به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 28
کد خبر: ۲۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
هیات شنای خوزستان در اهواز استخر ندارد

خوزستان اسپورت- مسئول روابط عمومی هیات شنای خوزستان گفت: نبود استخر مناسب در اهواز که روزانه در اختیار این هیات باشد مانع از پیشرفت این رشته شده و باعث می‌شود که در مسابقات نتوانیم افتخارآفرینی کنیم.

به گزارش خوزستان اسپورت، غلامرضا منصوری در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: هیات شنای خوزستان استخر مناسبی در اختیار ندارد که بتواند در بحث آموزش و استعدادیابی برنامه های خود را اجرایی کند. تمامی استخرها را به پیمانکاران می‌دهند و آنها هم دنبال درآمدزایی بوده و پرورش شناگر برای آنها مهم نیست.

وی بیان کرد: اکنون یک نوجوان و جوان برای یک بار رفتن به استخر باید بلیت 150 هزار ریالی تهیه کند که برای آنها هزینه سنگینی است. دیگر استان‌های کشور آن قدر استخر خوب دارند که در شنا از ما جلو زدند و در برخی از مسابقات با چندین تیم شرکت می‌کنند.

مسئول روابط عمومی هیات شنای خوزستان گفت: تنها موضوعی که باعث می شود شنای خوزستان از دیگر استان ها عقب بماند نبود استخر است؛ هیات شنای استان‌های دیگر مثل اصفهان، مرکزی، خراسان رضوی و ... استخرهای فراوانی در اختیار دارند و تمرینات تیمشان مجانی است اما ما باید برای این موضوع هزینه کنیم.  

وی ادامه داد: الان تنها یک استخر در اختیار هیات شنای اهواز است که علاوه بر فرسوده بودن، 25 متری بوده و چون ابعاد آن استاندارد نیست قابل استفاده در مسابقات کشوری نیست، داشتن استخر مناسب مهمترین ابزار برای پیشرفت رشته شنا است که از آن بی بهره هستیم.

منصوری گفت: هر ساله لیگ شنای خوزستان را برگزار می کنیم ولی چون استخر استانداردی نداریم، نمی‌توانیم میزبانی مسابقات کشوری را بگیریم، ما به استخر 50 متر با سکو نیاز داریم که در اهواز موجود نیست.

مسئول روابط عمومی هیات شنای خوزستان در خصوص مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور گفت: چندی پیش در این مسابقات شرکت کردیم که متاسفانه هیچ مقامی کسب نکردیم.

وی در خصوص رقابت‌های لیگ برتر واترپلو و حضور تیم های خوزستانی در این مسابقات گفت: مسابقات لیگ برتر واترپلو کشور از مهر امسال آغاز می‌شود و تیم های نفت امیدیه و پالایش نفت آبادان به عنوان 2 نماینده استان در این پیکارها حضور دارند.

منصوری افزود: خوشبختانه بیشتر بازیکنان هر 2 تیم از شناگران خوزستانی هستند که این موضوع باعث می‌شود در آینده شاهد حضور بیشتر بازیکنان استان در تیم های ملی باشیم. هم اکنون در رده‌های سنی پایه واترپلو در سطح کشور قوی هستیم و در مسابقات کشوری حرفی برای گفتن داریم.
پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: