استقلال خوزستان در مسیر نزول قرار می‎گیرد؟
استقلال خوزستان

خوزستان اسپورت- تیم فوتبال استقلال خوزستان در آستانه ورود به یک مرحله بحرانی است.

به گزارش خوزستان اسپورت، تیم استقلال خوزستان، تیمی که سال 90 شمسی در اهواز متولد شد، پنج سال پس از ورود به چرخه فوتبال ایران، جام قهرمانی لیگ برتر را تصاحب کرد تا شادی عمومی سراسر خوزستان را فرا بگیرد.

شادی خوزستانی‌ها اما پایدار نبود و تیم قهرمان خیلی زودتر از آن‌چه تصور می‌شد در آستانه ورود به یک مرحله بحرانی قرار گرفت. هنوز 48 ساعت از قهرمانی نگذشته بود که بحث جدایی عبدالله ویسی جدی شد. سرمربی آبی‌های جنوب که دوهفته مانده به خاتمه فصل گذشته به اصفهان رفته و با سپاهان مذاکره کرده بود، این‌بار جدی‌تر از قبل صحبت از جدایی کرد. جدایی عبدالله ویسی، به واسطه گره خوردن با جدایی احتمالی چند بازیکن اصلی استقلال خوزستان، تیم سابقاً کم‌حاشیه فوتبال خوزستان را تبدیل به سوژه خبری رسانه‌ها کرد تا هر روز و هر ساعت، خبری نگران‌کننده از این تیم مخابره شود.

عدم توافق با عبدالله ویسی و جدایی این مربی، اتمام قراردادهای چند بازیکن ترکیب اصلی، جدایی بهترین دروازه‎بان لیگ پانزدهم و عقد قرارداد داخلی با گسترش‎فولاد، بدهی‌های جامانده از فصل گذشته، مشخص نشدن بودجه فصل جدید، مصاحبه‌های اعتراض‌آمیز و جدایی‌طلبانه برخی از بازیکنان تحریک شده، در کنار مشکلات ریز و درشتی که روزبه‌روز بیشتر می‌شوند، موجب شده تا استقلال خوزستان از آن تیم کم‌حاشیه سال‌های گذشته فاصله بگیرد و به صف تیم‌های حاشیه‌دار فوتبال ایران اضافه شود.

حافظه تاریخی فوتبال خوزستان پر است از خاطرات تلخ تیم‌های این دیار که تا قهرمانی فوتبال ایران پیش رفتند ولی خیلی زود در ورطه مشکلات گرفتار شدند، از شاهین آبادان گرفته تا شاهین اهواز و فولاد خوزستان.

خوزستانی‌های عاشق فوتبال آرزو می‌کنند که سرنوشت شوم قهرمانان سابق برای استقلال خوزستان تکرار نشود و تیم دوست‌داشتنی لیگ پانزدهم به‌سلامت از گذرگاه سخت دوره نقل‌وانتقالات فصل جدید عبور کند تا برای اعتبار از آوازه فوتبال خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا مهیا گردد.