ماشین 2 – فولاد 3؛ پیروزی فولاد با گلزنی کاپیتان
http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/7/28/95996_670.jpg

خوزستان اسپورت
هفته هفتم لیگ برتر – استادیوم بنیان دیزل
یکشنبه 28 مهرماه 98 – ساعت: 16
ماشین سازی تبریز 2 – فولاد خوزستان 3
گل‌ها: احمدرضا زنده‌روح (13- پنالتی)، سامان نریمان جهان (27) برای ماشین سازی – ایوب والی (17 و 45)، احمد عبدالله‌زاده (36) برای فولاد  
داور: بیژن حیدری
کمک داوران: سعید قاسمی و مهدی الوندی
اخطار: عزیز معبودی، سامان نریمان جهان، علی آل‌کثیر (ماشین سازی) – فرزاد جعفری، وحید حیدریه، لوسیانو پریرا (فولاد)
تماشاگر: سیصد نفر

ماشین سازی تبریز: رضا حیدری، شاهین توکلی، ادواردو دوسانتوس، فردین عابدینی (47- مسیح زاهدی)، عزیز معبودی، احمدرضا زنده روح، شاهین ثاقبی (67- قائم اسلامی‌خواه)، سامان نریمان جهان، محمد قادری (66- جفرسون دخسوس)، بابک مرادی و علی آل‌کثیر
سرمربی: رسول خطیبی (محروم از نیمکت)

فولاد خوزستان: شهاب گردان، فرزاد جعفری، موسی کولیبالی، ایوب والی، وحید حیدریه، محمد آبشک، سینا مریدی (75- وحید نامداری)، احمد عبدالله‌زاده، محمد قاسمی‌نژاد (82- صابر حردانی)، حسن بیت‌سعید (90- میثم دورقی) و لوسیانو پریرا
سرمربی: جواد نکونام

خلاصه بازی
تیم فولاد خوزستان پس از پیروزی روحیه بخش مقابل شاهین بوشهر عازم تبریز شده بود تا در مصاف با ماشین سازی صاحب دومین برد متوالی شود. فولاد برای این مسابقه بازیکن محرومی نداشت و فقط روح‌الله سیف‌اللهی بخاطر مصدومیت قادر به همراهی تیمش نبود. ماشین سازی هم در غیاب حامد لک دروازه‌بان محروم، همچنین فرید بهزادی کریمی و محمد سهراب‌نژاد دو بازیکن مصدوم‌شان، در شرایطی که رسول خطیبی سرمربی این تیم نیز به دلیل محرومیت حق نشستن روی نیمکت را نداشت، در صدد بود تا از رویارویی با فولاد خوزستان سه امتیاز را کسب کند.

نیمه اول این بازی بسیار دیدنی بود و 5 گل از خطوط دروازه‌ها گذشت؛ ماشین سازی 2 بار از تیم میهمان پیش افتاد اما فولادی‌ها با استفاده از ضربات شروع مجدد و درخشش کاپیتان ایوب والی 2 گل زده و یک گل نیز توسط عبدالله‌زاده وارد دروازه ماشین سازی شد تا 45 دقیقه نخست این مسابقه با برتری 3 بر 2 تیم فولاد خوزستان به پایان برسد.

در نیمه دوم، بازیکنان فولاد خوزستان به اداره بازی و حفظ نتیجه پرداختند و ماشین سازان هم در جستجوی راهی برای رسیدن به گل تساوی بودند. این نیمه برخلاف نیمه نخست با صحنه‌های زیادی روی دروازه‌های دو تیم همراه نبود و نتیجه تغییری نکرد تا در نهایت فولادمردان جنوبی با پیروزی 3 بر 2 صاحب دومین برد متوالی در لیگ نوزدهم شوند.

شرح گل‌ها
1-0 (ماشین سازی): خطای موسی کولیبالی روی سامان نریمان جهان یک ضربه پنالتی تقدیم تیم تبریزی کرد و احمدرضا زنده‌روح با ضربه‌ای زمینی از روی نقطه پنالتی گل اول را به ثمر رساند.

1-1 (فولاد): پس از ارسال وحید حیدریه و ضربه سر موسی کولیبالی توپ به ایوب والی مدافع پیش تاخته فولاد خوزستان رسید و ضربه دقیق کاپیتان فولادی‌ها گل اول را برای سرخ‌پوشان به ارمغان آورد.

2-1 (ماشین سازی): سامان نریمان جهان از میانه زمین ماشین سازی پا به توپ شد و پس از حرکت به نیمه زمین فولاد خوزستان و پشت سر گذاشتن عبدالله‌زاده و فرزاد جعفری با شوت زمینی از پشت محوطه جریمه دروازه فولاد را گشود.

2-2 (فولاد): ارسال وحید حیدریه از ضربه شروع مجدد به محوطه جریمه ماشین سازی با ضربه سر احمد عبدالله‌زاده هافبک فولاد خوزستان تبدیل به گل دوم این تیم شد.

2-3 (فولاد): ایوب والی مدافع پیش تاخته فولاد خوزستان در پی ریباند توپ به پشت محوطه جریمه ماشین سازی توپ را کنترل کرده و با یک شوت زمینی پای چپ به زیبایی دروازه ماشین سازی را باز کرد تا فولادمردان در پایان نیمه اول برنده راهی رختکن شوند.

در حاشیه
* چند هوادار اهوازی با حضور در استادیوم بنیان دیزل به تشویق فولاد خوزستان پرداختند.
* رسول خطیبی سرمربی ماشین‌سازی که به دلیل محرومیت نمی‌توانست تیمش را همراهی کند از روی سکوی تماشاگران همراه با پسرش شاهد بازی مقابل فولاد بود.
* تنها یک عکاس پشت دروازه ماشین‌سازی نشسته بود و سایرین پشت دروازه فولاد استقرار یافتند.
* پنالتی ماشین سازی توسط سامان نریمان جهان گرفته شد و خودش تمایل داشت این ضربه را بزند که از نیکمت ماشین زنده روح برای این ماموریت انتخاب شد.
* قبل از شروع مسابقه، ساکت الهامی کمک مربی ماشین سازی به سمت نیمکت فولاد رفت و به نکونام و همکارانش خوشامد گفت.
* در حالی که به نظر می‌رسید حدود 300 تماشاگر در ورزشگاه حاضر هستند، بلندگوی ورزشگاه تعداد تماشاگران را 80 نفر اعلام کرد.