عکس نوستالژیک/رویارویی خوزستان با کره شمالی
عکس نوستالژیک/تساوی خوزستان با کره شمالی

خوزستان اسپورت- این تصویر مربوط به مسابقه تدارکاتی تیم منتخب خوزستان برابر تیم ملی کره شمالی در اواخر زمستان سال 1363 شمسی است.

به گزارش خوزستان اسپورت، سی سال قبل، در کوران جنگ هشت ساله ایران و عراق، تیم ملی کره شمالی که برای انجام چند بازی تدارکاتی به ایران آمده بود، بدون توجه به وضعیت جنگی مناطق جنوب به خوزستان سفر کرد و در استادیوم تختی اهواز برابر منتخب خوزستان قرار گرفت.

با توجه به مهاجرت بازیکنان شهرهایی نظیر آبادان و خرمشهر که در معرض مستقیم جنگ قرار داشتند، تیم منتخب اهواز تحت نام منتخب خوزستان برابر کره شمالی قرار گرفت تا اولین بازی بین المللی استادیوم تختی اهواز در دوران جنگ با تساوی بدون گل رقم بخورد.

تیم کره شمالی که روزهای پایانی سال 60 در قالب تیم منتخب ایالت پیونگ یانگ به اهواز سفر کرده و مقابل تیم خوزستان به میدان رفته بود، اواخر زمستان سال 63 با ترکیب اصلی تیم ملی کره شمالی برابر خوزستان به پیروزی رسید. چشم بادامی‌ها اولین میهمانان خارجی استادیوم تختی اهواز در سال های پس از انقلاب بودند و فوتبالدوستان اهوازی پس از مدت‌ها شاهد حضور یک تیم خارجی در این شهر می‌شدند.

کریم بوستانی، دروازه بان بلندبالای فوتبال خوزستان در دهه های 50 و 60 شمسی، شناخته شده ترین چهره از بین بازیکنان این تیم برای نسل فعلی طرفداران فوتبال در ایران است.

مسعود نوروزی، داریوش وسیاوش بختیاری زاده، تیمور زبده، حسن علیپور، سعید زبیدی، نادر زرگانی، محمود بقال زاده و ناجی کاملی از دیگر بازیکنان حاضر در این تصویر هستند.