فولاد 2 – ماشین 1؛ پنجمین برد پیاپی فولاد
فولاد 2 – ماشین 1؛ پنجمین برد پیاپی فولاد

خوزستان اسپورت
هفته بیست و دوم لیگ برتر – استادیوم فولاد خوزستان
دوشنبه 9 تیرماه 99 – ساعت: 21
فولاد خوزستان 2 – ماشین سازی تبریز 1
گل‌ها: فرشاد احمدزاده (16)، لوسیانو پریرا (65) برای فولاد – بابک مرادی (4) برای ماشین سازی
داور: سیدرضا مهدوی
کمک داوران: امیررضا آشور ماهانی و حمید سبحانی
اخراج: شهاب‌الدین گردان (89- فولاد)
اخطار: فرشاد احمدزاده، موسی کولیبالی، امیرحسین باقرپور (فولاد)- بابک مرادی، شاهین توکلی، دوس سانتوس (ماشین سازی)
بدون تماشاگر

فولاد خوزستان: شهاب‌الدین گردان، مجتبی نجاریان (79- صالح حردانی)، عارف آقاسی، موسی کولیبالی، وحید حیدریه، احمد عبدالله‌زاده (46- محمد آبشک)، زبیر نیک‌نفس (79- سینا زامهران)، محمد قاسمی‌نژاد (64- امیرحسین باقرپور)، فرشاد احمدزاده، عباس بوعذار (46- صابر حردانی) و لوسیانو پریرا
سرمربی: جواد نکونام

ماشین سازی تبریز: حامد لک، فردین عابدینی، دوس سانتوس، محمد قادری، مسیح زاهدی، شاهین ثاقبی، شاهین توکلی، فرید بهزادی کریمی (66- قائم اسلامی‌خواه)، اتابک زارعی (5+90- علی آل‌کثیر)، بابک مرادی و میلاد نوری
سرمربی: احد شیخ‌لاری

خلاصه بازی
تیم فولاد خوزستان پس از پیروزی روحیه بخش مقابل استقلال تهران با سه تغییردر ترکیب اصلی برابر ماشین سازی تبریز به میدان رفت و در اندیشه کسب سه امتیاز این بازی بود تا در قافله تیم‌های مدعی کسب سهمیه آسیایی باقی بماند. تیم میانه جدولی ماشین سازی هم بعد از دوری چهارماهه از مسابقات به اهواز سفر کرده بود تا از این بازی امتیاز بگیرد.

بازی هنوز جا نیفتاده بود که تیم ماشین سازی روی غفلت مدافعان فولاد خوزستان توسط بابک مرادی به گل رسید. گل دقیقه 4 تیم میهمان باعث شد تا فولادی‌ها به خود بیایند و پس از انتقال بازی به زمین تیم حریف در دقیقه 16 با ضربه فرشاد احمدزاده کار را به تساوی بکشانند. در ادامه این نیمه هم تلاش یاران دو تیم برای رسیدن به دروازه‌های همدیگر نتیجه‌ای نداشت و 45 دقیقه نخست با تساوی خاتمه یافت.

فولاد خوزستان نیمه دوم را با انجام دو تعویض آغاز کرد و با سرعت دادن به بازی به دنبال رسیدن به گل برتری در این بازی خانگی بود که این اتفاق در دقیقه 66 رخ داد و لوسیانو پریرا به زیبایی دروازه ماشین سازی را گشود. فولادی‌ها پس از این گل به اداره جریان بازی و کنترل حملات تیم ماشین سازی پرداختند اما در دقیقه 89 شهاب‌الدین گردان با دریافت دو کارت زرد متوالی از بازی اخراج شد و با توجه به اینکه فولادی‌ها 5 تعویض انجام داده بودند، لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد در دقایق وقت تلف شده بعنوان دروازه‌بان این تیم انجام وظیفه کرد.

تیم فولاد خوزستان با کسب برتری در این مسابقه 39 امتیازی شد و بیش از پیش به کسب سهمیه آسیایی امیدوارتر شد.

شرح گل‌ها
0-1 (ماشین سازی): پرتاب اوت بلند فردین عابدینی با دفع ناقص مدافعان فولاد خوزستان همراه شد و بابک مرادی که در نقطه کور خط دفاعی میزبان جاگیری کرده بود با یک ضربه پای چپ محکم دروازه گردان را گشود.

1-1 (فولاد): حامد لک ضربه بازیکنان فولاد خوزستان را بصورت ناقص دفع کرد، وحید حیدریه توپ برگشتی را به روی دروازه فرستاد و فرشاد احمدزاده با ضربه سر توپ را به تور دروازه ماشین سازان دوخت تا کار به تساوی کشیده شود.

2-1 (فولاد): پاس عرضی محمد آبشک در محوطه جریمه ماشین سازی نصیب لوسیانو پریرا شد و این مهاجم برزیلی با یک شوت محکم طاق دروازه حامد لک را فرو ریخت و شادی را به اردوی فولادی‌ها آورد.

در حاشیه
* فولاد خوزستان با سه تغییر در ترکیب اصلی نسبت به بازی با استقلال تهران وارد میدان شد. مجتبی نجاریان، عباس بوعذار و زبیر نیک‌نفس جایگزین صالح حردانی، محمد آبشک و حسن بیت‌سعید شدند.
* ایوب والی به دلیل مصدومیت، فرزاد جعفری به دلیل بیماری و آیاندا پاتوسی هافبک آفریقایی تیم فولاد خوزستان در این دیدار غایب بودند.
* عزیز معبودی کاپیتان تیم ماشین سازی به‌دلیل مثبت شدن تست کرونا در این مسابقه غایب بود. محمد سهرابی‌نژاد هم به‌خاطر پاره‌گی رباط صلیبی این بازی را از دست داد.
* حامد لک که سابقه بازی در فولاد خوزستان را داشته است، قبل از بازی از کادر فنی این تیم رخصت گرفت.
* صدای ضبط شده هواداران تیم فولاد خوزستان از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شد.
* داور مسابقه به دلیل گرمای هوا قانون وقفه خنک کردن بازیکنان را در دقیقه 30 هر نیمه به اجرا گذاشت.
* احد شیخ‌لاری سرمربی تیم ماشین سازی به دلیل اعتراض به قضاوت داور مسابقه کارت زرد گرفت.
* اخراج شهاب‌الدین گردان با اعتراض نیمکت تیم فولاد خوزستان همراه شد.