به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 02
کد خبر: ۳۱۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
رضاییان: لیگ ایران مثل میدان جنگ است

خوزستان اسپورت- مدیرعامل اسبق باشگاه‌ فولاد خوزستان و معاون فصل گذشته باشگاه صنعت‌نفت آبادان با ابراز نگرانی از فضای پیش آمده در فوتبال ایران گفت که اگر هواداران در ورزشگاه بودند دعوای تن به تن رخ می‌داد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، این روز‌ها فوتبال ایران با انواع و اقسام بداخلاقی و ناهنجاری در داخل و بیرون از زمین بازی دست و پنجه نرم می‌کند. از درگیری بین بازیکنان و مربیان دو تیم گرفته تا اعتراض‌های شدید به داوری و صدور بیانیه‌های عجیب‌ از سوی باشگاه‌ها.

مسعود رضاییان که سال‌ها سابقه مدیریت در فوتبال ایران را در کارنامه دارد، در این باره به تسنیم گفت: این موضوع به شدت در حال افزایش است و نسبت به فصل گذشته هم بیشتر شده است. هزینه‌ها و دستمزد‌ها در فوتبال و البته بی‌اخلاق و درگیری هم بیشتر شده است. شاید این تحلیل اشتباه باشد ولی من فکر می‌کنم فوتبال ما در حال شبیه شدن به حکومت‌های ضعیفی است که در گذشته وجود داشته‌اند. در این حکومت‌ها چون یک دولت مرکزی مقتدر وجود نداشت، همه قبایل و بخش‌ها مدعی بودند و شورش می‌کردند.

وی با اشاره به وضعیت فدارسیون فوتبال یادآور شد: فوتبال ما رئیس ندارد و این کِشتی رها شده است. قرار است ناخدا انتخاب شود ولی اگر تا آن زمان این کشتی بیشتر به طوفان برود و غرق شود، چه کسی دیگر می‌خواهد آن را نجات دهد؟ در حال حاضر به این شکل جلو می‌رویم و به کجا می‌خواهیم برسیم؟

این کارشناس مدیریت فوتبال عنوان کرد: در این فضا تیم‌ها حق دارند که اینگونه عمل کنند، چون اگر این کار‌ها را نکنند سرشان کلاه می‌رود. در این وضعیت حق را به حق‌دار نمی‌دهند و باید تیم‌ها حق‌شان را از داور و تیم حریف و جاهای دیگر بگیرند. در این فوتبال هرکس بلند‌تر داد بزند می‌تواند سوت و پرچم داور را عوض کند. اگر این کار‌ها را کسی نکند حقش را می‌خورند و سوارش می‌شوند. بنابراین این یک میدان جنگ است که قانون ندارد. باید به جز در زمین؛ قبل و بعد بازی هم بجنگی.

رضاییان گفت: احترام و بازی جوانمردانه از بین رفته و همه به این تنش‌ها دامن می‌زنیم و خود را آماده مبارزه می‌کنیم. در گذشته همین تیم‌ها و بازیکنان و مربیان بودند ولی تا این حد شاهد بی‌اخلاقی و چالش نبودیم. الان مربیان جوان هم که به دنبال کار حرفه‌ای و اخلاقی هستند، بعد از یکی دو سال مجبور می‌شوند در راستای بی‌اخلاقی حرکت کنند، چون اگر این کار را نکنند تیمشان نتیجه نمی‌گیرد و باید اخراج شوند. در این فضا طبیعی است که مربیان برای نتیجه‌گیری باید از این ابزارهای خشن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه « یک جریان آب در حال جریان است و اگر کسی خلاف آن شنا کند، غرق می‌شود» گفت: یک سازمان مرکزی باید به این مسائل توجه کند. اگر جریمه‌‌هایی درنظر بگیرد و این جرایم را با عدالت و قاطعیت اجرا کند می‌تواند یک برخورد سازنده انجام شود. در این حالت کسی هم ناراحت نمی‌شود و اوضاع خیلی بهتر خواهد شد. الان اما بازیکن به کادر فنی خودش در لب خط نگاه می‌کند. اگر مربی پس از اینکه بازیکنش یک «تو» بگوید او را از زمین خارج کند، دیگر اتفاقات در زمین و بین بازیکنان و داور رخ نمی‌دهد اما وقتی مربیان با مربیان حریف و داوران مدام درگیر هستند، بازیکن هم این حق را به خودش می‌دهد که با بازیکن حریف و داور در زمین درگیر شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه‌های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: اگر هواداران در ورزشگاه بودند با این شرایط، در خیابان‌ها دعوای تن به تن رخ می‌داد. خوشبختانه تماشاگران نیستند که این جریان را به گردن آنها بیندازیم. در این بین افراد محدودی مثل کریم باقری هنوز اصول اولیه خود را حفظ کرده‌اند و این جو آنها را تغییر نداده است. یک جا خواندم که ای کاش هر تیمی یک کریم باقری داشت که به نظرم حرف درستی است.

رضاییان تصریح کرد: وقتی باشگاه‌ها و مدیران عامل آغازگر جنگ هستند و مربیان و عوامل نیمکت با تیم حریف کتک‌کاری می‌کنند، بازیکن هم به آنها نگاه می‌کند. بازیکنان وقتی می‌بینند بیرون از زمین دعواست فکر می‌کنند تا الان اشتباهی به دنبال توپ بوده‌اند و باید یکدیگر را کتک بزنند. با این حال همانطور که گفتم نباید مقصر را بازیکن و مربی و مدیر بدانیم، آنها مجبورند که در این فضای مسموم اینگونه نتیجه بگیرند. مشکل اینجاست که عامل بازدارنده برداشته شده است. مثل این است که چراغ راهنمایی و رانندگی در خیابان برداشته شود. وقتی چراغ و پلیس در خیابان نباشد معلوم است که تصادف و دعوا می‌شود، باید در این فوتبال هم چراغ راهنمایی و پلیس را برگردانند.

رضاییان: لیگ ایران مثل میدان جنگ است

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۵
اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
0
آقای رضاییان از انگشت شمار مدیران تحصیل کرده و حرفه ای فوتبال هستند و به هیچ وجه اهل هوچی گری و شارلاتان بازی نیست ،امیدوارم فصل آ ینده ایشان را مدیرعامل فولاد ببینیم.
رضاییان مدیرعامل و یک سرمربی خارجی کارنامه دار.
Rama
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
سلطان سقوط هم هست
تعداد تیمهایی که با مدیرعاملی ایشون سقوط کردن کم نیست
عیسی اسدپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
وای که چقدمث رضاییان ودهکردی لازم دارد فوتبال خوزستان در ایامی که نه مدیران ونه عده ای پاچه خوار تهرانی نمی گذارن فوتبالمون روز خوش ببینه
علی ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
حیف است یک ریال که در این فوتبال ناپاک خرج بشه هرسال نتایجش ازقبل مشخصه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
آقای رضاییان همه حرفات درسته ولی درمورد اشاره ات به کاری که باقری کرد اصلا درست نیست شما فکر میکنی اگر این باقری و اون بازیکنی که با برخورد فیزیکی او مواجه شد در تیم دیگری بودن و این اتفاق می افتاد بازهم اون بازیکن مینشست نگاه میکرد که مربی تیم آنگونه باش برخورد کند شک نکنید که بلافاصله عکس العمل مشابه انجام میداد اینکه دیدید که اون بازیکن عکس العملی نداشت صرفا بخاطر این بود که موقعیت و حضورش در پرسپولیس بخطر نیفته . اقدام کریم باقری نه بخاطر ابهت بود و نه سکوت بازیکن نشانه حرف شنوی از مربیش بلکه اقدام اون مربی فقط بخاطر پشتوانه و موقعیتی بود که او از باشگاه گرفته و سکوت بازیکن بخاطر از دست نرفتن موقعیتش در این تیم . مشکل فوتبال ما وجود مافیای قدرتمنیست که آنرا در فساد اقتصادی و اجتماعی هم میبینیم و اینکه این کشتی ورزش صاحب توانا و منصفی نداره . همه اینها برمیگرده به اینکه وزارت ورزش و فدراسیون بعنوان یک متولی عادل عمل نمیکنند و کلا فقط به دو باشگاه تهرانی ارادت دارن لذا بقیه تیمها از سر ناچاری میخواهند خودشان حقشان را از روی ناچاری از این فوتبال بگیرند و دو تیم رنگی تهران هم چون میدانن تافته جدابافته شده اند بی مهابا برای باجخواهی و پوشیدن ضعف های خود به اینگونه حرکات دامن میزنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: