فولاد 3 – استقلال اهواز 2؛ فولاد پیروز دربی شد
فولاد 3 – استقلال اهواز 2؛ فولاد پیروز دربی شد

خوزستان اسپورت:
هفته بیست‎وهشتم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز
شنبه 11 اردیبهشت 95 – ساعت: 18
فولاد خوزستان 3 – استقلال اهواز 2
گل: ساسان انصاری (59 و 80 و 84) - حمزه خذیراوی (54 و 70)
داور: رضا مهدوی
کمک‎داوران: ایوب غلامزاده و مهدی شفیعی
اخراج: مهدی اسلامی (4+90- استقلال)
اخطار: ساسان انصاری، امیرحسین فشنگچی، دورگ کوئه‌ماها (فولاد) – رضا بهمئی (استقلال)
تماشاگر: پانصد نفر

فولاد خوزستان: علیرضا سلیمی، بهمن کامل (46- عبدالله ناصری)، لئونارد مساریچ، محمد اهل‎شاخه، امید خالدی، اکبر ایمانی، ماتیاس چاگو، احمد عبدالله‎زاده، امیرحسین فشنگچی (57- محمود مطلق‌زاده)، ساسان انصاری و حسین ابراهیمی (78- دورگ کوئه‌ماها)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

استقلال اهواز: احسان مرادیان، علی هلیچی، مکی شریفی، مهدی اسلامی، رضا بهمئی، عادل کلاه‎کج، حسین بهرامی، رضا ایار (64- حسین ساکی)، میلاد پاک‎پرور، علی بیگدلی 82- دانیال موسوی) و حمزه خذیراوی
سرمربی: سیاوش بختیاری‎زاده

خلاصه بازی
دیدار تیم‎های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال اهواز با نتیجه سه بر دو به‎سود سرخ‎پوشان فولاد خاتمه پیدا کرد.

قطعی شدن بقای فولاد خوزستان در لیگ برتر و سقوط استقلال اهواز به لیگ دسته اول این انتظار را به‌وجود آورده بود که بازیکنان دوتیم بدون حساسیت و استرس ارائه‌گر یک بازی زیبا باشند که این مهم در نیمه دوم تحقق پیدا کرد و برخلاف نیمه نخست بازی بهتری از سوی دو تیم ارائه شد.

فولاد خوزستان پس از باخت به استقلال تهران با تغییراتی در ترکیب اصلی گام به میدان گذاشت. بازگشت سلیمی به دروازه، قرار گرفتن کامل در دفاع راست و حضور عبدالله‌زاده و ابراهیمی در ترکیب اصلی سرخ‌پوشان از جمله تغییراتی بودند که در ترکیب فولاد ایجاد شده بود.

سیاوش بختیاری‌زاده نیز تیمش را با چند تغییر نسبت به دیدار با پرسپولیس روانه میدان کرد و بیگدلی، خذیراوی، ایار و بهمئی در این دیدار جایگزین ریکانی، ساکی، اردلانی و ربانی شده بودند.

بازیکنان دو تیم در نیمه نخست بازی خوبی ارائه ندادند و اکثر پاس‌ها به اشتباه نصیب یاران تیم مقابل می‌شد. بازیکنان فولاد چند بار سعی کردند از فاصله زیاد بین مدافعان میانی و هافبک‌های دفاعی استقلال استفاده کنند ولی حرکات مثلث تهاجمی متشکل از انصاری، ابراهیمی و فشنگچی که هرکدام یک بار به سمت دروازه تیم حریف ضربه زدند، سودی برای فولادی‌ها نداشت.

در سمت مقابل، بازیکنان استقلال اهواز که در زمینه حفظ و گردش توپ در نیمه اول بهتر از فولاد ظاهر شده بودند، دو موقعیت جدی در این نیمه خلق کردند که این موقعیت‌ها نیز حاصلی نداشت. ابتدا علی بیگدلی در دقیقه 38 در حالت تک‌به‌تک با علیرضا سلیمی دچار تردید شد و نتوانست به توپ ضربه خوبی وارد کند و سپس در وقت تلف شده این نیمه نوبت به عادل کلاه‌کج رسید تا با یک ضربه چیپ پنالتی استقلال اهواز را هدر دهد.

دو تیم که در پایان نیمه اول بدون گل به رختکن رفته بودند، در نیمه دوم بازی کاملاً متفاوتی را ارائه کردند و قفل دروازه‌ها در این نیمه باز شد. استقلال اهواز آغاز کننده گلزنی در این نیمه بود که در دقیقه 54 در پی کرنر ارسالی کلاه‌کج توسط خذیراوی به گل رسید اما این گل در دقیقه 59 توسط ساسان انصاری و با استفاده از ریباند شوت ابراهیمی پاسخ داده شد تا بازی با هیجان بیشتری دنبال شود.

دراگان اسکوچیچ و سیاوش بختیاری‌زاده برای کسب پیروزی در این نیمه دست به تغییراتی تهاجمی در ترکیب دو تیم زدند تا سه امتیاز این بازی را کسب کنند. در ادامه این نیمه، پس از اینکه ضربات حسین ابراهیمی و میلاد پاک‌پرور برای دو تیم از دست رفتند، حمزه خذیراوی بار دیگر در نقش گلزن ظاهر شد و این بار با ضربه از راه دور دروازه سلیمی را باز کرد.

فولاد که نمی‌خواست در این دیدار بازنده باشد، بعد از دریافت گل دوم فشار حملاتش را بیشتر کرد و در دقیقه 80 با شوت زیبای ساسان انصاری از پشت محوطه جریمه به گل تساوی رسید تا بازی در دقایق پایانی با جدیت بیشتری دنبال شود و بازیکنان دوتیم برای زدن گل برتری تلاش کنند.

ساسان انصاری که روز خوبی را سپری می‌کرد، در دقیقه 84 موفق شد دروازه تیم سقوط کرده استقلال اهواز را برای سومین مرتبه باز کند تا سه امتیاز این مسابقه نصیب تیم فولاد خوزستان شود.

فولاد خوزستان با این پیروزی در رده دوازدهم و استقلال اهواز در رده شانزدهم باقی ماندند.

شرح گل‌ها
0-1 (استقلال): در پی کرنر ارسالی عادل کلاه‌کج و تأثیرگذاری مهدی اسلامی، توپ برگشتی با ضربه زیبای حمزه خذیراوی به درون دروازه فولاد رفت.

1-1 (فولاد): حسین ابراهیمی در پی اشتباه مدافعان فولاد صاحب توپ شد و به‌سمت دروازه استقلال ضربه زد که دفع ناقص احسان مرادیان با حضور ساسان انصاری و ضربه تمام‌کننده این بازیکن همراه شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

1-2 (استقلال): حمزه خذیراوی مهاجم فصل گذشته تیم امیدهای فولاد خوزستان این بار از فاصله 30 متری با یک ضربه محکم و دیدنی دروازه علیرضا سلیمی را گشود.

2-2 (فولاد): ساسان انصاری مهاجم فولاد خوزستان با یک شوت محکم و زیبا از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد تا بازی یک‌بار دیگر مساوی شود.

3-2 (فولاد): ساسان انصاری این بار در پشا مدافعان استقلال اهواز صاحب توپ شد و با ضربه‌ای زمینی از کنار دستان احسان مرادیان گل سوم را زد.

در حاشیه
* ورود تماشاگران به ورزشگاه غدیر اهواز رایگان اعلام شده بود اما تماشاگران از این دیدار استقبال زیادی نکردند.
* هواداران فولاد خوزستان در طول نیمه اول چندین بار علیه دراگان اسکوچیچ سر دادند و خواستار جدایی این مربی از فولاد شدند.
* دراگان اسکوچیچ با توجه به شعارهای هواداران فولاد ترجیح داد کنار خط طولی زمین نیاید و کرنو رندولیچ بدنساز تیم فولاد در کنار خط حاضر می‌شد.
* حسین ابراهیمی ، امید خالدی ، ساسان انصاری ،احمد عبدالله‌زاده ، محمد اهل‌شاخه و علیرضا سلیمی بازیکنان فولاد در آغاز مسابقه از سیاوش بختیاری‌زاده برای حضور در مسابقه رخصت خواستند. عادل کلاه‌کج هم به سمت نیمکت فولاد رفت و با نیمکت نشینان این تیم به خوش و بش پرداخت.
* هواداران فولاد خوزستان در دقیقه 4 اقدام به تشویق ایوب والی بازیکن محروم این تیم کردند. فولادی‌ها همچنین چند بار مهرداد جماعتی مدافع چپ فولاد که به‌طرز عجیبی از ترکیب این تیم دور شده است را تشویق کردند.
* گروهی از طرفداران تیم استقلال اهواز با وجود حکم کمیته انضباطی در ورزشگاه غدیر حضور یافتند و یک پرچم آبی‌رنگ را در سکوهای روبروی جایگاه پهن کردند.
* حمزه خذیراوی که در تست فنی ابتدای فصل از سوی کادر فنی فولاد خوزستان خط خورده بود، پس از زدن گل اول خوشحالی معناداری به‌سمت نیمکت فولاد کرد اما پس از ردن گل دوم به سمت سیاوش بختیاری‌زاده رفت و شادی‌اش را با وی قسمت کرد.
* هواداران فولاد خوزستان پس از گل دوم استقلال اهواز اقدام به تشویق سیاوش بختیاری‌زاده کاپیتان اسبق این تیم کردند و علیه عادل فردوسی‌پور مجری برنامه 90 شعار دادند.
* ساسان انصاری پس از زدن گل سوم فولاد خوزستان به سمت نیمکت این تیم رفت و شادی خود را با دراگان اسکوچیچ تقسیم کرد.
* هواداران فولاد خوزستان پس از به‌ثمر رسیدن گل سوم با شعار «فولاد شهر اهواز» به تشویق این تیم پرداختند.