به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 11
کد خبر: ۲۹۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
با این شرایط به جام جهانی صعود نمی‌کنیم
آذری: وضعیت فوتبال ایران فاجعه بار می‌شود

خوزستان اسپورت- مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: چشم انداز فوتبال ما با این وضعیت فاجعه بار و عدم صعود به جام جهانی است.

به گزارش خوزستان اسپورت، سعید آذری در گفت‌وگو با رادیو ورزش، با اشاره به وضعیت فدراسیون فوتبال بعد از استعفای مهدی تاج از ریاست این فدراسیون و چشم انداز فوتبال تا برگزاری مجمع فدراسیون تا اردیبهشت ماه، گفت: باتوجه به شرایط خاصی که این روزها بر فوتبالمان حاکم است، شاهد به هم ریختگی تاریخی و بی نظیری هستیم. مربیان باشگاهی و سرمربی تیم ملی باتوجه به مفاد قراردادشان راحت جدا می شوند. باشگاه ها دچار به هم ریختگی و بی سامانی مثال زدنی هستند. نباید منتظر بمانیم مجمع اردیبهشت ماه برگزار شود.

ریاست مجمع نمی‌تواند درخواست برگزاری انتخابات را رد کند
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره حضور حیدر بهاروند به جای مهدی تاج در فدراسیون به عنوان سرپرست، تاکید کرد: درست است بهاروند خودش مدیر باشگاه بوده و از سازمان لیگ تجربیات گرانبهایی دارد ولی باتوجه به اساسنامه هر یک از اعضای مجمع اگر حس کرد این وضعیت لطمه بیشتری به فوتبال می زند، می تواند با درخواست کتبی از ریاست مجمع نسبت به انجام انتخابات اقدام کند و ریاست مجمع هم نمی تواند آنرا رد کند.

اولین کسی که ضرر می‌کند بهاروند است
آذری افزود: این وضعیت می تواند تبعات وحشتناکی برای بهاروند داشته باشد چون هم باید سازمان لیگ و هم فدراسیون فوتبال را اداره کند. باتوجه به برنامه های بین المللی پیش رو و این مسئولیت وحشتناک قاعدتا شخصیت مدیریتی خود آقای بهاروند را هم تحت الشعاع قرار می دهد. فکر می کنم اولین کسی که ضرر می کند خود بهاروند است.

تا استاندارد نشویم همین آش و همین کاسه است
وی تصریح کرد: مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی قاره آسیا و انتخابی المپیک را در پیش داریم و اگر تیممان به المپیک صعود نکند، حسرتمان ۴۶ ساله می شود. در آستانه این رویداد رئیس فدراسیونمان را از دست می دهیم. وضعیت باشگاه استقلال با چالش های جدی مواجه بوده که خوشبختانه با آمدن فرهاد مجیدی این تیم تا حدی ساماندهی شده است. پرسپولیس دوباره بحث جدایی سرمربی اش مطرح شده است. اینها به این خاطر است که فوتبال ما خارج از استاندارد مدیریت و سازماندهی می شود. تا این قطار روی ریل استاندارد بین المللی قرار نگیرد «همین آش و همین کاسه» است.

این فوتبال با این وضعیت راه به جایی نمی برد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال یادآور شد: اگر فردا درخواستی را به رئیس مجمع بدهیم و ایشان نسبت به برگزاری انتخابات تصمیم بگیرد، تا وقتی استانداردهای بین المللی را در ورزش حاکم نکنیم، تا وقتی باشگاه ها به تعهداتشان پایبند نباشند، تا وقتی مدیران باشگاه ها با زد و بند و اتصال به منابع قدرت جایگزین بشوند این فوتبال راه به جایی نخواهد برد.

بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال شرایط حضور در این فدراسیون را ندارند
آذری در پاسخ به این سئوال که «آیا استانداردها در فدراسیون فوتبال ما رعایت شده است؟» گفت: فکر می کنم عزیزانی که در حال حاضر در فدراسیون فوتبال در سمت های مختلف هستند، بعضا شرایط استاندارد حضور در یک سازمان ورزشی را ندارند. ما ابراهیم شکوری را به عنوان دبیر موقت داریم. ایشان شخصی تحصیل کرده و فوتبالی بوده و چه عیبی دارد در این کار بماند و به کارش ادامه بدهد ولی در خیلی از ساختارهای مدیریتی فوتبال نیاز به بازنگری داریم. به رغم اینکه تلاش مهدی تاج رعایت استانداردهای بین المللی بود ولی نقاط بهبود هنوز وجود دارد.

باید برای ابراهیم شکوری حکم قطعی می زدند
وی درباره اینکه شکوری برای مدت زیادی سرپرست دبیر کلی بوده که این سرپرستی طولانی مدت استاندارد نیست،  یادآور شد: قلب تپنده سازمان های ورزشی از جمله فدراسیون ها و کمیته المپیک، دبیر کل است. فکر می کنم اداره این بخش از فدراسیون به شکل سرپرست جای تامل دارد ولی اگر به کسی مثل ابراهیم شکوری اعتقاد داریم، باید سریعتر از حالت سرپرستی خارج می شد و حکم قطعی می زدند.

آیا اعضای هیات رئیسه خودشان استاندارد هستند؟
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره اینکه این کار را باید هیات رئیسه فدراسیون انجام می داد، گفت: باید دید آیا خود اعضای هیات رئیسه استانداردهای حضور در هیات رئیسه را دارند؟

ویژگی های یک عضو هیات رئیسه
«حضور در هیات رئیسه چه ویژگی هایی را می طلبد؟» آذری در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: هیات رئیسه باید تلفیقی از مسائل فنی و اقتصادی باشد و حتی اعضایش به مسائل سیاسی و جغرافیایی و منطقه ای اشراف داشته باشند. اساسی ترین عنصر برای یک عضو هیات رئیسه، تحصیلات عالی ورزشی است.

اگر هیات رئیسه استاندارد بود اینطور نابسامان نبودیم
وی در خصوص اینکه آیا هیات رئیسه فعلی فدراسیون فوتبال با این تفاسیر استاندارد است؟ خاطرنشان کرد: رنگ رخساره می دهد خبر از سِر درون. اگر استانداردهای خاص رعایت می شد فوتبالمان دچار این وضعیت نابسامان بخصوص بعد از رفتن مهدی تاج نمی شد. وقتی تاج از فدراسیون رفت، اگر توانمندی خاصی در این سطح مدیریت در فدراسیون وجود داشت، الان نباید دچار سردرگمی می شدیم؛ مثلا مسابقات لیگ را برای یک تیم سه هفته جلوتر شروع می کنند و سه هفته جلوتر تمام می کنند. این نابسامانی نشان می دهد نتوانستیم از استانداردهای بین المللی در مدیریتمان استفاده کنیم.

۸۰ درصد اهداف باشگاهی تاج محقق شد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان تحقق اهداف مهدی تاج در بخش باشگاه ها، گفت: فکر می کنم حدود ۸۰ درصد از چشم اندازی که مهدی تاج برای باشگاه ها متصور بود، محقق شده است.

مراکز قدرت نیروهایشان را در ورزش جایگزین می‌کنند
آذری ادامه داد: اگر در سطوح باشگاهی هم دچار چالش های وحشتناک هستیم، به این دلیل است که مراکز قدرت دارند نیروهای خودشان را در باشگاه های مهم ورزشی جایگزین می کنند. حضور افراد غیر تخصصی در هیات مدیره باشگاه ها باتوجه به ارتباطات خاص و عدم توجه به استانداردها تقصیر فدراسیون نیست.

فدراسیون باید دست از سر باشگاه ها بردارد
وی گفت: من از سال ۱۳۸۳ که مدیر شدم از فدراسیون فوتبال کشورمان خواستم وظایف فدراسیون های فوتبال دنیا را بررسی کند. توسعه فوتبال ملی، ایجاد زیرساخت های لازم چه در بخش سخت افزار و چه در بخش نرم افزار و واگذاری فوتبال باشگاهی به سازمان خاصی به نام اتحادیه که اینجا شکل ظاهری دارد باید پیگیری می شد. اگر فدراسیون می خواهد مستقل باشد و خودش را از این قید و بند رها کند و در سطح باشگاهی سازماندهی شویم، باید در یک برنامه کوتاه مدت دست از سر باشگاه ها بردارد.

مراکز قدرت اجازه خصوصی سازی باشگاه‌ها را نمی‌دهند
مدیرعامل باشگاه فولاد تصریح کرد: فدراسیون فوتبال احساس می کند پولی که می گیرد از سازمان لیگ است در حالی که باید اجازه بدهد اتحادیه لیگ، واقعی در قالب یک شرکت سهامی خاص تشکیل شود و آن وقت ببینیم آیا بازهم این حالات و چالش ها وجود دارد یا خیر. بزرگترین معضلی که با آن مواجه هستیم این است که یکسری عزیزان در کانون قدرت اجازه خصوصی شدن باشگاه ها به ویژه به دو باشگاه بزرگ ما (استقلال و پرسپولیس) را نمی دهند.

وضعیت فاجعه باری پیش‌رو داریم و به جام جهانی نمی‌رویم
آذری در پایان صحبت هایش در پاسخ به این سئوال که با تمام این حرف ها چشم انداز فدراسیون فوتبال تا اردیبهشت ماه چطور می بیند؟ گفت: یک وضعیت فاجعه بار تا اردیبهشت خواهد بود یعنی عدم صعود به جام جهانی، عدم موفقیت نمایندگان ایران در پلی آف و لیگ قهرمانان آسیا و به هم ریختگی بیشتر در فوتبال.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۲
دادا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
0
سلام برادر
تازه متوجه شدید؟
چند سال است قهرمان کشور از قبل تعیین می شود. سال پیش که هر دو جام فوتبالی (بلکه سه جام) را به لنگ تهران دادند!
چند سال است که مافیای لنگ بر فوتبال کشور خیمه زده و لنگ تهران هر اقدامی از تقلب تخلف و... مرتکب می شود و پاداش می گیرد.
لعنت خدا بر مافیای لنگ
هلالات
|
Oman
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
0
آذری از حالا فعالیت خودشو برای کاندیداتوری رئيس فدراسیون شروع کرده خصوصا اینکه استقلال نشد.
تا حالا فدراسیون در اشغال اصفهان بوده و ازین به بعد هم ادامه داره . اسلامیان و آذری هر دو کاندید خواهند بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: