به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۲۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
تعداد نظرات: ۸ نظر
یزدی: اتفاق مثبتی در تیم‌های خوزستانی نیفتاد

خوزستان اسپورت- پیشکسوت فوتبال خوزستان معتقد است که در نقل و انتقالات زمستانه برای تیم‌های فولاد و نفت‌ مسجدسلیمان اتفاق مثبتی نیفتاد.

داریوش یزدی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکرد تیم‌های خوزستانی در نقل و انتقالات زمستانه برای حضور موفق در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشور، اظهار کرد: متاسفانه نفت آبادان به دلیل مشکلات مالی و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، نتوانست بازیکنی را جذب کند که این یک معضل برای نفتی‌ها است.

وی ادامه داد: فولاد و نفت مسجدسلیمان نیز بازیکنانی را به خدمت گرفتند، ولی به نظرم بازیکنان قابلی را جذب نکردند. نفرات جذب شده، بازیکنانی نبودند که در تیم‌های خودشان تاثیرگذار باشند و این بازیکنان در واقع در تیم‌های خودشان مازاد بودند.

اتفاق مثبتی در نقل و انتقالات برای تیم‌های خوزستانی نیفتاد
پیشکسوت فوتبال خوزستان با بیان این‌که در مجموع تیم‌های خوزستانی عملکرد موفقی در نقل و انتقالات نداشتند، گفت: قطعا اتفاق مثبتی در نقل و انتقالات برای تیم‌های خوزستانی نیفتاد زیرا بازیکنانی به تیم‌های خوزستانی آمدند که در تیم‌های سابق‌شان جایگاه اصلی نداشتند. البته باید منتظر ماند و عملکرد آن‌ها را در نیم‌فصل دوم دید و نمی‌توان زود قضاوت کرد و شاید این نفرات در فولاد و نفت‌ مسجدسلیمان تاثیرگذار باشند.

وی با بیان این‌که نفت مسجدسلیمان در تعطیلات نیم‌فصل دو بازیکن خوب و تاثیرگذار خود را از دست داد، افزود: این تیم باید بازیکنان خوبی را جایگزین می‌کرد، اما عملا این اتفاق نیفتاد و امیدواریم نفراتی که جذب شدند، تاثیر لازم را داشته باشند.

نگاه به فوتبال خوزستان از بیرون خوب نیست
یزدی در پاسخ به این سوال که چرا تیم‌های خوزستانی طبق نظر شما نتوانستند بازیکنان تاثیرگذاری را جذب کنند؟ گفت: نگاه به فوتبال خوزستان از بیرون خوب نیست که این موضوع باید آسیب‌شناسی شود. جایگاه تیم‌های خوزستانی و ساختار آن‌ها در سال‌های گذشته در این مهم تاثیرگذار بوده است، البته باید باشگاه فولاد را از دو تیم دیگر استان مستثنی کرد. به نظرم فولاد در نقل و انتقالات می‌توانست خیلی قوی‌تر کار کند زیرا جایگاه فولاد از نظر ساختاری، تشکیلاتی و مالی، خیلی قوی است، در حالی‌که تیم نفت مسجدسلیمان به این صورت نیست و به سختی می‌توان بازیکنی را به این تیم برد. اما فولاد به راحتی می‌تواند بازیکنانی را به خدمت بگیرد و با توجه به مشخصاتی که این باشگاه دارد، می‌تواند یک برند باشد.

چشم به باشگاه فولاد بسیار است
وی با بیان این‌که هر کسی آرزو دارد به باشگاه فولاد بیاید، ادامه داد:‌ همان‌طور که دیدید، سعید آذری از اصفهان که همه صحبت از مدیریت و سخت‌افزار تیم‌های اصفهانی را دارند، به اهواز ‌آمد؛ یعنی چشم به باشگاه فولاد بسیار است. پس مسئولیت کسانی که در این باشگاه کار می‌کنند، سخت‌تر می‌شود تا با نگاه بهتری به بخش جذب بازیکن ورود کنند.

نفت آبادان در خواب غفلت
این پیشکسوت فوتبال در خصوص تیم فوتبال نفت آبادان نیز خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم خود صنعت نفت آبادان تمایلی به گرفتن بازیکن نداشت زیرا این تیم باوجود مشکلاتی که داشت، یک نیم‌فصل رویایی را سپری کرد و همین نیم‌فصل آن‌ها را در یک خواب غفلت قرار داد و باعث شد که به دنبال رفع مشکل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات‌شان و جذب بازیکن نباشند و به همین دلیل، تلاش کردند بازیکنان و کادر فنی خود را حفظ کنند و عملکردشان را طبق نیم‌فصل اول ادامه دهند. امیدوارم همین اتفاق بیفتد ولی بعید می‌دانم نفت در نیم‌فصل دوم مانند نیم‌فصل نخست شادابی و طراوت داشته باشد.

وی افزود: حریفان نفت آبادان، این تیم را دیگر شناخته‌اند و راهکارهای نفت در حمله و دفاع برای حریفان آشنا است و همین باعث می‌شود، حریفان‌شان با استفاده از راهکارهای مناسب، مانع از نتیجه‌گیری نفت آبادان شوند.

راهکار تیم‌های خوزستانی در ادامه لیگ باید متفاوت باشد
یزدی در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که فولاد و نفت مسجدسلیمان در نیم‌فصل موفق به یارگیری شدند، این دو تیم می‌توانند در ادامه مسابقات روند بهتری داشته باشند؟ گفت: قطعا باید امیدوار بود زیرا هر مجموعه‌ای تلاش می‌کند تا روز به روز بهتر باشد. اما آن‌چه اهمیت دارد، این است که اکنون تیم‌ها همدیگر را بهتر شناخته‌اند و قطعا در نیم‌فصل دوم باید راهکار سرمربیان متفاوت باشد و راهکار تیم‌های خوزستانی نیز باید متغیر باشد.

فولاد در نیم‌فصل دوم باید جهش داشته باشد
وی با بیان این‌که باید تیم فولاد را از دو نماینده دیگر خوزستان مستثنی کرد، افزود: فولادی که سابقه قهرمانی دارد و دارای باشگاهی با تجهیزات و امکانات مناسب است و به زعم خودشان با مدیریتی که از آذری سراغ دارند، قطعا در نیم‌فصل دوم باید جهش داشته باشد. در غیر این صورت باید به این موضوع شک کرد و در این خصوص باید آسیب‌شناسی صورت گیرد.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۸
بهنام طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
اقای یزدی باسلام فکر میکنم نگاهتون به تیمها وحقایقی که اطراف انهاست را مثبتی کنید من یقین دارم شما واقعیت خوزستان وفوتبالش ووووووو بهتر از ما بهشون واقفی. با تشکر از راهنمایت
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
واقعا چرا تیمای خوزستانی فقط بازیکنهای مازاد رو جذب میکنن. کاش میتونستیم مثل سپاهان و تراکتور و تیمهای تهرانی یارگیری کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
خدایی تمام حرفات بی منطقه چون همه تیمها همدیگر را میشناسن و تیمی نتیجه میگیره که ساختارش را حفظ کنه صنعتم خیلی خوب از عهده اینکار بر امد فکر کنم خیلی از نتیجه گرفتن صنعت ناراحتی
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
درود به اقای یزدی با صحبت های شما موافقم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
وقتی صنعت نفت هیچ خروجی نداشته و همه سالم و سلامتن چه نیازی به جذب بازبکنای جدید هست هرچند اگه توان مالی اجازه میداد قطعا چند بازیکن در پستهای مختلف جذب میکردن . موضوع فقط جذب بازیکنای جدید نیست بلکه داشتن کیفیت بالاتر نسبت به خروجیهای هر تیمه تازه اونم تا بیان هماهنگ بشن عصل تموم شده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
بااینکه فولاد ازلحاظ مالی اصلا اصلا با دوتیم نفت فاصله بسیار زیادی دارد اما برخلاف نظرشما تصور نمیکنم فولاد دوربرگشت جهش کنه معجزه بکنه فولاد تیم پر مهره تر وبه لحاظ مالی بسیار قوی تر از دوتیم دیگر خوزستانه اما نوع وشکل بازی فولاد اصلا نشون دهنده یک تیم مدعی نیست گرچه قلبا دوستش داریم اما خودمونو گول نزنیم امسال فولاد یک تیم معمولی ومتوسطه بازم از آقای یزدی ممنون
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
سلام. تیم فولادخوزستان امسال اصلا تیم پرصلابت همیشگی نیست شک دارم این روش فولاد را متحول بکند نفت مسجدسلیمان با این داشته ها الحق کارش خوب بوده وصنعت نفت هم امسال تیم باشخصت و استثایی بوده و دورنمایش همچنان درحد یک مدعی قهرمانی است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
0
0
سلام آقای یزدی شما ازسرمایه های فوتبال بدون صاحب خوزستانی این حرفتون کاملا درسته که تیمهای لیگ برتری خوزستان درنیم فصل کمبودهای خود را پرنکردند اما استاد فاصله توان مالی فولادخوزستان با دوتیم دیگر خوزستان خیلی زیاده اما متاسفانه بازم تیم فولاد که الان براساس تمام داشته ها وتوان مالیش بایستی یک مدعی باشد اما نیست این به سیستم راهبردی باشگاه فولاد بر میگردد که چرا علی رغم دارا بودن پایه آکادمی وووو وجود یک باشگاه کامل چرا اینگونه ودراین حد قراردارد گاهی یک انتخاب یک سیاست غلط توان ونیرو باشگاه را به ناکجا آباد می برد کاشکی درانتخاب بازیکن و نحوی ارائه فوتبال تیمی راه بهتر ومنطقی تری را بر می گزیدند آدم دلش بدرد میاد که چرا فولاد درحد یک تیم معمولی نتیجه می گیره و کجاست آن تیم مدعی که هیچ تیمی ازشنیدن نامش لرزه براندامش می افتاد
نام:
ایمیل:
* نظر: