نساجی 0 – نفت 1؛ برد آبادان با سوپرگل ریکانی
نساجی 0 – نفت 1؛ برد آبادان با سوپرگل ریکانی

خوزستان اسپورت
هفته یازدهم لیگ بیستم – استادیوم وطنی قائمشهر
یکشنبه 21 دی‌ماه 99 – ساعت:15
نساجی مازندران 0 – صنعت نفت آبادان 1
گل: طالب ریکانی (36)
داور: حمید حاج ملک
کمک داوران: جلیل شعرانی و عسگر محمدی
اخطار: محمدرضا غبیشاوی (صنعت نفت)
بدون تماشاگر

نساجی مازندران: نیما میرززاد، حامد شیری، مجتبی بیژن، سعید بیگی، حسن نجفی، علی داوران، محمود قائدرحمتی، فرزاد زامهران (78- بهزاد داودی)، مهرداد بایرامی (64- میلاد کمندانی)، عبدالکریم اسلامی و مهدی نظری
سرمربی: وحید فاضلی

صنعت نفت آبادان: فرزین گروسیان، حسین ساکی، محمد اهل شاخه، محمد طیبی، عبدالله ناصری (25- سیدفاخر تهامی و 74- محمدرضا غبیشاوی)، مهدی حنفی، محمدحسین زواری، مهدی زبیدی، حسن بیت سعید (40- احمد شریعت‌زاده)، طالب ریکانی و علی آل‌کثیر (74- حکیم نصاری)
سرمربی: سیروس پورموسوی

خلاصه بازی
بازی افتتاحیه هفته یازدهم لیگ، رویارویی دو نماینده پرطرفدار فوتبال شمال و جنوب بود. نساجی و صنعت‌نفت در روزی مقابل هم صف‌آرایی می‌کردند که وضعیت کاملا متفاوتی در جدول داشتند. زردپوشان جنوبی در بالای جدول برای رسیدن به صدرنشینی تلاش می‌کردند و سرخ‌پوشان شمالی در پایین جدول به دنبال قطع کردن نوار ناکامی پنج هفته‌ای و خروج از بحران بودند.

بازیکنان نساجی و صنعت‌نفت در یک هوای آفتابی و مطبوع بازی را آغاز کردند. نیمه اول مسابقه پایاپای پیش می‌رفت و زردپوشان صعت‌نفت توانسته بودند راه‌های نفوذ مهاجمان نساجی را مسدود نمایند تا موقعیت‌های آنچنانی نصیب میزبان نشود. در حالی که بازی آرام دنبال می‌شد، طالب ریکانی هافبک گلزن نفت آبادان با یک شوت غافلگیرکننده در دقیقه 36 یخ بازی را آب کرد و با زدن یک گل تماشایی تیمش را پیش انداخت تا نیمه نخست با همین گل به سود نفت آبادان تمام شود.

در نیمه دوم، زردپوشان صنعت‌نفت اقدام به اداره جریان بازی برای محافظت از گل زده می‌کردند و یاران نساجی نیز با نفوذهای مداوم به عمق دفاع صنعت‌نفت به دنبال گلزنی بودند. تلاش یاران نساجی در دقیقه 72 منجر به کسب یک ضربه پنالتی شد اما ضربه زمینی حامد شیری از روی نقطه پنالتی توسط فرزین گروسیان دفع شد. در دقیقه 80 هم محمود قائدرحمتی از فاصله چندقدمی دروازه نفت آبادان توپ را به بیرون زد. حملات بعدی نساجی هم راه به جایی نبرد تا این بازی سرانجام با سوپرگل طالب ریکانی به نفع تیم نفت آبادان تمام شود.

شرح گل
0-1 (صنعت‌نفت): طالب ریکانی هافبک میانی تیم نفت آبادان در پشت محوطه جریمه نساجی صاحب توپ شد و با یک شوت محکم و غافلگیرانه توپ را از همان فاصله به تور دروازه نساجی دوخت تا شادی را به جمع زردپوشان بیاورد.

در حاشیه
* همسایه‌های ورزشگاه وطنی قائمشهر مثل همیشه از پشت بام منازل مجاور این ورزشگاه به تماشای بازی مشغول بودند.
* حامد فلاح‌زاده به دلیل مصدومیت در سفر به شمال غایب بود و نتوانست بازیکنان نفت آبادان را در این بازی همراهی کند.
* عبدالله ناصری و حسن بیت‌سعید در جریان نیمه اول دچار مصدومیت شدند و از بازی بیرون رفتند.
* بازیکنان و مربیان تیم نساجی مازندران در ابتدای نیمه دوم اعتقاد به خطای پنالتی در محوطه جریمه نفت آبادان داشتند و به داور اعتراض کردند.
* سیدفاخر تهامی که در نیمه اول جایگزین عبدالله ناصری شده بود، در اواسط نیمه دوم احساس مصدومیت کرد و تعویض شد.