فولاد 2 – استقلال 1؛ دورخیز فولاد برای سهمیه آسیا
فولاد 2 – استقلال 1؛ دورخیز فولاد برای سهمیه آسیا

خوزستان اسپورت
هفته هفدهم لیگ برتر – استادیوم فولاد خوزستان
چهارشنبه 4 تیرماه 99 – ساعت: 21
فولاد خوزستان 2 – استقلال تهران 1
گل‌ها: موسی کولیبالی (27)، مجتبی نجاریان (80) برای فولاد – روزبه چشمی (12) برای استقلال  
داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر
اخراج: علی کریمی (44) و عارف غلامی (65) از استقلال
اخطار: فرشاد احمدزاده، لوسیانو پریرا، زبیر نیک‌نفس (فولاد) – مهدی قائدی (استقلال)
بدون تماشاگر

فولاد خوزستان: شهاب‌الدین گردان، صالح حردانی (73- مجتبی نجاریان)، عارف آقاسی، موسی کولیبالی، وحید حیدریه، محمد آبشک، احمد عبدالله‌زاده (67- عباس بوعذار)، فرشاد احمدزاده (85- زبیر نیک‌نفس)، محمد قاسمی‌نژاد (73- صابر حردانی)، حسن بیت‌سعید و لوسیانو پریرا (85- امیرحسین باقرپور)
سرمربی: جواد نکونام

استقلال تهران: سیدحسین حسینی، وریا غفوری، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، هرویه میلیچ (46- محمد دانشگر و 67- فرشید باقری)، علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند (89- سینا خادم‌پور)، ارسلان مطهری و مهدی قائدی (75- علی دشتی)
سرمربی: فرهاد مجیدی

خلاصه بازی
پس از وقفه چهار ماهه ناشی از شیوع ویروس کرونا، زنگ آغاز دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، با انجام دیدار معوقه از هفته هفدهم بین تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال تهران به صدا در آمد. این دیدار برای دو تیم اهمیت زیادی داشت، فولادی‌ها در صورت پیروزی به کسب سهمیه آسیایی امیدوار می‌شدند و استقلالی‌ها نیز در پی کاهش فاصله امتیازات با صدر جدول بودند.

استقلال در ابتدای نیمه اول پس از طراحی چند حمله به گل رسید و روزبه چشمی در دقیقه 12 تیم آبی‌پوش تهرانی را پیش انداخت. فولادی‌ها اما برای جبران گل خورده پیش کشیدند و پس از اینکه فرصت گلزنی فرشاد احمدزاده در دقیقه 22 از دست رفت، سرانجام در دقیقه 27 موسی کولیبالی نتیجه را مساوی کرد. در لحظات پایانی نیمه نخست کار به جنجال کشیده شد، علی کریمی هافبک استقلال در دقیقه 44 با کارت قرمز داور از میدان اخراج شد و فرهاد مجیدی سرمربی استقلال هم به‌دلیل اعتراض به این تصمیم داور کارت قرمز گرفت تا مسابقه برای دقایقی متوقف شود.

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که استقلال 10 نفره این نیمه را آغاز کرد و در دقیقه 65 با اخراج عارف غلامی 9 نفره شد. فولادی‌ها در این نیمه برای زدن گل برتری دست به بازی تهاجمی زدند و در دقیقه80 با ضربه مجتبی نجاریان گل دوم را به ثمر رساندند. این گل تا سوت پایان بازی حفظ شد و فولاد خوزستان ضمن کسب سه امتیاز برای رسیدن به سهمیه آسیایی امیدوار شد.


شرح گل‌ها
0-1 (استقلال): توپ در مقابل دروازه فولاد خوزستان به روزبه چشمی مدافع پیش تاخته استقلال رسید؛ ضربه اول چشمی را شهاب گردان بصورت ناقص دفع کرد و توپ برگشتی با ضربه مجدد روزبه چشمی تبدیل به گل شد.

1-1 (فولاد): در پی ارسال بلند توپ توسط محمد آبشک به محوطه جریمه استقلال تهران، موسی کولیبالی مدافع پیش تاخته فولادی‌ها با ضربه سر محکم دروازه تیم میهمان را فرو ریخت.  

2-1 (فولاد): مجتبی نجاریان با دریافت پاس لوسیانو پریرا در محوطه جریمه استقلال از بین دو مدافع آبی‌پوش با ضربه‌ای محکم و دقیق گل دوم فولاد خوزستان را به ثمر رساند.

در حاشیه
* باشگاه فولاد خوزستان برای انجام بهینه این بازی و رعایت پرتکل‌های بهداشتی تمهیدات ویژه‌ای انجام داده و استادیوم اختصاصی باشگاه فولاد برای مسابقه امشب تجهیز شده بود.
* ایوب والی و آیانداپاتوسی 2 بازیکن تیم فولاد خوزستان در این دیدار غیبت داشتند.
* فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، میلاد زکی‌پور، مرتضی تبریزی و محسن کریمی از جمله غایبین تیم استقلال در بازی امشب بودند.
* پیش از آغاز این مسابقه، بازیکنان و اعضای دو تیم به احترام سالگرد شهادت سردار علی هاشمی، یک دقیقه سکوت کردند.
* پیش از شروع بازی فرهاد مجیدی و افسر کنترل سلامت به جروبحث با یکدیگر پرداختند. سرمربی استقلال نسبت به سختگیری برای نشستن روی نیمکت با حفظ فاصله اجتماعی معترض بود و به افسر کنترل سلامت اعلام کرد که اعضای تیم استقلال تست کرونا داده‌اند و سالم هستند و هنگام پرواز به اهواز و در هواپیما، شرایط بدتر از این داشته‌اند.
* پیش از شروع بازی اعضای تیم فولاد به سمت نیمکت استقلال رفتند و با اعضای تیم مهمان خوش و بش کردند. در این میان، دیدار فرهاد مجیدی و جوادنکونام دو همبازی گذشته در استقلال، جالب توجه بود.
* یک پرچم بزرگ فولاد، روی سکوهای روبروی جایگاه نصب شده بود.
* کلیپ صوتی از تشویق هواداران فولاد خوزستان از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شد.
* سعید آذری و احمد سعادتمند، مدیران عامل دو باشگاه فولاد و استقلال، در جایگاه ویژه تماشاگر این بازی بودند.
* فرهاد مجیدی پس از دریافت کارت قرمز برای چند دقیقه با داور مسابقه به جروبحث مشغول شد و پس از آن راهی سکوها شد.
* داور مسابقه در این بازی قانون وقفه خنک کردن بازیکنان را در دقیقه 30 هر نیمه به اجرا گذاشت. ضمن اینکه هر تیم امکان انجام 5 تعویض را داشت.