پورموسوی: برد مقابل پیکان خیلی اهمیت داشت
پورموسوی: پیروزی مقابل پیکان خیلی اهمیت داشت

خوزستان ورزشی- سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: پیروزی مقابل پیکان برای ما خیلی اهمیت داشت.

به گزارش خوزستان ورزشی و به نقل از فارس، سیروس پورموسوی در نشست خبری پس از دیدار معوقه هفته اول لیگ برتر و پیروزی دو بر یک مقابل پیکان اظهار داشت: خدا را هزار بار شکر می‌کنیم که امروز به ما کمک کرد؛ علیرغم تمام مشکلاتی که یکباره بر سر ما خراب شد توانستیم یک بازی خانگی که خیلی برایمان اهمیت داشت، در یک بازی باخته برنده شویم.

پورموسوی ادامه داد: نشان دادیم اگر در یک ماه گذشته این همه صحبت کردیم و گفتیم در کنار ساختن تیم صنعت نفت اصلی در حال پشتوانه سازی و جوانگرایی هستیم. امروز همه دیدید که حرف‌هایمان شعار نبود و در حد عمل آن را نشان دادیم. بازی اول همیشه در شروع لیگ سخت است. فقط 5 بازیکن بزرگسال داشتیم و 6 بازیکن جوانان و امید که نشان دادند می‌توانیم به آینده صنعت نفت امیدوار باشیم. از همه بازیکنانمان به خصوص با تجربه‌ها تشکر می‌کنم.

سرمربی صنعت نفت در مورد بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم و اینکه آیا فدراسیون فوتبال به خاطر مساله اسکوچیچ با نماینده آبادان لجبازی می‌کند، گفت: امروز حدود ساعت 14:10 به من گفتند از بازیکنان جذب شده نمی‌توانیم استفاده کنیم. خیلی سریع تلاش کردیم ترکیب تیم را عوض کنیم. با بازیکنان صحبت کردیم تا در این فاصله کم آن‌ها را از لحاظ روحی روانی آماده کنیم. علت اصلی را نمی‌دانیم. اجازه بدهید بررسی کنیم و ببینیم در این قضیه چه کسانی می‌توانستند کمک کنند و کمک نکردند. علیرغم اینکه مدیریت باشگاه تلاش کرد.

وی افزود: پنجشنبه این پول حواله شده، من فیش پرداختی را دیدم. از طریق یکی از کشورهای همسایه این پول پرداخت شده، نمی‌دانم برای چه پنجره ما تا الان بسته مانده، فقط می‌توانیم دعا کنیم که در 24 ساعت آینده پنجره ما باز شود تا از بازیکنانمان استفاده کنیم. اگر بخواهیم با این شکل جلو برویم خیلی سخت است.

پورموسوی در مورد اینکه چرا فدراسیون فوتبال در این مورد کمکی نکرده، اظهار داشت:‌ همانطور که گفتم اطلاع دقیقی ندارم. فقط می‌دانم پنجشنبه پول واریز شده و امروز به من گفتند پنجره بسته است. مطمئنا به عنوان تیمی که در لیگ ایران بازی می‌کنیم، متولی ما فدراسیون فوتبال است. مطمئن هستم فدراسیون اگر تا به امروز کاری نکرده که مطمئنم تلاش کرده، امیدواریم در 24 ساعت باقی مانده کمک کند تا پنجره تیم ما باز شود.

وی در مورد تاثیر منفی تعداد محدود بازیکنان گفت: ما یک لیگ بسیار فرسایشی داریم با توجه به اینکه کرونا هم هست به تک تک بازیکنانمان نیاز داریم. 29 هفته سخت داریم. بازیکنانی را آوردیم که 4-5 پیشنهاد داشتند و اگر خدای ناکرده پنجره باز نشود ما شرمنده این بازیکنان که به عشق صنعت نفت و به احترام مردم آبادان آمدند، می‌شویم.

پورموسوی تصریح کرد: 24 ساعت وقت داریم. امیدوارم از امشب همه مسئولان، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، وزارت و وزیر ورزش دست به دست هم بدهند. ان‌شاءالله پنجره نقل و انتقالات ما باز شود. حداقل کمکی که مسئولان کشور می‌توانند به مردم آبادان کنند این است که پنجره باز شود. پول پرداخت شده، نمی‌گوییم به ما پول قرض بدهید چون باشگاه پول را پرداخت کرده است. یک هماهنگی و مکاتبه می‌خواهد که در 24 ساعت آینده این اتفاق بیفتد.

وی در مورد اینکه پنجره استقلال باز شده و آیا صنعت نفت تفاوت دارد، گفت: من روزی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گله کردم و گفتم تیم‌های تهرانی می‌آیند، می‌گویند تیم ایران. اما وقتی اسم استقلال خوزستان که آن زمان نماینده ایران بود می‌آمد، می‌گفتند استقلال خوزستان. در صورتی که آن روز استقلال تهران هم بود. الان بحث بین‌المللی است و ما صنعت نفت ایران هستیم. از وزیر محترم انتظار داریم. من در اینترنت خواندم که شبانه تلاش کرد استراماچونی برگردد. امیدوارم وزیر امشب مصاحبه ما را ببیند. خواسته مردم آبادان را ببیند و تلاش کند این پنجره باز شود.

سرمربی صنعت نفت در مورد بازی هفته دوم مقابل پرسپولیس و اینکه آیا خبری در مورد لغو بازی با توجه به محدودیت‌های تهران، به او رسیده، اظهار داشت: تا قبل از بازی هیچ پیامی در مورد لغو بازیی به ما ندادند.