به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - 2021 September 29
کد خبر: ۳۲۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
تعداد نظرات: ۲۳ نظر
آذری: بازیکنان فولاد شأن‌ خود را پایین آوردند

خوزستان اسپورت- مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان از اقدام بازیکنان این تیم در فضای مجازی علیه وزیر ورزش انتقاد کرد و گفت: آنها با این کار شأن خود را پایین آورده‌اند.

به گزارش خوزستان اسپورت، سعید آذری در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی، درباره حضور فولاد در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تیم ما پس از دوری شش ساله در مسابقه پلی‌آف سهمیه حضور در مرحله گروهی را به دست آورد. همین شرکت کردن در رقابت‌ها می‌تواند برای شروع دوباره فعالیت‌های بین‌المللی فولاد خوزستان که یکی از بهترین باشگاه‌های ایران است خوب باشد و این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود:‌ باید از زحمات بازیکنان، جواد نکونام، اعضای هیأت مدیره، مدیران عالی‌رتبه شرکت فولاد خوزستان، هواداران و رسانه‌ها تشکر کنم که در طول برگزاری این تورنمنت مهم کنارمان بودند و به ما عشق دادند. نکونام درباره مسائل فنی سنگ‌تمام گذاشت و مسابقات را هم خیلی خوب شروع کردیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تصریح کرد: پنج روز زودتر از تمام تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان به عربستان رفتیم و مسابقه پلی‌آف را پشت سر گذاشتیم. تورنمنت برای ما خیلی خوب شروع شد اما وقتی مدت زیادی از یک رقابت بین‌المللی آن هم در چنین سطحی دور باشید و بازیکنان‌تان آشنایی کاملی با چنین مسابقات بزرگی نداشته باشند، مقداری تفکرات به هم می‌ریزد و نمی‌توانند سطح انتظار کادرفنی و هواداران را ابتیاع کنند.

آذری ادامه داد: با وجود شروع خوبمان در ادامه مسابقات آن هم در گروه سخت ما نتوانستیم کاری انجام بدهیم. السد از همین گروه پس از ده سال نتوانست به مراحل حذفی لیگ قهرمانان صعود کند. روی هم رفته به تیم فولاد و کادر فنی نمره قبولی می دهم و این مسابقات می‌تواند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سالهای آتی تجربه خوبی باشد.

وی درباره ناراحتی اعضای فولاد از وزیر ورزش و جوانان و انتشار پستی مشترک مبنی بر تشکر نکردن وی از این تیم برخلاف سایر تیم‌های کشورمان توضیح داد: این کار بازیکنان غیرهماهنگ بود و نظر شخصی خودشان را گفتند. با باشگاه هماهنگ نشده بود و در جریان نبودم. اگر کاری با هماهنگی خودم باشد مسئولیتش را کامل می‌پذیرم. این اتفاق خودجوش از سوی بچه‌ها بود و بدون اطلاع کادر مدیریتی باشگاه صورت گرفت. شب گذشته هم با مدیر رسانه تیم صحبت کرده و توضیح خواستم.

مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: اگر بخواهیم منصفانه به قضیه نگاه کنیم هیچ کس برای تیم بازنده دست نمی‌زند. اینکه در وزارت ورزش چه اتفاقی می‌افتد و به چه کسی تبریک می‌گویند در حوزه اختیارات من نیست که بخواهم اظهارنظر کنم. هیچ‌وقت شخصاً از کسی گلایه نکردم و اتفاق روز گذشته هم خودجوش بود. به نظر من بچه‌های فولاد برای ابراز ناراحتی خود مقداری عجله کردند. باز هم می‌گویم کسی برای بازنده دست نمی‌زند اما هواداران از عملکرد نسبی فولاد راضی بودند.

آذری درباره اینکه با این شرایط اگر در جریان قرار می‌گرفت اجازه انتشار چنین استوری به بازیکنان فولاد نمی‌داد گفت:‌ اصلا کسی حق ندارد بدون هماهنگی با باشگاه چنین حرکاتی کند. خسته نباشید گفتن سلطانی‌فر و رئیس فدراسیون فوتبال یک موضوع شخصی است و بچه‌های ما با عجله کردن در انتشار استوری شأن خودرا پایین آوردند. باید پاسخگوی نقطه‌نظرات هواداران، اعضای هیأت مدیره و سهامداران باشیم. وقتی افرادی که ما را به چنین شکل حمایت می‌کنند از عملکرد فولاد رضایت نسبی دارند، همین موضوع سبب رضایت ما می‌شود.

وی اضافه کرد: البته این هم نظر شخصی من است و باز هم تأکید می‌کنم شأن خودمان را پایین آوردیم زیرا کسی برای بازنده دست نمی‌زند. خسته باشید یا نباشید گفتن اهمیتی ندارد. همانگونه که در زمان پیروزی هم مهم نیست چه کسی تبریک بگوید یا نگوید. وقتی مسئولیتی را پذیرفته‌اید باید کارتان را به بهترین شکل انجام بدهید و اگر به جز خودتان، خدا و افرادی که عملکردتان را مدنظر قرار می‌دهند رضایت  داشته باشید کافی است.

مدیرعامل باشگاه فولاد درباره اینکه آیا نتیجه نگرفتن در رقابت‌های گروهی لیگ قهرمانان سبب آسیب روحی برای این تیم برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی می‌شود، توضیح داد: فکر می‌کنم راه پیدا نکردن فولاد به مرحله حذفی تجربه خوبی برای بچه‌های ما بود و توانمندی خودشان را با بازیکنانی که سالهاست در سطح لیگ قهرمانان بازی می‌کنند مقایسه کردند. این هم می‌تواند نکته مثبتی باشد. هیچ قهرمانی با دست دادن یک تورنمنت، از جام دیگری سرخورده نمی‌شود. خصیصه آدمها این است که قهرمان شوند و اگر قرار بود چنین اتفاقی رخ ندهد هیچ وقت به این شکل به ماجرا نگاه نمی‌کردم.

آذری افزود: حضور در لیگ قهرمانان تجربه بزرگی برای فولاد است. تیم ما اکنون از لحاظ فیزیکی آماده است. البته در عربستان دو مشکل بزرگ داشتیم. موسی کولیبالی، صالح حردانی و شروین بزرگ قبل از شروع مسابقات و در جریان این رقابت‌ها آسیب دیدند و فولاد از تیمی کامل به یک تیم ناقصی تبدیل شد. این موضوع دست جواد نکونام را بست و اگر این سه بازیکن در اختیار کادر فنی بودند توانمندی بیشتری از فولاد می‌دیدید.

وی اضافه کرد:  اطمینان دارم برای دوره‌های بعدی باید بچه‌ها به حدی حرفه‌ای فکر کنند که مراقب خود باشند.  فکر نمی‌کنم راه پیدا نکردن فولاد به مسابقات دور حذفی تأثیر آنچنانی روی تیم بگذارد و باید یاد بگیریم از شکست درس بزرگی گرفته و در مسابقات آتی موفق باشیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد درباره آخرین وضعیت مبتلایان این تیم به کرونا که اکنون در عربستان قرنطینه هستند گفت: فقط صالح حردانی از جمع بازیکنان مبتلا شد. پس از بازی با تیم النصر که 9 کرونایی داشت بچه‌های ما هم آلوده شدند. مسعود عالیپور آنالیزور فولاد به همراه ناجی بداوی و  دو عضو دیگر تیم مبتلا شدند. روز گذشته در آخرین تستی که عربستانی‌ها تست گرفتند تست صه نفر منفی شد اما دو نفر دیگر همچنان مثبت هستند.

آذری ادامه داد: تمام هزینه‌های مراقبت، نگهداری، حضور در هتل، مسایل بهداشتی و بازگشت آنها به ایران از حسابهای کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون عربستان پرداخت می‌شود. در فضای مجازی دیدم می‌گویند این افراد در هتل پنج ستاره قرنطینه هستند که مطرح کردن چنین بحثی قشنگ نیست.

وی افزود: آقایان نگران جیب عربستانی‌ها و  AFC نباشند، حتی اگر در هتل صد ستاره هم باشند، با ابتلا به کرونا مثل این می ماند که باید در قفس بمانید و تفاوتی بین هتل پنج ستاره و صد ستاره نیست. تمام هزینه‌ها را عربستانی‌ها می‌دهند. در آخرین تماس تست دو نفر منفی شده اما طبق قوانین کنفدراسیون تا وقتی دو تست پشت سر هم منفی نداشته باشند اجازه ورود به ایران را ندارند.

مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد:‌ نمی‌توانستیم پنج کرونایی را با خودمان به هواپیما بیاوریم و به خدمه پروازی هواپیمایی وارش چیزی نگوییم. این کار از لحاظ مسائل بهداشتی، وجدانی و اخلاقی درست نیست. خوشبختانه چنین اتفاقی رخ نداد و این بچه‌ها هم تا دو سه روز دیگر به ما اضافه می‌شوند.

آذری توضیح داد: تمرینات ما از امروز زیرنظر جواد نکونام در اهواز شروع می‌شود تا ان شاءالله بتوانیم از این تجربه ارزشمند در ادامه مسابقه لیگ استفاده و بهره‌برداری کنیم. یکبار دیگر از بچه‌های فولاد که یک ماه شبانه‌روز کنار هم تلاش کرده و آنچه در توانمان بود انجام دادیم تشکر می‌کنم. برای انجام دادن کار پول می‌گیریم و باید وظیفه‌مان را انجام دهیم. کاری هم نباید به خسته نباشید گفتن داشته باشیم.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۲۳
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
جناب آقای آذری زمانی شأن یک نفر و یا یک تیم پایین میاد که حرفی رو بی پایه و اساس زده بشه چطور پنجره نقل و انتقالات فولاد برای بازی های آسیایی باز نمیشه ولی برای تیمی مثل پرسپوليس باز میشه که اینطور فولاد حذف بشه ، بله آقای آذری حذف شدن جزئی از فوتبال هستش و البته جای افسوس داره برای بازیکنان جوان ، شما چقدر تلاش کرديد که پنجره نقل و انتقالات فولاد باز بشه شما فکر کردید برای تفریح به عربستان میرید نه عزیز من تیم های تا دندان مسلح انتظار شما رو می‌کشد ند اشکال نیست تیمی مثل النصر هم حذف شد ولی شما بجای جانبداری از تیم و بازیکنان خودتون اینطور پشت اونا رو خالی کردید چه پستی بهتون پیشنهاد دادند خدا عالم هست
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
در این مورد با سعید آذری موافق هستم.
بازیکن باید تابع باشگاه باشه و خودسرانه برای خودش تصمیم نگیره .
بخصوص بازیکنی که توپ رو از دو قدمی گل نمیزنه اول باید بفکر حل کردن ضعفهای فنی خودش باشه بعدا بره فضای مجازی دنبال استوری و لایک و ...
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
1
1
اقای اذری قهرمانی جام حذفی و سهمیه اسیایی میخایم ماشالاه فولاد
بچه اهواز ساکن قزوین فولادی
|
Italy
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
واضح است که دشمن علاقه ای به موفقیت فولاد خوزستان ندارد فولاد باید با قدرت در لیگ بازی کنه پرسپولیس و سپاهان و تراکتور در اهواز و بقیه تیمهارو ببره با رتبه خوب سهمیه بگیره و نشون بده خذف از اسیا ا اتفاق و بد شانسب بوده
عارف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
تو مربی کادرش بازیکن تیم ابرو و شان گذاشتید برا خوزستان ابرروی فوتبال خوزستان بردید هه حرف از شان نگو زشته برات
amin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
کاری که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش کرده یه چیز طبیعی بوده تیمی از ایران صعود میکنه پیام تبریک صادر میکنن حتی فولاد وقتی العین رو برد فدراسیون فوتبال پیام تبریک داد سرچ کنین توی گوگل پیام تبریک فدراسیون فوتبال به فولاد میبینین که پیام تبریک به فولاد هم داده بودن ولی حالا که اوت شدیم دیگه قرار نیس که پیام تسلیت صادر کنن اقای اذری با بازیکنای خاطی برخورد کنید که دیگه از طرف فولاد اطلاعیه ندن
محمد مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
توی فولاد یه سفره ای پهن شده یه عده دارند حالش را می برند این فولاد دیگه بدرد هیچی نمی خوره
علی
|
United States
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
کار بازیکنای فولاد درست بود چون تبعیض هست تو فوتبال ایران اگه استقلال و پرسپولیس مشکل پنجره نقل و انتقالات داشته باشن با لابی همین آقای وزیر باز میشه ولی فولاد نه فولاد واسه فصل بعد نیاز به یه مدیر بهتر و با تعصب تر داره
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
اقای علی مشکلات فولاد به تو ربطی نداره برو دنبال همون مربی جادوگرت که تیمش بدبخت کرده یعنی فکر کردی اگه اذری از فولاد بره میذاریم شما دلالها و مربی جادوگرت پاتون باز بشه فولاد؟؟؟ اشتباه میکنی عزیزم برو به فکر یه دعانویس جدید باش برا مربی بیسوادت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
آذری چند ساله دنبال رسیدن به صندلی مدیریت استقلال و پرسپولیسه اینجوری داره خودشو برا وزیر ورزش عزیز میکنه اما آخرش هیچی گیرش نمیاد و شروع میکنه به مصاحبه ضد وزیر ورزش
فولادین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
آذری کاملا درست میگه
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
من شخصا با نظرات اقای اذری موافقم. رفتار و حرکات بازیکنان در مورد فوتبال و عناصر وابسته به اون انعکاسی از منش حرفه ایی اونهاست. بازیکنان نباید بصورت احساسی برخورد کنند.
این قضیه در مورد هوادارن هم صادقه. همگی دیروز دیدیم که رفتار غیر حرفه ای و احساسی یک عده که به زعم خودشون هوادار دو اتشه منچستر یونایتد بودن چه اسیب بزرگی به تیم شون زد و تاثیرات منفی اون در اینده نزدیک بیشتر مشخص میشه.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
یاغی گری بازیکنان و تصمیمات خودسرانه اونها نشانه ضعف ارکان مدیریتی باشگاهه که قادر نیستن جلوی این حرکات رو بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
حق با جناب آذری است. بازیکنانی که ادعای حرفه ای دارند بجای حاشیه پردازی در فضاهای مجازی باید موقعیتهای تک به تک در بازی با الوحدات و السد را گل میزدند تا حاصل یکسال زحمات مجموعه فولاد و بودجه باشگاه بخاطر اشتباهات فردی این بازیکنان بظاهر حرفه ای هدر نرود.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
شما چقدر ساده این که انتظار دارین چه کسانی به شما خسته نباشید بگن اینا حاضر نشدن تیم تقویت بشه از خداشون بود حذف بشین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
جناب آقای آذری شما و آقای نکونام فوتبال خوزستان را نابود کردید و از جوانان ناب خوزستانی و آکادمی فولاد هیچ استفاده بهینه ای نکردید تنها دست آورد شما تبدیل فولاد خوزستان را به فولاد شمال و اصفهان با این بازیکنان ضعیف کردید بنده به نوبه خود خدا را شکر میکنم که پنجره فولاد باز نشد چون دوباره سه چهار تا بازیکن بنجل درجه3 و 4 با خریدهای گزاف اضافه میکردید
اقای آذری فراموش نفرمایید بازیکنهای فعلی فولاد را هوادران انتخاب و خریداری نکرده اند این بازیکنان با انتخاب و پیشنهاد نکونام و جنابعالی انجام شده ، واقعا جای تاسف برای خوزستان که مهد فوتبال کشور است جنابعالی و نکونام باید تصمیم بگیرید خوزستان و فولاد نیاز به مدیران شجاع و دلسوز خوزستانی نیاز دارد نه امثال جنابعالی
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
1
فکر کنم بازیکنان فولاد یاد کیروش افتادند که وقتی از عراق شکست خورد و حذف شدند و برگشتند ایران ، عده ای ناآگاه با دسته گل به فرودگاه رفتند و او را که یک بازنده بزرگ بود را روی دوش حمل کردند که خودش هم گیج و مبهوت شده بود و مطمئنن توی سرش داشت می گفت کیروش در سرزمین عجایب ، اگر بازیکنان فولاد خیلی از این بابت ناراحتند در زمین فوتبال تلافی کنند و در جام حذفی قهرمان شوند البته اول باید تمرین گل زدن و شوت در چارچوب دروازه از فاصله نزدیک را خوب انجام دهند که دروازه خالی را توی آسمون نبینند و الی از جام حذفی نیز مانند آسیا حذف خواهند شد .
غلامحسین حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
باسلام به مردم نجیب استانم.. اقای آذری ازروزی که تشریف آوردید حمایت کردیم. مقاطعی نتایج بد بود. گفتیم اینهم جزئی ازفوتبال است. شما متولی مدرن ترین باشگاه ایران اید.. بایدهم درقبال اش طرفداران انتظار نتایج درخشان رو داشته باشند. برادر ثابت شد اهل شعارهستید فقط.. سهمیه برااین همه هزینه افتخاری نیست. عیار واقعی جنابعالی وکادرفنی و چند بازیکن سفارشی روشد. بیشتر وبهتر ازاین نمیتوانید. ازاینکه تلاش نمودید سپاسگزاریم.. هیچ بی ادبی هم درحق تان نخواهیم کرد. فقط حرف اول وآخرمان اینست. بر شرافت وآبروی فوتبال خوزستان هرتیمی میخواهد باشند. باکسی معامله ومماشات نمیکنیم. همه چی محیا الی نامدیریتی شما وکادرفنی.. مطلب رامختومه مینمایم وبه درازا نمیکشم. این جایگاه ... جایگاه فولاد گردن کلفت وفوتبال خوزستان نیست.. حالات صمیم گیرنده شمائید.. موفق باشید
علی فولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
آقای اذری با صحبت شما موافق هستم بازیکنها نباید اینکار بچه گانه رو انجام میدادن
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
*⚽⚫فولاد و خوزستان چرا بايد مضحكه شوند*

*
Rama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
0
0
آقا خارج از هر رنگ و لباسی خداوکیلی آذری داره درست میگه .آقای آذری از مدیرای توانمنده و قطعا حمایت بشه تیم رو موفق میکنه. این جمله قشنگی بود که برای بازنده دست نمیزنن.بازیکنای فولاد انتظار دارن تشویق بشن و بهشون بگه دمتون گرم که از گروه بالا نیومدین . چه تشکری؟؟ آقا خدایی حاضریم عیسی زاده رو با پورموسوی و همه اعضای کادرش به اضافه تمام هیات مدیره صنعت رو بدیم به فولاد و آذری یا دهکردی بیاد بشه مدیرعامل صنعت. پس قدر داشته هاتون رو بدونین.
ضمنا آذری قهرمان وزنه برداری هم بوده پس راه موفقیت تو ورزش رو بلده.حالا تیم نتیجه نگرفته دلایل بیشماری داره.
Rama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
0
1
آقا محمد شما که میگی فولاد تبدیل شده به فولاد شمال برو پرسپولیس رو نگاه کن ببین چند تا بازیکن تهرانی داره ۴ سال هم قهرمان شده شمایی که دنبال بومی هستی باید هم تیمت اینجای جدول باشه . بازیکن بومی میخوای حاضریم خالدی و بیت سعید و زهیوی و زبیدی و حکیم نصاری و محمد طیبی رو یه جا بدیم بهتون اشانتیون هم پورموسوی و کل اعضای کادر فنی خوزستانیشو. نظرت چیه ؟ میخواین اینا رو همه بومی بدون خط و خش.
بومی غیر بومی چیه مگه کنعانی زادگان که تو آبادان به صنعت گل زد یزله ور نداشت خوحالی کرد .اینم بومی به نظرت میاد آبادان بازی کنه پرسپولیسو ول کنه؟ نه تا صد سال دیگه هم نمیاد مگه اینکه پرسپولیس پرتش کنه بیرون. مثل بیت سعید که استقلال که انداختش بیرون اومد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
0
0
نگاه من اصلان جناحی نیست ب عقیده من آذری مدیر کارآمد و خوب وآگاهی است برخلاف بعضی مدیران که ادای بچه حزب اللهی های ده 60 رو در میارن
نام:
ایمیل:
* نظر: