خاطره جالب دروازه‌بان پرسپولیس از شکست آبادان
خاطره جالب دروازه‌بان پرسپولیس از شکست در آبادان

خوزستان اسپورت- دروازه‌بان اسبق پرسپولیس تهران درباره جنجال در رختکن پرسپولیس بعد از شکست سنگین این تیم در آبادان صحبت‌هایی مطرح کرد.

به گزارش خوزستان اسپورت، میثاق معمارزاده دروازه‌بان اسبق پرسپولیس در مصاحبه‌ای به بیان تعدادی از اتفاقات دوران فوتبالش پرداخت و در بخشی از صحبت‌هایش خاطره‌ای از شکست سنگین پرسپولیس در آبادان تعریف کرد.

اواخر بهمن‌ سال 90 بود که صنعت‌نفت آبادان در یک بازی تماشایی با نتیجه 4 بر 2 پرسپولیس را در استادیوم تختی آبادان مغلوب کرد. فونیکه سی مهاجم اهل کشور مالی در آن بازی ستاره میدان بود و به تنهایی سه گل درون دروازه میثاق معمارزاده سنگربان پرسپولیس جای داد.

میثاق معمارزاده امروز در گفت‌وگویی به بیان خاطره آن بازی پرداخت و گفت: «بازی برگشت با صنعت نفت بازی خاصی بود و من در شرایط بدی آن بازی را انجام دادم. واقعاً شرایط سختی بود. اوایل بازی شیری توپ را گرفت و مکث کرد و توپ را از دست داد و خطا شد و ضربه در اوایل بازی از زیر دستم رفت توی دروازه و آن گل در ابتدای بازی باعث شد کلا از لحاظ روحی و روانی تخلیه شوم و دیگر در حال خودم نبودم. فونیکه سی خدا بیامرزدش ولی در آن سطح نبود که بخواهد به من 3 گل بزند و واقعا آن روز سطح فنی واقعی من نبود.

معمارزاده همچنین درباره درگیری‌اش با علی کریمی ستاره پرسپولیس در رختکن ورزشگاه تختی آبادان، گفت: «بعد از بازی مقابل نفت آبادان، علی کریمی پیراهن فونیکه سی را گرفت و در رختکن آن پیراهن را به من داد و گفت بیا از این بازیکن 3 گل خوردی پیراهنش را هم بگیر! من هم به کریمی گفتم آن را ببر و در خانه ات نصب کن! من آن زمان خیلی ناراحت بودم و ناراحتی از دست خودم بود و اینطور نبود که در رختکن درگیری به وجود بیاید.»

فونیکه سی، مهاجم اهل کشور مالی، در فصل 90-91 نمایش درخشانی در نوک حمله تیم نفت آبادان داشت و موفق به زدن بیست گل برای زردپوشان آبادانی شد. این بازیکن بااخلاق چندماه پیش در اثر ابتلا به بیماری درگذشت. روحش شاد و یادش گرامی.

خاطره جالب دروازه‌بان پرسپولیس از شکست در آبادان