به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۳۰۰۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
پرسپولیس برای قهرمانی ۲ امتیاز می‌خواهد
شانس اندک سه تیم برای قهرمانی لیگ نوزدهم

خوزستان اسپورت- پیروزی پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان نه تنها قهرمانی این تیم را تاحدود زیادی قطعی کرد، بلکه باعث شد رسما سپاهان و شهرخودرو از مسیر قهرمانی خارج شوند.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از مهر، در حال حاضر پرسپولیس با ۵۹ امتیاز در صدر جدول است، تراکتور با ۴۴، سپاهان و شهر خودرو با ۴۲، استقلال با یک بازی کمتر و ۴۱ و فولاد با ۲ بازی کمتر و ۳۹ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

با فرض این که پرسپولیس در هر ۵ دیدار باقیمانده شکست بخورد و فصل را با همین ۵۹ امتیاز به پایان برساند، سپاهان و شهرخودرو حتی در صورت پیروزی در هر ۵ بازی باقیمانده و کسب ۱۵ امتیاز، نهایتا جمع امتیازات شان به ۵۷ رسیده که این دو تیم عملا هیچ شانسی برای قهرمانی روی کاغذ نداشته و عملا از مسیر قهرمانی خارج شده اند.

آبی پوشان با احتساب یک بازی معوقه شانس کمی روی کاغذ دارند و در صورتی که پرسپولیس فصل را با ۵۹ امتیاز به پایان برساند و آنها در ۶ بازی باقیمانده پیروز شده و ۱۸ امتیاز بگیرند، آنگاه جمع امتیازشان ۵۹ شده و با امتیاز کنونی سرخ پوشان برابری کرده و ممکن است با تفاضل گل شانس قهرمانی پیدا کنند.

شاگردان نکونام اما با احتساب دیدارهای معوقه شان ۷ بار باید به میدان بروند و روی کاغذ پتانسیل کسب ۲۱ امتیاز دارند و آنها هم می توانند امتیازات خود را به ۶۰ برسانند.

تراکتوری ها یکی دیگر از سه تیمی هستند که هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارند. آنها در حال حاضر با ۴۴ امتیاز در رده دوم قرار دارند و در صورت ۵ پیروزی متوالی، جمع امتیازات آنها به ۵۹ رسیده و در این صورت این تیم هم ممکن است به لطف تفاضل گل اندک شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

با شرایط جدولی کنون تنها تیم فولاد خوزستان است که ممکن است به لحاظ امتیاز از پرسپولیس پیشی بگیرد و به جز آن هیچ تیم دیگری چنین امکانی را نخواهد داشت.

پرسپولیس با همین شرایط جدولی هم عملا تنها به ۲ امتیاز برای مسجل کردن قهرمانی‌اش نیاز دارد و این به شرطی است که تیم های تعقیب کننده اش در همه بازیهای باقی مانده خود تا پایان فصل پیروز شوند.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: