به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 04
کد خبر: ۸۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
سکته مغزی فوتبالیست و گزارشگر محبوب آبادانی

خوزستان اسپورت- دیروزش با فوتبال و گزارشگری عجین شده بود‎ و آبادانی‌ها و خوزستانی‌ها به خوبی گزارش‌های مهیج او را به خاطر دارند، اما امروز زمین‌گیر است و سخت با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از ایسنا، «فاروق فتاحی» 75 ساله که بازی خوب و صدای آشنایش در ذهن‌ها ماندگار است، اکنون در بستری بیماری به سر می‌برد و قادر به حرکت و تکلم نیست.

فتاحی در شرح بیماری برادرش گفت: او 17 خردادماه امسال تحت عمل جراحی باز قلب قرار گرفت که عمل موفقیت‌آمیزی هم بود ولی زمانی که دوران نقاهت را طی می‌کرد، دچار سکته مغزی شد. وقتی از پزشکان علت را جویا شدیم، گفتند 70، 80 درصد افرادی که این عمل را در سن بالای 65 سال انجام می‌دهند، ممکن است دچار سکته مغزی شوند.

وی بیان‌ کرد: به هر حال سکته مغزی پیامدهای جانبی خود را دارد و در حال حاضر فقط باید از برادرم به خوبی نگه‌داری کنیم و داروهای او به موقع داده شود. فیزیوتراپی و کار درمانی هم در کنار برنامه مراقبتی ما، هست. همچنین باید او را از نظر روحی - روانی در سطح خوبی نگه ‌داریم تا بتواند به زندگی‌اش ادامه دهد.

فتاحی خاطرنشان‌کرد: برادرم در حال حاضر در خانه خواهرم تحت مراقبت است و خواهرم، برادرم و دیگر بستگان تا آن‌جایی که در توان دارند‏، در حال انجام کارهای بیمارستانی در خانه هستند و خانه خواهرم مانند بیمارستان شده است.

وی بیان ‌کرد: برادرم زمانی که تحت عمل جراحی قرار گرفت و دچار سکته مغزی شد، به خاطر داروهایی که مصرف می‌کرد، بیشتر در حالت خواب به سر می‌برد و هوشیاری‌اش پایین بود و پس از گذشت 20 روز و زمانی که او را به بیمارستان دیگری منتقل کردیم و به بخش منتقل شد، کم‌کم هوشیاری‌اش را به دست آورد. اکنون هم هوشیار است ولی قادر به تکلم نیست.

فتاحی عنوان‌ کرد: البته اکنون وقتی دوستان قدیمی‌اش به عیادتش می‌آیند یا وقتی در خصوص دوستان قدیمی‌اش و خانواده با او صحبت می‌کنیم، همه را تشخیص می‌دهد و متوجه می‌شود ولی همین که قادر نیست صحبت و حرکت کند، سخت است. غذا خوردن او نیز از طریق شیلنگی که در بینی‌اش است، انجام می‌شود.

وی گفت: واقعا چهار ماه روی تخت خوابیدن شوخی نیست و او واقعا از این شرایط خسته شده است. ما به کمک دیگر اعضای خانواده از او مراقبت می‌کنیم ولی برای کسی که فوتبالیست، معلم، گزارشگر و مجری بوده و تمام زندگی‌اش را با تکلم می‌گذرانده، این شرایط خیلی سخت است.

فتاحی در پایان با تشکر از دوستان و همکاران برادرش که جویای احوال او هستند، عنوان ‌کرد:‌ دوستان قدیمی او با ما در تماس هستند و محبت دارند و جویای احوال او هستند. ما هم به خود می‌بالیم که برادر ما چنین دوستان و همکاران خوبی دارد. مدیرکل صدا و سیمای مرکز آبادان هم مرتب جویای حال او است. آبادانی‌های مقیم آبادان، تهران و خارج از کشور نیز جویای احوال او هستند. من هم از تمام هم‌استانی‌ها و هم‌شهری‌هایی که با ما همدردی می‌کنند، تشکر می‌کنم.

شایان ذکر است که فاروق فتاحی از دروازه‌بانان نامدار فوتبال خوزستان در دوران پیش از انقلاب بود که در سال 39 شمسی همراه با شاهین آبادان فاتح اولین دوره فوتبال باشگاهی ایران شد.

برچسب ها: فاروق فتاحی
پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۴
بیرگانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
0
2
انشاا... شفا پیدا کند.
محمد اورکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
0
2
باسلام و دعاخیر برای همشهری عزیزم امیدوارم هرچه زودتر سلامتی خود را بدست آورد ....امین یا رب العالمین اورکی از شاهین شهر
پویان سامانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۶
0
2
روزنامه همشهری در تاریخ سه شنبه بیست و شش آبان ماه آقای ابراهیم افشار دبیر گروه تاریخ و نوستالژی روزنامه همشهری مقاله با عنوان مردن به وقت اردیبهشت و زیستن به هنگام دی نوشته اند خاطره ای از گلر های تیم شاهین. در بخشی از این مقاله آمده :
فاروق در آبادان بدنیا آمد و در گران شاپوری و ترن شاپ و کواترها و بوارده شمالی بزرگ شد.وبا رفقای خاک خورده، توپ تنیس انگلیسی ها را دائم گذاشتند در نفت خالص که پوست بیندازد و برای خود بازیچه ای درست کنند. اواخر دهه بیست دهداری و جوان آرمانگرای آن روزهای آبادان کلوپ جم را تشکیل دادند و بچه های با استعداد را با خودشان می بردند آنجا و در زمین پولیش کمپ تمرین می دادند یک ملاقات قضا و قدری با دکتر اکرامی باعث شد که تیمشان را به شاهین تغییر نام دهند.
شاهینی که در سراسر کشور بیش از هشتاد کلوپ هم نام داشت. فاروق در اواسط دهه سی در دانشسرای تهران قبول شد و محسن آزاد بازیکن همان جا عدل در یک تست سرپایی با زدن چند شوت به سمت دروازه او آن هم با پای برهنه آزمایشش کرد و برای گلری شاهین انتخابش کرد.فاروق وقتی درسش تمام شد دیگر داشت سری بین سرها بلند میکرد و تازه جلوی کاستاریکا و پاکستان هم بازی کرده بود.که دهداری یک روز حرفی بهش زد :تو فرزند آبادانی پس باید بروی و بچه های آنجا را تربیت کنی. فاروق بعد از سه سال حضور در پایتخت به آبادان برگشت و تیم آزاد را تشکیل داد که ادای دینی هم به محسن آزاد کرده باشد. سال چهل هشت تیم شاهین آبادان را با فروش طلا های همسرش و گرو گذاشتن فرش زیر پایش به قهرمانی کشور برد بعد از پیروزی بر عقاب در فینال قهرمانش کرد.سال پنچاه و نه همزمان با بمباران آموزش پرورش آبادان شایعه پیچید که فاروق در آنجا شهید شده است. حتی کیهان ورزشی خبر شهادتش را نوشت و برنامه ورزش مردم تسلیت گفت. بالاخره فاروق بعد از پنچ ماه آفتابی شد و خبر درگذشت را تکذیب کرد. بله در این مملکت گاه در دل مرگ زیسته ای وگاه در دل زندگی در گذاشته ای سرنوشت پیشکسوتان و پیران و چراغداران چنین است.
yosef
|
Germany
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
0
0
خدای مهربان شفای عاجل تمام بیماران را عنایت فرما
یادداشت دوست عزیزگذشته را تداعی مینماید.روزهایی با خاطرات جذاب ان روزهایی که حرف فاروق را شنیدند ولی دلایل دیگران را گوش ندادند
فاروق پر تلاش در عرصه ورزش ابادان نیرو میگذاشت چه در اموزشگاهها و چه در باشگاهها
.مرد خوش چهره فوتبال ابادان که پس از انتشار شایعه شهادتش تمام شبکه ها تسلیت گفتند
و پس از چندین روز خبر تکذیب شده باعث مسرت دوستان شد فاروق شخصیت پیچیده و غیر قابل پیش بینی ورزش ابادان با رازهای خاص خودش همیشه جذاب بود وفعال .جستجو گری و کنکاش در مسایل او را به سمت صداو سیما و برنامه های خبری سوق داد و همیشه نیز در کارها و برنامه هایش خطاب به مسیولین اعتراض داشت .که البته این روحیه اعتراضی بین خواهران وبرادران مشترک بود تا انجا که پس از بروز مشکلات درایت فاروق که فردی خانواده دوست
وپایبند خانواده بود انان را از مسیر اشتباه دور کرد
وبا تحمل دوره ای ندامت کوتاه وتعهدی پایدار
همیشه خدمتگذار نظام مقدس اسلامی بودند.
مجددا از خدای سبحان و رحیم شفای عاجل تمام بیماران به ویژه مرد خوش نام ورزش ابادان
را خواستاریم
نام:
ایمیل:
* نظر: