محکومیت باشگاه نفت آبادان در سه پرونده فیفا
محکومیت 180 هزار دلاری نفت آبادان در فیفا

خوزستان اسپورت- در حالی که باشگاه صنعت نفت آبادان موفق به محکوم کردن دراگان اسکوچیچ در فیفا شده است، این باشگاه با سه پرونده شکایت از سوی بازیکنان سابق خارجی روبروست.

به نقل از خبرگزاری مهر، دراگان اسکوچیچ این فصل هدایت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را بر عهده داشت اما در میانه رقابت‌های لیگ برتر، از نفت جدا شد و به عنوان سرمربی، به تیم ملی فوتبال ایران رفت. باشگاه صنعت نفت با استناد به تعهدنامه‌ای که از اسکوچیچ گرفته بود، از این مربی به فیفا شکایت کرد. به گفته حسن نصراصفهانی رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت، این مربی در فیفا محکوم شده و باید مبلغ 140 هزار دلار را به نفتی‌ها پرداخت کند.

اما این تمام ماجرای باشگاه صنعت نفت در فیفا نیست چرا که این باشگاه سه پرونده باز دیگر در فیفا دارد و در مجموع به پرداخت 180 هزار دلار و محرومیت از سه پنجره نقل‌وانتقالات، محکوم شده است. این محرومیت، از نقل‌وانتقالات زمستانی گذشته آغاز شده است و تا زمانی که نفت مطالبات بازیکنان خارجی سابق خود را ندهد، کماکان از جذب نفرات جدید محروم خواهد بود.

«آگوستو سزار» و «جاناتان بالوتلی» برزیلی و «عزیز سیدیکوف» قرقیزستانی سه بازیکنی هستند که جمع شاکیان از صنعت‌نفت را تشکیل داده اند و جمعاً 180 هزار دلار رای علیه این باشگاه ایرانی گرفته‌اند.

مورد جالب این شکایت ها به سیدیکوف قرقیزستانی برمی‌گردد. این بازیکن 43 هزار دلار از نفت طلب داشته و روی همین طلبش اقدام شکایت کرد. سیدیکوف تا زمانی که در ایران بود، حرفی از شکایت به نفتی ها نزده بود ولی به محض ترک ایران، پرونده‌ای را علیه تیم آبادانی در فیفا باز کرد.

یکی از نکات عجیب شکایت سیدیکوف، به تاخیر در دریافت 500 دلار از یکی از دریافتی های قراردادش مربوط می‌شود. این بازیکن حتی به دلیل دریافت دیرتر از موعد 500 دلارش به فیفا شکایت کرده و رای محکومیت نفت را با 2 دلار بهره بابت تاخیر در دریافت این مبلغ گرفته است!

در هر صورت نفتی‌ها امیدوار هستند با دریافت غرامت از دراگان اسکوچیچ، پول بخش عمده‌ای از محکومیتشان در فیفا را فراهم کرده و هرچه سریعتر محرومیت از نقل‌وانتقالات باشگاه را رفع کنند.

اسکوچیچ هنوز نسبت به محکومیتش در فیفا واکنشی نشان نداده است ولی باتوجه به تعهدنامه محکم و قابل استنادی که صنعت‌نفت از این مربی گرفته بود، بعید است به دادگاه حکمیت ورزش شکایت کند.