تراکتور 2 – ‌نفت 0؛ پیروزی تراکتور با شوت‌های راه دور
تراکتور 2 – ‌نفت 0؛ پیروزی تراکتور با شوت‌های راه دور

خوزستان اسپورت
هفته بیست و سوم لیگ برتر – استادیوم یادگار تبریز
شنبه 14 تیرماه 99 – ساعت 20:15
تراکتور تبریز 2 – صنعت نفت آبادان 0
گل‌ها: احسان حاج‌صفی (42 و 60)
داور: حمید حاج ملک
کمک داوران: تورج عیوض‌محمدی و مهدی الوندی
اخطار:
بدون تماشاگر

تراکتور تبریز: محمدرشید مظاهری، میثم تیموری، رضا اسدی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، اکبر ایمانی، احسان حاج‌صفی، سعید مهری (82- ایمان سلیمی)، رضا شکاری (86- علی فتحی)، محمدرضا آزادی (70- مسعود شجاعی) و ساسان انصاری
سرمربی: ساکت الهامی

صنعت نفت آبادان: محمد دریس، عبدالله ناصری، محمد اهل‌شاخه، سیدمحمد قریشی، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی (57- محمدرضا غبیشاوی)، جعفر سلمانی (76- سیدفاخر تهامی)، میلاد جهانی (64- رضا جبیره)، طالب ریکانی و عیسی آل‌کثیر
سرمربی: بهنام سراج

خلاصه بازی
تیم صنعت‌نفت آبادان پس از برد روحیه‌بخش در بازی قبلی با انگیزه بالایی عازم تبریز شده بود تا از دیدار مهم مقابل تراکتورسازی امتیاز کسب کند و در ردیف تیم‌های مدعی کسب سهمیه آسیایی باقی بماند. تیم تبریزی هم بعد از شکست خانگی برابر نساجی مازندران در اندیشه جبران امتیازات از دست رفته بود و اصلا دوست نداشت در این بازی به میهمان آبادانی امتیاز بدهد.

تراکتورسازان در نیمه اول مسابقه بازی تهاجمی‌تری را نسبت به نفت آبادان به نمایش گذاشتند و موقعیت‌های بیشتری خلق کردند تا در نهایت از روی یک ضربه ایستگاهی و کار ترکیبی در دقیقه 42 با ضربه احسان حاج‌صفی دروازه صنعت‌نفت را گشودند. زردپوشان آبادانی در 45 دقیقه نخست این بازی دو بار روی دروازه میزبان خطرساز شدند که این فرصت‌ها با خروج‌های رشید مظاهری دفع شد و این نیمه با تک گل حاج‌صفی به‌نفع تراکتوری‌ها به پایان رسید.

در ابتدای نیمه دوم، زردپوشان نفت آبادان یک فرصت مسلم گلزنی را توسط میلاد جهانی از دست دادند و سمت مقابل میدان بازیکنان تراکتور باز هم روی ضربه راه دور احسان حاج‌صفی به گل رسیدند و در دقیقه 60 اختلاف را به دو گل رساندند. تلاش نفتی‌ها در ادامه مسابقه برای جبران نتیجه راه به جایی نبرد و این بازی در نهایت با گل‌های حاج‌صفی به‌سود میزبان تبریزی تمام شد.

تراکتور تبریز با این پیروزی به رده سوم جدول صعود کرد و صنعت‌نفت آبادان در رده هفتم باقی ماند.

شرح گل‌ها
1-0 (تراکتور): یک ضربه ایستگاهی نصیب تراکتورسازان شد، رضا اسدی توپ را برای احسان حاج‌صفی آماده کرد و ضربه محکم پای چپ حاج‌صفی از زاویه موافق پس از برخورد به زمین از بالای دستان محمد دریس سنگربان نفت آبادان کمانه کرد و به درون دروازه غلطید.

2-0 (تراکتور): احسان حاج‌صفی در پشت محوطه جریمه نفت آبادان صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق به زیبایی دروازه صنعت‌نفت را گشود.

در حاشیه
* * طرح موزاییکی و طرح ماکت‌ هواداران توسط باشگاه تراکتور برای سکوهای خالی ورزشگاه یادگار امام اجرا شد.
* صدای هواداران تبریزی از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شد تا بدین شکل روحیه بازیکنان تیم میزبان تقویت شود.
* تا ظهر امروز بین کمیته مسابقات سازمان لیگ و باشگاه تراکتور تبریز درباره محرومیت مسعود شجاعی اختلاف نظر وجود داشت که در نهایت کمیته استیناف اعلام کرد محرومیت این بازیکن تمام شده است.
* ویلیان میمبلا هافبک خارجی تراکتور تبریز به دلیل مثبت شدن تست کرونا از لیست این تیم برای بازی مقابل نفت آبادان خارج شد.
* محمود مطلق‌زاده هافبک تیم نفت آبادان به خاطر 4 اخطاره شدن این بازی را از دست داد.