تصاویری از افتضاح بزرگ در ورزشگاه فولاد خوزستان
تصاویری از افتضاح بزرگ در ورزشگاه فولاد خوزستان

خوزستان اسپورت- دیدار فینال جام حذفی فصل 97-98 تبدیل به نقطه تاریکی در این فصل پرحاشیه فوتبال کشور شد.

به گزارش خوزستان اسپورت، بازی فینال جام حذفی بین پرسپولیس تهران و داماش گیلان که طبق برنامه قرار بود از ساعت 21 یکشنبه شب در استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان آغاز شود به دلیل عدم رعایت قوانین با چند ساعت تأخیر مواجه شد و آسیب‌هایی به ورزشگاه جدیدالتأسیس فولاد آره‌نا وارد گردید.

مسئولان برگزاری مسابقه با نادیده گرفتن حق تیم داماش گیلان تمامی سکوهای ورزشگاه را در اختیار هواداران پرسپولیس قرار دادند و طرفداران تیم قرمزپوش تهرانی که اکثرا از استان‌های مختلف به اهواز آمده بودند و از صبح امروز به این شهر رسیده بودند سکوهای ورزشگاه را پر کردند.

اما هواداران تیم داماش گیلان که با طی کردن مسافت بسیار طولانی شمال تا جنوب از رشت به اهواز آمده بودند اجازه‌ی ورود به استادیوم را پیدا نکردند و همین امر باعث شد که مدیرعامل باشگاه داماش تأکید کند تا زمانی که براساس قانون به هواداران داماش اجازه‌ی ورود به ورزشگاه داده نشود در بازی حاضر نمی‌شوند.

تلاش مسئولان سازمان لیگ که قصد داشتند به هر شکل ممکن تیم دسته دومی داماش گیلان را مجاب به انجام بازی در ساعت 21 کنند نتیجه‌ای در پی نداشت و مدیران تیم شمالی ضمن دفاع از حق قانونی تیم‌شان اصرار به رعایت قانون و حضور تماشاگران داماش در ورزشگاه داشتند.

حوالی ساعت 22:30 اعلام شد که بازی لغو شده است و تماشاگران باید ورزشگاه فولاد را ترک کنند و همین امر موجب گردید تا هواداران پرسپولیس با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی اقدام به پرتاب سنگ و بطری‌های آب معدنی، شکستن صندلی‌های ورزشگاه و مضروب کردن اعضای تیم داماش و پرسنل نیروی انتظامی کنند و صحنه‌های بسیار زشتی را رقم بزنند.

حدود ساعت 23 امشب اما مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان دستور برگزاری مسابقه تحت هر شرایطی را صادر کرد و در حالی که نیمی از تماشاگران اقدام به ترک ورزشگاه کرده بودند به هواداران تیم داماش اجازه‌ی ورود به سکوهای ورزشگاه داده شد و این مسابقه حوالی ساعت 23:30 دقیقه یکشنبه شب با سوت موعود بنیادی‌فر آغاز گردید تا قهرمان در ساعات بامداد دوشنبه مشخص شود.

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس پس از اینکه هواداران تیمش اتفاقات زشتی را رقم زده و به ورزشگاه جدیدالتأسیس فولاد خوزستان وارد کردند، در اظهارنظری تأسف آور گفت: « بعد از دیدار مقابل سپاهان در جلسه‌ای که داشتیم به مکان فینال جام حذفی اعتراض کردیم و گفتیم چه استدلالی وجود دارد که بازی در اهواز برگزار می‌شود. سوسک و ملخ به ورزشگاه هجوم آورده و هیچ بستری برای برگزاری بازی وجود ندارد!»

اما باشگاه داماش گیلان با صدور اطلاعیه‌ای از میهمان نوازی مردم خوزستان تشکر نمود و اسماعیل حاجی‌پور مالک این باشگاه گفت: «باشگاه داماش خصوصی است، نه از وزیر ورزش نه از جای دیگری دستور می‌گیریم و فقط به احترام مردم خوزستان و اینکه میزبانی آن‌ها زیر سئوال نرود در مسابقه حاضر می‌شویم.»

به دنبال این اتفاقات، مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها اظهار داشت: «سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تا اطلاع ثانوی به دلیل اتفاقات و حواشی این دیدار از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم است و باید روز دوشنبه به کمیته اخلاق مراجعه کند. علاوه بر فتاحی، حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی، رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان هم باید روز دوشنبه در جلسه کمیته اخلاق حاضر شوند تا به بی‌نظمی‌های پیش از بازی تیم‌های پرسپولیس و داماش رسیدگی کنیم.»

به گزارش خوزستان اسپورت، فینال جام حذفی فوتبال ایران (یادواره آزادسازی خرمشهر) طبق اعلام قبلی فدراسیون فوتبال باید همه ساله در ورزشگاه خرمشهر برگزار می‌شد اما سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با بهانه‌هایی نظیر گرمای هوا خرمشهر را از حق میزبانی محروم کردند و پس از اینکه باشگاه داماش تأکید داشت حاضر به انجام مسابقه در شهرستان مشهد نیست، سازمان لیگ محل بازی فینال را به اهواز که هوای آن امروز گرم‌تر از خرمشهر بود منتقل کرد!

در این میان ظاهراً تعدادی از مسئولان محلی استان نیز درخواست انجام بازی در ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان را داشتند؛ آن هم در حالی که سفرهای تیم پرسپولیس به این استان همواره حاشیه‌ساز بوده و این تیم قرمزپوش تهرانی در اکثر سفرهایش به سواحل کارون جنجال و حاشیه را به ورزشگاه‌های جنوب آورده است.

در نهایت همه این اتفاقات به یک افتضاح بزرگ منتهی شد و تاریک‌ترین شب جام حذفی فصل 97-98 در بازی فینال این دوره به ثبت رسید.

افتضاح بزرگ جام حذفی در ورزشگاه فولاد خوزستان


افتضاح بزرگ جام حذفی در ورزشگاه فولاد خوزستان


تصاویری از افتضاح بزرگ در ورزشگاه فولاد خوزستان


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/3/13/91028_994.jpg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/3/13/91052_298.jpg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/3/13/91053_445.jpg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/3/13/91027_988.jpg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1398/3/13/91054_965.jpg