خبر تلخ سازمان لیگ برای هواداران فوتبال خوزستان
خبر تلخ سازمان لیگ برای هواداران فوتبال خوزستان

خوزستان اسپورت- براساس صحبت‌هایی که رئیس سازمان لیگ مطرح کرده است، تیم‌های خوزستانی احتمالا در دو هفته ابتدایی لیگ برتر باید در ورزشگاه‌های بدون تماشاگر و خارج از شهرهای خود بازی کنند.

به گزارش خوزستان اسپورت، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال امروز رسماً اعلام کرد که دوره نوزدهم لیگ برتر از تاریخ 31 مردادماه آغاز خواهد شد و دو هفته ابتدایی لیگ نوزدهم قبل از برپایی اردوی تیم ملی به انجام می‌رسد.

حیدر بهاروند اما خبرهای بدی هم برای فوتبال خوزستان داشت؛ خبرهایی که حکایت از برگزاری احتمالی بازی‌های خانگی تیم‌های خوزستانی در خارج از شهرهایشان و بدون حضور تماشاگران دارد.

رییس سازمان لیگ در خصوص وضعیت ورزشگاه‌های ایران برای میزبانی لیگ نوزدهم عنوان کرد: درباره ورزشگاه آزادی گیت‌های بیرونی و طبقه اول تکمیل و در حال حاضر فرآیند تکمیل گیت‌های طبقه دوم انجام می‌شود. مشکل دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای فروش الکترونیک بلیط هم حل شد.

وی ادامه داد: در ورزشگاه شاهین شهرداری بوشهر، دوربین‌ها کار گذاشته شده و صندلی های این ورزشگاه هم شماره گذاری شده است. گیت‌های ورزشگاه هم در حال نصب است تا میزبان مسابقات شاهین بوشهر باشد.

بهاروند افزود:درباره باشگاه گل گهر باید بگویم که سکو، رختکن و وی آی پی ساخته شده است. گیت‌ها در حال نصب است و شماره گذاری تمام شده است. در ورزشگاه ماشین سازی، کار راه‌اندازی دوربین‌ها انجام شده، شماره گذاری‌ها انجام می‌شود و گیت‌ها در حال نصب است.

وی ادامه داد: در بحث باشگاه ذوب آهن اصفهان یک قسمتی از ورزشگاه سکو نداشت که سکو گذاری شده است. این ورزشگاه گیت ندارد و تلاش می‌کنند تا گیت‌ها را هم نصب کنند. نفت مسجدسلیمان هم تقریبا مانند ذوب آهن است و باید در بازی اول بیرون بازی کند. ورزشگاه فولاد هم فقط گیت می‌خواهد چون شماره گذاری انجام شده و دوربین هم دارد اما بعید است به این هفته برسد.

بهاروند خاطرنشان کرد: برای هفته دوم لیگ برتر، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز دوربین‌هایش نصب شده، صندلی‌ها در حال نصب و شماره گذاری هستند و گیت‌ها هم در حال آماده سازی است و به هفته دوم می‌رسد. ورزشگاه پارس جنوبی در حال حاضر صندلی هایش را شروع به نصب کرده ولی بعید است به هفته دوم برسد چون گیت‌ها آماده نیست. سایپا و صنعت نفت آبادان بعید است به هفته دوم برسند و بیرون از خانه بازی می‌کنند.

وی افزود: استادیوم سپاهان هم صندلی گذاری شده و دوربین نصب شده و فقط گیت مانده و به هفته دوم می‌رسد. نساجی مازندران هم فقط گیت‌اش مانده و صندلی گذاری شده و به احتمال زیاد به هفته دوم می‌رسد. شهر خودرو مشهد هم گیت‌هایش باقی مانده که بعید است برسد ولی موضوع را پیگیری می‌کنند. به هر حال، هر ورزشگاهی الزامات را ایجاد نکند نمی‌تواند میزبان مسابقات باشد.

شایان ذکر است، با توضیحاتی که حیدر بهاروند بعدازظهر امروز ارائه کرد، احتمالا مسابقه هفته نخست بین نفت مسجدسلیمان و تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه غدیر اهواز و بدون تماشاگر برگزار می‌شود. اما در رابطه با مسابقه فولاد خوزستان و نفت آبادان هنوز چیزی قطعی نشده و این احتمال وجود دارد که ورزشگاه فولاد آره‌نا برای میزبانی این بازی آماده شود. همچنین بازی هفته دوم بین تیم‌های نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان هم در صورت آماده نشدن ورزشگاه آبادان در شهر دیگری و بدون تماشاگر انجام می‌شود.