نادر غبیشاوی مربی دروازه‌بانان فولاد در نیمه دوم از داور کارت زرد گرفت.
* ایوب والی کاپیتان تیم فولاد خوستان پس از چندماه دوری به میادین فوتبال برگشت و در دقیقه 85 برای تیمش به میدان رفت.