فولاد 1 – ماشین‌سازی 1؛ تساوی فولاد 10 نفره
فولاد 1 – ماشین‌سازی 1؛ تساوی خانگی فولاد

خوزستان اسپورت
هفته هشتم لیگ هجدهم – استادیوم غدیر اهواز
شنبه 7 مهرماه 97 – ساعت 18:30
فولاد خوزستان 1 – ماشین سازی تبریز 1
گل‌‍‌ها: میلاد بدرقه (89) برای فولاد - رضا خالقی فر (86- پنالتی) برای ماشین سازی
داور: سیدعلی میرغفاری
کمک داوران: حمید سبحانی و محسن سلطانی
اخراج: وینیسیوس سوارز (58- فولاد)
اخطار: میثم دورقی، حسن بیت‌سعید، مهدی زبیدی (فولاد) – محمد خرم‌الحسینی، فرناندو خسوس، رضا خالقی‌فر (ماشین سازی)
تماشاگر: هزار نفر

فولاد خوزستان: ناصر سالاری، فرزاد جعفری، میلاد بدرقه، وینیسیوس لوپز، سینا مریدی، میثم دورقی، وینیسیوس سوارز، فرشاد سالاروند (46- مهدی زبیدی)، مجتبی نجاریان (46- صابر حردانی)، حسن بیت‌سعید و لوسیانو پریرا (81- هیثم هاشمی‌زاده)
سرمربی: ایلی استن

ماشین سازی تبریز: فرناندو خسوس، مسیح زاهدی، محمدحسن کنعانی زادگان، محمد اهل‌شاخه، عزیز معبودی، محمد خرم‌الحسینی (56- محمد قادری و 88- صادق رضانیا)، توحید غلامی، احمدرضا زنده‌روح، محسن یوسفی، فرید بهزادی کریمی و رضا خالقی‌فر
سرمربی: رضا مهاجری

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و ماشین سازی تبریز با نتیجه مساوی یک – یک خاتمه پیدا کرد.

فولاد خوزستان که پنج بازیکن خود را در اختیار نداشت، با انجام تغییراتی در ترکیب اصلی به میدان رفت. انتقال سینا مریدی به پست مدافع چپ و حضور ناصر سالاری و مجتبی نجاریان در ترکیب اولیه از جمله تغییرات فولادی‌ها برای این بازی خانگی بود. تیم ماشین سازی تبریز هم بعد از پیروزی روحیه بخش مقابل پارس جنوبی با ترکیبی تدافعی برابر فولاد صف‌آرایی کرد تا از این میدان حداقل یک امتیاز را کسب کند.

در طول نیمه نخست، توپ بیشتر در نیمه زمین ماشین سازی جریان داشت، اما دفاع فشرده تیم میهمان اجازه‌ی خلق موقعیت‌های گلزنی زیادی را به فولاد خوزستان نمی‌داد و اکثر حملات فولادی‌ها در پشت محوطه جریمه سفیدپوشان ماشین سازی قطع می‌شد.

بهترین بخت گلزنی فولاد خوزستان در نیمه اول نصیب لوسیانو پریرا شد اما این مهاجم برزیلی در دقیقه 32 در حالت تک‌به‌تک با فرناندو خسوس نتوانست از پاس فرزاد جعفری بهره‌ای ببرد و ضربه زمینی پریرا در دستان خسوس آرام گرفت تا این نیمه بدون گل تمام شود.

فولاد خوزستان نیمه دوم را با دو تعویض آغاز کرد و با اضافه کردن مهدی زبیدی و صابر حردانی به بخش تهاجمی تیمش در اندیشه عبور از خط دفاعی متراکم ماشین سازی بود، اما تکل ناشیانه وینیسیوس سوارز هافبک برزیلی فولاد روی ساق پای بازیکن ماشین سازی در میانه میدان که در دقیقه 58 اتفاق افتاد، باعث 10 نفره شدن فولادی‌ها شد.

در ادامه مسابقه، تیم فولاد خوزستان با وجود اخراج یک بازیکن سعی داشت فشار روی خط دفاعی ماشین سازی را حفظ کند و شاگردان رضا مهاجری هم از حالت تدافعی مطلق خارج شده و در تلاش بودند از فضای موجود در خط دفاعی فولاد خوزستان به دروازه میزبان نزدیک شوند و از حداقل موقعیت‌های خلق شده بهره ببرند.

شوت دقیقه 64 صابر حردانی و ضربه سر لوسیانو پریرا در دقیقه 73 راهی به دروازه ماشین سازی پیدا نکردند و در سمت مقابل هم ضربه سر خطرناک رضا خالقی‌فر در دقیقه 74 از کنار تیر عمودی دروازه فولاد خوزستان به بیرون رفت. فرصت بعدی در دقیقه 82 خلق شد که ضربه سر هیثم هاشمی‌زاده بازیکن تعویضی فولاد خوزستان در دستان فرناندو خسوس آرام گرفت و سرانجام در دقیقه 86 تیم ماشین سازی روی یک برخورد مشکوک درون محوطه جریمه فولاد صاحب ضربه پنالتی شد و رضا خالقی‌فر این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا ماشین سازی برخلاف جریان بازی گلزنی کند.

حملات فولادی‌ها برای جبران گل خورده بسیار زود نتیجه داد و میلاد بدرقه در دقیقه 89 روی کرنر ارسالی بیت‌سعید گل تساوی را وارد دروازه ماشین سازی کرد تا بازی به تساوی یک – یک کشیده شود.

فشار لحظات پایانی تیم فولاد خوزستان برای زدن گل دوم اما ثمری نداشت و این مسابقه در نهایت با نتیجه مساوی به پایان رسید.

شرح گل‌ها
0-1 (ماشین سازی): داور مسابقه در یک صحنه مشکوک خطای پنالتی ناصر سالاری دروازه‌بان فولاد خوزستان روی محسن یوسفی بازیکن ماشین سازی را اعلام کرد و رضا خالقی‌فر کاپیتان تیم میهمان این پنالتی را تبدیل به گل کرد.

1-1 (فولاد): کرنر ارسالی حسن بیت‌سعید با ضربه تمام کننده میلاد بدرقه مدافع پیش تاخته فولاد خوزستان وارد دروازه ماشین سازی شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در حاشیه
* انجام بازی در روز ابتدایی هفته باعث شده بود تا استقبال زیادی از این مسابقه صورت نگیرد.
* اندک هواداران فولادی حاضر در ورزشگاه غدیر از ابتدای مسابقه به تشویق بازیکنان فولاد خوزستان پرداختند و خواهان پیروزی تیم‌شان بودند.
* قبل از آغاز مسابقه با توجه به روز آتش نشانی از پرسنل آتش نشانی حاضر در ورزشگاه غدیر اهواز تقدیر به عمل آمد.
* ایلی استن سرمربی رومانیایی فولاد خوزستان به‌دلیل همرنگ بودن پیراهنش با لباس تیم ماشین سازی تبریز از کاور ورزشی زردرنگ روی پیراهن خود استفاده کرد.
* محمد اهل‌شاخه بازیکن سال‌های گذشته فولاد خوزستان که در ابتدای فصل به تراکتورسازی پیوست و سپس به ماشین سازی منتقل شد، در این مسابقه برابر تیم سابقش به میدان رفت.
* داور میدان در دقیقه 30 نیمه اول جریان بازی را متوقف کرد و وقفه خنک کردن بازیکنان را به اجرا گذاشت.
* گزارشگر تلویزیون خوزستان به اشتباه ایلی استن سرمربی رومانیایی تیم فولاد را به‌عنوان مربی بدنساز این تیم در ابتدای فصل معرفی کرد. این در حالیست که مربی رومانیایی دیگری به‌نام کریستین روبرت پاندورا به‌عنوان مربی بدنساز فولادی‌ها در کادر فنی این تیم حضور دارد.
* در جریان نیمه اول بین میثم دورقی هافبک فولاد خوزستان و محسن یوسفی بازیکن خط میانی ماشین سازی درگیری لفظی پیش آمد که داور میدان از دو بازیکن خواست آرامش خود را حفظ کنند.
* ایلی استن از انجام بازی مستقیم توسط بازیکنان تیمش ناراضی بود و مرتبا به آن‌ها تأکید می‌کرد که با ردوبدل کردن پاس‌های کوتاه به دروازه حریف نزدیک شوند.
* داور مسابقه در نیمه دوم نیز وقفه خنک کردن بازیکنان را به اجرا گذاشت.