به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 26
کد خبر: ۳۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
به مناسبت روز جهانی معلولان
کفش آهنین؛ پای انگیزه ورزشکاران معلول

خوزستان ورزشی- نایب رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان خوزستان می‌گوید، انگیزه‌ای که در ورزشکاران معلول وجود دارد، با انگیزه افراد دیگر متفاوت است.

به گزارش خوزستان ورزشی، زهرا کرم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با تبریک روز جهانی معولان، اظهار کرد: سال‌ها است که از نزدیک شاهد تلاش، توانمندی و افتخارآفرینی قابل تحسین این اقشار عزیز هستیم که با وجود محدودیت های جسمی از جهات مختلفی شایستگی خود را به اثبات رسانده‌اند.

وی افزود: هدف نامگذاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز سوم دسامبر سال 1992 میلادی به نام روز جهانی این توان‌یابان عزیز، شناخت جوامع و اقشار مردم از نیازها و فعالیت‌ها و همچنین آشنایی با حقوق مادی و معنوی این عزیزان است که اهم این حقوق نیز مناسب سازی محیط‌های شهری، اماکن عمومی، آموزشی و فعالیت در دستگاه‌های اداری است.

نایب رییس هیات ورزش‌های معلولان و جانبازان خوزستان گفت: در واقع نخستین شرط حضور توان‌یابان پرتلاش در جامعه مناسب سازی محیط شهری است و جوامع، ارگان ها و سازمان‌های مختلف نیز باید آگاه باشند که مناسب سازی برای استفاده بهتر این قشر از امکانات جامعه فقط مختص سازمان بهزیستی نیست، بلکه باید همه اقشار جامعه از جمله نهادها، سازمان‌های دولتی و غیردولتی در این خصوص  همکاری کنند.

وی امید و انگیزه در ورزشکاران معلول را نیز متفاوت و دو چندان نسبت به سایر ورزشکاران دانست و گفت: گاهی این ورزشکاران با بیش از آن چه در توان دارند، تلاش می‌کنند و انگار کفش آهنین به پای انگیزه این ورزشکاران است. نکته قابل تامل در ورزشکاران معلول نیز این است که هرگز ناامید نمی‌شوند و گویا به خود قول داده‌اند که نباید هیچ وقت ناامید شوند. همین نیز منجر به موفقیت بی‌شمار آن ها در میادین مختلف بین المللی، آسیایی، جهانی و المپیک شده است. افتخاراتی که بارها و بارها منجر به برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران شده است.

کرم زاده با بیان این که انگیزه ای که ورزشکاران معلول به مردم می‌دهند، بیشتر از سایر ورزشکاران و قهرمانان است، عنوان کرد: ‌امیدوارم سایر معلولانی که خانه نشین شده‌اند نیز شعار زیبای "خواستن توانستن است" را سرلوحه زندگی خود قرار دهند و از انزوا خارج شوند. مطمئنا هر فردی دارای یک استعداد است و معلولان نیز از این مهم مستثنی نیستند و می‌توانند در بخش های مختلف از جمله ورزش، استعداد و توانایی خود را به همگان ثابت کنند.

وی بیان کرد: ورزشکاران معلول با سختی بسیار تمرین و موفق به مدال آوری می‌شوند و امیدوارم مسئولان با نگاه ویژه‌تر این استعدادها و کار بار ارزش آن‌ها را ببینند و بستر لازم برای حضور این افراد در ورزش را فراهم کنند. ضمن این که امیدوارم به بحث اشتغال این قشر توجه ویژه‌ای شود. مطمئنا اگر این قشر بیشتر دیده شوند، علاوه بر این که با روحیه بهتر در جامعه حضور پیدا کرده، الگوی خوبی برای سایر هم نوعان خود بوده تا آن‌ها را نیز به حضور در جامعه فرا خوانند.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: