آیا کیفیت تصویربرداری در فولاد آره‌نا بهتر می‌شود؟
کیفیت تصویربرداری در فولاد آره‌نا ارتقاء می‌یابد؟

خوزستان اسپورت- انجام بازی‌های خانگی تیم فولاد خوزستان در ورزشگاه جدیدالتأسیس این باشگاه، افزایش کیفیت تصویربرداری سیمای مرکز خوزستان را می‌طلبد.

به گزارش خوزستان اسپورت، ورزشگاه اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان که کلنگ احداث آن در اواسط دهه 80 شمسی به زمین زده شد، با تلاش مدیریت شرکت و باشگاه فولاد خوزستان به سرانجام رسید و عصر جمعه 24 اسفندماه میزبان بازی بین قهرمانان دوره‌های سیزدهم و چهاردهم لیگ برتر می‌شود.

بدون تعارف باید پذیرفت که در بین هفت شبکه استانی خوزستان، تهران، اصفهان، آذربایجان، خراسان، گیلان، مازندران و بوشهر که مسابقات هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران را پوشش می‌دهند، کیفیت تصویربرداری و پخش تلویزیونی بازی‌های خانگی تیم‌های خوزستانی از اکثریت قریب به اتفاق استان‌های صاحب تیم در لیگ برتر پایین‌تر بوده است و هیچ‌گاه نتوانسته رضایت خاطر مخاطبین را جلب کند.

فوتبالدوستان خوزستانی علاوه بر اینکه بارها با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی نسبت به سپردن میکروفون گزارش بازی‌های نمایندگان فوتبال خوزستان به برخی گزارشگران قدیمی و بعضاً بازنشسته اعتراض کرده و خواستار دادن فرصت بیشتری به گزارشگران جوان‌تر شده‌اند، از تصویربرداری مسابقات در ورزشگاه‌های غدیر اهواز، تختی آبادان و شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان با حداقل تعداد دوربین و حداقل کیفیت ممکن نیز انتقاد کرده و تقاضای بهبود وضعیت موجود را داشته‌اند، اما مطالبات این جمعیت عظیم عاشق فوتبال تا به امروز از سوی تلویزیون مرکز خوزستان اجابت نشده است.

به گزارش خوزستان اسپورت، افتتاح یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های ایران در منطقه صنایع فولاد اهواز و قرار گرفتن این ورزشگاه در مرکز توجه رسانه‌های داخلی و خارجی، اهمیت ارتقای کیفیت تصویربرداری تلویزیونی دیدارهای خانگی تیم فولاد خوزستان را بیش از پیش کرده است.

ارتقای کیفیت تصاویر تلویزیونی با استفاده از تجهیزات جدیدتر، همراه با پوشش جزئیات بازی از زوایای مختلف میدان که با افزایش تعداد دوربین‌های فیلمبرداری ممکن می‌شود، به گزارشگران تلویزیونی مسابقه نیز مجال ارائه گزارش بهتری را خواهد داد.

افتتاح ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان (موسوم به فولاد آره‌نا) شاید فرصت مناسبی باشد تا سیمای مرکز خوزستان پس از سال‌ها خواسته‌ی عمومی فوتبالدوستان خوزستانی را اجابت کند؛ دیدن تصاویری با کیفیت مطلوب و شنیدن صدای گزارشگران جوان‌تر و به‌روزتر.