چرا استقلال خوزستان نمی‌تواند لیگ برتری شود؟
چرا استقلال خوزستان نمی‌تواند لیگ برتری شود؟

خوزستان اسپورت- تیم فوتبال استقلال خوزستان امکان خریداری امتیاز باشگاه‌های لیگ برتری خارج از این استان را نخواهد داشت.

به گزارش خوزستان اسپورت، مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان طی هفته‌های اخیر بارها در مصاحبه با رسانه‌های مختلف از آمادگی این باشگاه برای خریداری امتیاز لیگ برتری و حضور آبی‌پوشان جنوبی در فصل آتی لیگ برتر خبر داده است.

گرچه فروش امتیاز تیم‌ها از یک استان به استان دیگر در لیگ‌های دسته‌های پایین مجاز است، اما در لیگ برتر فوتبال ایران از پنج سال قبل قانونی وضع شد که اجازه‌ی انتقال امتیاز تیم‌های لیگ برتری از یک استان به استان دیگری را نمی‎دهد.

بدین ترتیب تیم استقلال خوزستان از نظر قانونی قادر به خریداری امتیاز لیگ برتری از خارج این استان نخواهد بود و فقط می‌تواند از تیم‌های هم‌استانی‌اش امتیاز لیگ برتری را خریداری کند.

به گزارش خوزستان اسپورت، این در حالیست که تیم‌های فولاد خوزستان، نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان در لیگ نوزدهم شرکت می‌کنند و استقلال خوزستان تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند به حضور در فصل 98-99 لیگ برتر فوتبال امیدوار باشد.

به نظر می‌رسد که متولیان باشگاه استقلال خوزستان باید تمرکز خود را نسبت به شکل دادن تیمی مدعی صعود در لیگ دسته اول معطوف کنند تا در رقابت با سایر مدعیان بتواند یکی از دو سهمیه‌ی صعود به دوره بیستم لیگ برتر را در پایان مسابقات فصل آتی کسب کند.