گل‌گهر 1 - فولاد 1؛ پنالتی از دست رفت
گل‌گهر 1 - فولاد 1؛ پنالتی از دست رفت

خوزستان اسپورت
هفته سوم لیگ بیستم – استادیوم امام علی (ع) سیرجان
چهارشنبه 5 آذرماه 99 – ساعت 16:10
گل گهر سیرجان 1 – فولاد خوزستان 1 
گل: گادوین منشا (8- پنالتی) برای گل گهر - محمد قاسمی نژاد (41) برای فولاد
داور: علی صفایی
کمک داوران: حسن انتظاری و محمد عطایی
اخطار: سعید صادقی، میلاد زکی‌پور (گل گهر) - مهران درخشان مهر و صالح حردانی (فولاد)
بدون تماشاگر

گل گهر سیرجان: علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان، علیرضا علیزاده، سیدعلیرضا ابراهیمی، میلاد زکی‌پور، سعید صادقی، احمدرضا زنده‌روح، بهنام برزای، علی‌اصغر عاشوری (46- محسن کریمی)، یونس شاکری و گادوین منشا
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

فولاد خوزستان: محسن فروزان، صالح حردانی، موسی کولیبالی، عارف آقاسی، مهران درخشان‌مهر، محمد آبشک، زبیر نیک‌نفس (86- احمد عبدالله زاده)، ساسان انصاری، فرشاد احمدزاده، محمد قاسمی‌نژاد (78- محمد میری) و لوسیانو پریرا (86- شروین بزرگ)
سرمربی: جواد نکونام

خلاصه بازی
تیم‌های گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان که لیگ بیستم را خوب شروع کرده و پیش از این بازی در مثلث بالای جدول قرار گرفته بودند، در نخستین دیدار از هفته سوم برابر هم به میدان می‌رفتند و کسب سه امتیاز می‌توانست تیم برنده‌ی این مسابقه را در جمع صدرنشینان تثبیت کند.

تیم گل گهر سیرجان در همان دقایق ابتدایی صاحب یک ضربه پنالتی شد و پس از اینکه این ضربه توسط داور مسابقه تکرار شد، گادوین منشا که بار اول نتوانسته بود توپ را گل کند، ضربه دوم را تبدیل به گل کرد و میزبان را پیش انداخت. شاگردان نکونام در ادامه نیمه اول برای جبران نتیجه تلاش کردند و سرانجام در دقیقه 41 محمد قاسمی نژاد با استفاده از ریباند برای فولاد گلزنی کرد تا این نیمه با تساوی پایان یابد.

در نیمه دوم نیز جدال بازیکنان دو تیم برای کسب برتری ادامه یافت تا اینکه فولادی ها در وقت اضافی صاحب یک ضربه پنالتی شدند اما این پنالتی را ساسان انصاری هدر داد و فولادمردان از کسب سه امتیاز بازماندند.

شرح گل
1-0 (گل گهر): داور مسابقه به سود گل گهر پنالتی گرفت و پس از اینکه ضربه گادوین منشا توسط فروزان مهار شد، دستور به تکرار پنالتی داد که ضربه تکراری را مهاجم آفریقایی تیم میزبان تبدیل به گل کرد.

1-1 (فولاد): محمد قاسمی نژاد با استفاده از توپ برگشتی موفق به گشودن دروازه تیم سیرجانی شد و شادی را به اردوی فولاد خوزستان آورد.

در حاشیه
* این مسابقه سومین رویارویی فولاد و گل‌گهر در تاریخ لیگ برتر بود. فولادی‌ها فصل گذشته یک برد و یک تساوی مقابل حریف سیرجانی کسب کرده بودند.
* حسین کعبی کمک مربی تیم فولاد خوزستان به دلیل دریافت کارت قرمز در مسابقه قبلی از حضور در این بازی محروم بود.
* ایوب والی کاپیتان فولاد خوزستان که سال گذشته دروازه گل‌گهر سیرجان را باز کرده بود، در بازی امروز حضور نداشت. والی که اخیرا بهبود یافته است، از هفته‌های بعدی آماده حضور در میادین می‌شود.
* محمد میری که در نقل‌وانتقالات امسال به گل‌گهر رفت و بعد از مدتی کوتاه به فولاد خوزستان پیوست، در این مسابقه تیم فولاد را همراهی کرد.
* ترکیب فولاد خوزستان نسبت به بازی با استقلال یک تغییر داشت و ساسان انصاری در ترکیب اصلی جانشین آیاندا پاتوسی شده بود.