به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 10
کد خبر: ۲۹۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
دهدار: فقط دو روز پس از قهرمانی مورد توجه بودم

خوزستان اسپورت- دارنده مدال طلا و برنز رقابت‌های قهرمانی وزنه‌برداری جهان در دسته 102 کیلوگرم گفت: من فقط همان یکی دو روز اولی که مدال جهانی کسب کردم، مورد توجه بودم و اکنون که مصدوم هستم، کسی از من خبر ندارد.

رضا دهدار در گفت و گو با ایسنا، درخصوص روند بهبودی‌اش پس از مصدومیت اخیر، اظهار کرد: پیش از حضور در رقابت های جام فجر که مدتی پیش برگزار شد، در تمرینات از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدم. نمی خواستم در این مسابقات وزنه بزنم ولی به من گفته شد که حتما باید وزنه بزنی و من هم در رقابت ها به روی تخته رفتم ولی نتوانستم نتیجه لازم را کسب کنم.

وی بیان کرد: پس از عکس برداری از زانویم مشخص شد که تاندون رباط صلیبی و تاندون پشت زانویم دچار کشیدگی شده است. پزشک نیز به من گفته است که 20 تا 30 روز حتما باید به زانویم استراحت مطلق بدهم و هر روز نیز فیزیوتراپی انجام دهم. اکنون در حال انجام فیزیوتراپی هستم تا هر چه سریع تر بتوانم تمریناتم را آغاز کنم.

قهرمان وزنه برداری جهان در ادامه عنوان کرد: برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می شدم که دچار مصدومیت شدم و به احتمال خیلی زیاد حضور در این رقابت ها را از دست می‌دهم اما تلاش می‌کنم که در مسابقات جهانی که دی ماه سال 99 برگزار می‌شود، بهترین نتیجه را کسب کنم. اگر مسابقات آسیایی نیز به خاطر پیشگیری از کروناویروس به تعویق بیفتد، فکر می کنم که وزنه برداران المپیکی را به این رقابت اعزام کنند.

وی همچنین درباره وضعیت وزنه برداری ایران، گفت: خدا را شکر سهراب مرادی پس از مصدومیتی که برایش ایجاد شد، در مسابقات اخیر توانست خوب کار کند و اکنون شرایط خوبی دارد. از نظر من سهراب مرادی و کیانوش رستمی هستند که می توانند برای ایران در المپیک توکیو مدال طلا کسب کنند زیرا هم مدال جهانی و المپیک دارند و هم از تجربه لازم برخوردارند. به هر حال باتوجه به این که این وزنه برداران شانس کسب مدال در المپیک هستند باید حمایت شوند.

دهدار با بیان این که در حال حاضر من و ایوب موسوی از مدال آوران خوزستانی محسوب می‌شویم و انتظار داریم که مسئولان از ما حمایت کنند، افزود: رضا دهدار فقط همان یکی دو روز اولی که مدال جهانی کسب کرد، مورد توجه بود و اکنون که مصدوم هستم، کسی از من خبر ندارد. مسئولان رامهرمز نیز به ورزش اهمیت نمی‌دهند و آدم دلسرد می‌شود. هیچ کس نمی‌گوید تو که اکنون مصدوم هستی، هزینه درمانت از کجا تامین می‌شود؟ البته جا دارد از آقای فراز رامهرمزی، مربی وزنه برداری تیم ملی حفاری تشکر کنم که به من گفت می‌تواند شرایطی را برای تمرین و فیزیوتراپی در اهواز برایم فراهم کند.

وی ادامه داد: در مجموع مسئولان نباید وقتی یک ورزشکار مدال می‌گیرد، او را رها کنند. اکنون کسی می‌داند نواب نصیرشلال که مدال المپیک گرفته است، کجا هست؟ قریشی، رییس هیات وزنه برداری خوزستان نیز زحمت می‌کشد ولی نباید تنها از یک نفر انتظار داشت و همه باید کمک کنند. در هر صورت من و ایوب موسوی انتظار داریم که حمایت شویم زیرا تمام هم و غم ما روی مدال آوری و ورزش است و شغلی نداریم. از مسئولان می‌خواهیم از ما حمایت کنند تا در مسیر مدال آوری تنها نباشیم.

این وزنه بردار خوزستانی در پایان با درخواست از مردم برای رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه به منظور شکست کروناویروس، گفت: از مردم می‌خواهم باتوجه به شیوع این ویروس، نکات و مسایل بهداشتی را رعایت کنند. مسافرت نروند و در خانه بمانند. اگر مجبور به ترک خانه برای کارهای ضروری شدند نیز حتما نکات بهداشتی از جمله استفاده از دستکش و ماسک را رعایت کنند تا کرونا را شکست دهیم.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: