به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 10
کد خبر: ۲۹۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
توضیحات استانداری درباره بیماری کرونا در خوزستان

خوزستان اسپورت- استاندار خوزستان تعطیلی همه مدارس و واحدهای دانشگاهی در این استان را تا پایان هفته آینده تمدید کرد.

غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه 14 اسفندماه در نشست ستاد کنترل ویروس کرونا در اهواز گفت: برای کنترل انتشار ویروس کرونا در استان، علاوه بر مدارس و دانشگاه ها تمامی مراکز ورزشی، تالارها و برنامه‌های هنری و فرهنگی، آرایشگاه ها، مراکز لیزر و ماساژ و ... تا پایان هفته آینده باید تعطیل باشند.

شریعتی تاکید کرد: شهرداری ها مراکز تجاری را اقناع کنند تا ساعات کاری خود را کمتر کنند.

وی ادامه داد: تمامی مراکز عرضه غذاهای سلف سرویس چه درون شهری وچه برون شهری نیز تعطیل خواهند بود و همه پارک‌ها باید بسته شوند.

استاندار خوزستان همچنین تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود و برای کنترل انتشار ویروس کرونا،  زیارت قبور و آرامستان‌ها نیز دراین مدت ممنوع است و مردم از رفتن به این اماکن خودداری کنند.

به گفته وی بر پایه هماهنگی های انجام شده نماز جمعه این هفته نیز در هیچ کدام از شهرهای استان برگزار نمی‌شود.

 استاندار خوزستان همچنین دراین راستا دستورالعمل تقسیم کارکنان ادارات به 2 گروه 50 درصدی و حضور یک روز درمیان در محل کار را ابلاغ کرده بود.

 بر اساس این ابلاغیه که به تمامی دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران خوزستان ابلاغ شده آمده است با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور، ضرورت انجام تعهدات مراقبتی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس به منظور کاهش تعاملات اجتماعی و تبادلات انسانی در سطح ادارات استان و جهت کاهش تردد و تجمع در محیط های اداری تقسیم 50 درصدی کارمندان برای حضور در محل کار به صورت یک روز در میان انجام شود.

در این ابلاغیه تاکید شده مدیران و مسئولان با کارمندان به ویژه زنان باردار، زنان دارای فرزند کوچک و شیرخواره و  کارمندان مبتلا به بیماری های خاص قلبی و عروقی، دیابتی و غیره برای اخذ مرخصی یا انجام دورکاری همکاری کنند.

 همچنین کارمندان با علائم سرماخوردگی و مبتلا به ویروس کرونا احتمالی پایش شوند و از حضور این کارمندان در ادارات جلوگیری به عمل آید.

شایان ذکر است، براساس اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از زمان شروع اپیدمی ویروس کرونا در استان تا روز چهارشنبه 14 اسفندماه 50 مورد ابتلای قطعی در استان خوزستان به ثبت رسیده است که 12 نفر از آنان فوت شده‌اند.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: