به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 02
کد خبر: ۳۱۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
پیرعباسی: از پیشکسوتان انتظار یاری داشتیم

خوزستان اسپورت- رئیس هیات بسکتبال استان با اشاره به مشکلات تیم لیگ برتری خانه بسکتبال خوزستان، گفت: داشتن انتظار قهرمانی از این تیم نابجا است، ضمن این که رسالتم را درخصوص این تیم انجام دادم.

به گزارش خوزستان اسپورت، مجتبی پیرعباسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: استان خوزستان در سال‌های قبل تیم پتروشیمی و پالایش نفت آبادان را در لیگ برتر داشت که باعث افتخار بوده‌اند. امسال پتروشیمی در لیگ برتر شرکت نکرد و از آن جایی که تیم نفت آبادان نیز جزو سهمیه مناطق آزاد محسوب می‌شود، خوزستان نیازمند تیم دیگری برای پر کردن خلاء این رشته در استان بود. بنابراین برای ارتقاء این رشته در استان و ایجاد انگیزه در بین نسل جوان نیازمند تیم دیگری در لیگ برتر سال جاری بودیم.

وی بیان کرد: به نظر من بسکتبال یک رشته سلسله مراتبی از سنین کودکان، نوجوانان و جوانان است و تکمیل کننده آن لیگ برتر خواهد بود. لیگ برتر یک افق روشنی برای جوانان ایجاد می‌کند که تلاش کنند تا خودشان را در لیگ برتر نشان دهند.

تیم اهواز زمانی بسته شد که جدول مسابقات بسته شده بود
رئیس هیات بسکتبال خوزستان درباره شرایط تیم خانه بسکتبال استان قبل از حضور در سوپر لیگ نیز گفت: این تیم در شرایطی آماده مسابقات شد که عملا، دیگر بازیکن آزادی که بتواند تاثیرگذار باشد، نبود. در چنین شرایطی ما از بازیکنان بومی استان که تقریبا به جز علی دورقی، کسی سابقه حضور در سوپر لیگ را نداشت، استفاده کردیم. ما زمانی تصمیم به جمع کردن تیم گرفته بودیم که جدول بسته شده بود و تمام تیم ها نیز بازیکنان شان را گرفته بودند.

نمی‌توان از تیم خانه بسکتبال انتظار قهرمانی داشت
وی تاکید کرد: ما از چنین تیمی با این شرایط نباید انتظار قهرمانی داشته باشیم و این انتظار نابجایی است، بلکه باید با کسب تجربه از سوی بازیکنان در این مسابقات، در سال‌های آینده چنین انتظاری را داشته باشیم. ما برای اولین بار جهت تکمیل و کمک به این تیم، هشت تیم را روانه مسابقات لیگ یک کردیم که اگر سال آینده بتوانیم هشت بازیکن از این تیم استخراج کنیم، عملا به هدف بازیکن سازی برای نسل های آینده رسیده ایم.

استخدام بسکتبالیست خارجی برای کاهش هزینه‌ها
پیرعباسی خاطر نشان کرد: از همان اوایل تشکیل تیم خانه بسکتبال خوزستان، مشکل اصلی مشخص و آن بودجه بود. برای مثال تیم پالایش نفت آبادان به ازای هر بازیکن ۷۰۰، ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت می کند اما بودجه کل بازیکنان داخلی تیم خانه بسکتبال، ۷۰۰ میلیون تومان هم نمی‌شود. بازیکنان داخلی خوب هم بالای یک میلیارد تومان قیمت دارند و ما برای اینکه هزینه‌ها را کاهش دهیم با بازیکنان خارجی قرارداد ۲ ماهه امضا کردیم که به یکی از آن ها ۳۰۰۰ دلار و به دیگری ۳۵۰۰ دلار در ماه می‌دهیم. با این شرایط مالی، من مطمئن هستم که دچار مشکل می‌شویم.

خارجی‌های خانه بسکتبال خوزستان اثرگذار نبودند
وی ادامه داد: اهداف ما در جذب بازیکن بازیکن خارجی به دلیل عدم وجود بازیکن تاثیرگذار آزاد و افزایش سطح کیفی و فنی بازیکنان کم تجربه بود تا اگر بتوانند روی این بازیکنان اثر بگذارند که متاسفانه نتوانستند اثر زیادی بگذارند و احتمال زیاد قرارداد آن ها تمدید نخواهد شد.

نمی‌توان به جنگ تیم‌های دیگر رفت
رئیس هیات بسکتبال خوزستان گفت: با این شرایط مشخص است که نمی‌توانیم به جنگ تیم‌های چون شهرداری گرگان، شهرداری قزوین، مهرام و دیگر تیم‌ها که بسیار سرمایه گذاری کرده‌اند، برویم. اگر تیم ما هم از لحاظ مالی اعتبار خوبی داشت، می‌توانست بازیکنان بیرونی با کیفیتی خریداری کند و شرایط آن وقت بسیار فرق می کرد. اما با وجود این شرایط، ما در هیچ‌یک از بازی‌ها از پیش باخته نیستیم و برای پیروزی تا آخرین لحظه تلاش می‌کنیم. در سال‌های آینده با توجه به کسب تجربه و ایجاد راه حل‌های بهتر می توان به موفقیت هم رسید.

تیم خانه بسکتبال خوزستان اسپانسر ندارد
وی با بیان این که تیم خانه بسکتبال خوزستان اسپانسر ندارد، افزود: در حال حاضر شما ببینید چه کسانی حامی ما هستند و هزینه های ما را تامین می‌کنند؟ ما هیچ گونه اسپانسری نداریم و قطعا این هزینه‌هایی هم که ما می‌کنیم برای ما مشکل ساز خواهد شد. به هر حال تیم جدا از هزینه‌های بازیکنان و مربیان، هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های رفت و آمد، اقامت و ... نیز دارد.

درباره سرمربی جدید تصمیم‌گیری نکرده‌ایم
پیرعباسی بیان کرد: من از زحمات و تلاش های بهرام رمضان سرمربی سابق تیم که با این شرایط مسئولیت این تیم را قبول کرد، تشکر می‌کنم. او به دلیل این که فرهنگی است و به دلیل عدم موافقت با مرخصی برای ادامه حضور در لیگ، به صورت توافقی از این تیم جدا شد. در حال حاضر مسئولیت این تیم بر عهده مربی تیم است و فعلا درباره سرمربی جدید تصمیم‌گیری نکرده‌ایم.

از پیشکسوتان انتظار یاری داشتیم
وی عنوان کرد: بعد از رفتن بهرام رمضان، برای کمک گرفتن در سکان هدایت این تیم، به چهار پیشکسوت صاحب نام استان که آقایان یاراحمدی، عچرش، کعبی و کامروا هستند، پیشنهاداتی ارائه دادیم که هر چهار نفر به دلایل مختلفی چون گرفتاری و بیماری کرونا این پیشنهاد را رد کردند. انتظار داشتیم که در چنین شرایطی پیشکسوتان ما را کمک کنند که متاسفانه ما را یاری نکردند.

تصمیم اشتباهی نگرفتیم
رییس هیات بسکتبال خوزستان در پایان تاکید کرد: با وجود این شرایط و مشکلات، فکر نمی‌کنم که تصمیمات اشتباهی در خصوص تیم خانه بسکتبال خوزستان گرفته باشیم و بنده رسالت خود را انجام دادم.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۳
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
0
0
ازاینکه شرکت کردید قابل فهم وارزشمند است،،، اصلا اصلا نتیجه برای دوسال اول مهم نیست،،،، خود حضور شما اهمیت ویژه ای دارد،،،،صدالبته حضور زحمات بسیاری دارد،،،، مهم انگیزه دادن به جوانان خوزستانی ست که باید تلاش کنند تاخوب دیده شوند،،، همیشه استارت کار زحمات زیادی طلب میکند،،، یقینا چندسال دیگر حاصل زحماتتان را خواهید دید،،، موفق باشید،،، تا،،، همیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
0
0
آقای پیرعباسی ضمن آرزوی موفقیت برای شما و تیمتان یک انتقاد از شما داشتم و اونم اینه که وقتی استانمون تیمی مقتدر مثل پالایش نفت آبادان که همواره در کورس قهرمانی بوده و پس از قهرمانی در لیگ به مسابقات آسیایی رفته والان هم در گروه خودش دوم جدوله داره چرا وقتی در این مصاحبه وقتی میفرمایید تیمتان با این داشته محدود نمیتونه با تیمهای قدرتمندی مثل شهرداری گرگان و مهرام بجنگه ولی هیچ نامی از تیم همین استان یعنی پالایش آبادانکه در حضور همین چندتا تیمی که نام بردید قهرمان شده نبردید . وقتی خودمون حاضر به حمایت از تیمهای استانمون نیستیم نباید انتظار داشته باشیم مسئولین استان و یا اکثریت ورزشدوستان استان از تیم شما و بقیه حمایت کنن . ضمنا میشه بفرمایید چه کسی انتظار قهرمانی از تیم شمارو داشته وقتی هنوز نتونستید حتی آبروداری کنید . لطفا ضدیتهارو کنار بذاریم تا همه ورزش استان موفق بشه
علی ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
0
اول اینکه بزرگترین خیانت وجنایت مسولین خوزستانی حذف پتروشیمی بندر امام بود واینکه اگه نفت ابادان داره پول اندکی خرج میکنه این تیم داره از ابروی بسکتبال خوزستان دفاع میکنه با مربی جوان بی ادعا بومی
نام:
ایمیل:
* نظر: