به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 26
کد خبر: ۲۸۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
نکونام: داور پنالتی صددرصد فولاد را نگرفت

خوزستان اسپورت- سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: گلی خوردیم که هر 100 سال یک بار اتفاق می‌افتد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، جواد نکونام بعد از شکست یک بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان گفت: شروع بازی مانند دیگر بازی‌های هفته اول برای هیچ کدام از دو تیم خوب نبود. بیشتر درگیرانه بود و دو تیم پاس‌ها و اشتباهات بچه‌گانه زیاد داشتند، اما از اواخر نیمه اول کمی ما بهتر عمل کردیم. نیمه دوم را هم خوب شروع کردیم اما گلی خوردیم که هر 100 سال یک بار اتفاق می‌افتد.

وی افزود: بعد از گل شکل تیمی‌مان را حفظ کردیم و کار خودمان را انجام دادیم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که شیمبا و قاسمی‌نژاد دو موقعیت صددرصد را نزدند و یک پنالتی صددرصد هم روی شیمبا گرفته نشد. با وجود اینکه داور قضاوت خوبی داشت، اما روی صحنه پنالتی روی شیمبا صددرصد اشتباه کرد، چون توپ بین بازیکن ما و مدافع حریف بود که هیچکدام به توپ ضربه نزدند، اما مدافع حریف مهاجم ما را قیچی کرد و صددرصد پنالتی بود. در نیمه دوم باز هم موقعیت داشتیم و در دیداری که باید راحت می‌بردیم، با یک گل استثنایی شکست خوردیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در خصوص اینکه تیمش موقعیت‌های زیادی داشته اما در به ثمر رساندن گل مشکل داشته و آیا برنامه‌ای برای حل این مشکل خواهد داشت و بازیکنی جذب می‌کند یا نه، گفت: جواب سؤال شما کاملاً واضح است. آقای گل فصل قبل چه کسی بود؟ شیمبا. اگر توپ وارد دروازه نمی‌شود، ایرادی ندارد و حتی اگر 5 بازی هم گل نزند، موقعی که توپ باید وارد دروازه شود، می‌شود. ما باید بیشتر تلاش کنیم و بیشتر موقعیت ایجاد کنیم که در آن صورت گل هم خواهیم زد.

نکونام درباره اینکه آیا از عملکرد تیمش راضی بوده یا نه، گفت: در نیمه اول نه و باید بازی را زودتر و بهتر شروع می‌کردیم. درست است که تیم آنها بازی را بد شروع کرد، اما ما نباید در زمین خودمان بازی را بد شروع کنیم. از این مسئله ناراحتم و این را به بازیکنانم هم گفتم. در نیمه اول دو موقعیت و در نیمه دوم هم دو سه موقعیت را از دست دادیم و به نظرم ظلم فوتبال به فولاد صورت گرفت و واقعیت فوتبال این بود. در نهایت هم با یک ضربه استثنایی شکست خوردیم. واقعاً کسی فکر نمی‌کرد آن توپ گل شود.

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسید قاسمی‌نژاد، بیت‌سعید و سیف‌اللهی تشابه پستی داشتند، تصریح کرد: اگر دقت کرده باشید بیت سعید در نیمه اول سمت چپ بازی می‌کرد و در نیمه دوم به سمت راست رفت. در زمین کسی همیشه سر پست خودش قرار نمی‌گیرد. با توجه به اینکه تیم حریف 2-4-4 لوزی بازی می‌کرد و میانه میدان را در دست داشت، ما مجبور بودیم این جابه‌جایی‌ها را داشته باشیم تا در میانه میدان تعداد ما زیاد شود و موقعیت‌ها را از آنها بگیریم. اگر ما از کناره‌های زمین هم موقعیت زیاد داشتیم، به خاطر شرایط تیم حریف بود.

سرمربی فولاد در مورد اینکه تیمش پس از دریافت گل برای جبران گل احساسی شده بود و به همین دلیل صنعت نفت ضد حملات خطرناکی داشت و اگر آنها دقت می‌کردند شاید فولاد گل‌های بعدی را هم دریافت می‌کرد، گفت: مخالف نظر شما هستم و عجله نبود. اگر عجله‌ای بود باید صد در صد در پایان بازی عجله‌ای بازی می‌کردیم به این دلیل که وقتی وقت اضافه اعلام می‌شود، همه در هول و ولای زود به جریان انداختن بازی بودند و متأسفانه دو بازیکن ما دچار گرفتگی شدند و در زمانی که باید دفاع می‌کردیم، دوقلوی پای وحید حیدریه گرفته بود و با یک پا می‌دوید. اگر حیدریه سر جای خودش بود و دچار گرفتگی عضله نمی‌شد، موقعیتی به آنها نمی‌دادیم. یک موقعیت هم خطا پشت محوطه جریمه آنها صورت گرفت که داور اعلام نکرد و صنعت نفت ضد حمله زد. در مجموع کنترل بازی کامل دست ما بود و می‌دانستیم که ضد حمله می‌زنند. به جز 5 دقیقه آخر آنها حتی نمی‌توانستند از نیمه رد شوند و توپ را قطع و بازهم ما حمله می‌کردیم. حتی دیدید که بعد از دریافت گل موقعیت‌های ما بیشتر شده بود به این دلیل که اشتباهات ما کمتر شد که به موقعیت رسیدیم.

نکونام در واکنش به این مسئله که به نظر می‌رسد به دلیل قوانین جدید ورود تماشاگران فولاد نتوانست تمام هواداران خود را در این بازی داشته باشد و آیا اجرا کردن تمام قوانین از هفته اول درست بوده یا نه، اظهار داشت: اجرا کردن قوانین باید درست باشد، اما باید شرایط برای کسانی که داخل ورزشگاه می‌آیند فراهم شود. فوتبال بدون تماشاگر معنا ندارد و دیدی که امروز هواداران ما یکسری این طرف ورزشگاه و یکسری در طرف دیگر بودند. عده‌ای هم نتوانستند بلیت بخرند و وارد ورزشگاه شوند و این مسئله باید درست شود.

وی افزود: همه این مسائل هم به کنار و من می‌خواهم بحث فوتبالی انجام دهم. متأسفانه ما به دلیل مصدومیت فرزاد جعفری را نداشتیم و دیروز هم برای موسی کولیبالی مشکل به وجود آمد و در سمت چپ هم دفاع ذخیره نداشتیم. ایوب والی سه روز به دلیل سرماخوردگی مشکل داشت و در خط دفاعی مشکلات زیادی را تحمل کردیم. نمی‌توانیم قبل از بازی به دلیل شرایط تیم و حریفان این مسائل را اعلام کنیم، اما در خط دفاع مشکل داشتیم و حتی در خط حمله با کمبود بازیکن مواجه بودیم. امیدوارم تا بازی با استقلال کامل شویم و بعد از بازی با استقلال مشکل نداشته باشیم. سینا مریدی از دقیقه 40 به دلیل شکستگی و رفتن خون از بدنش دچار مشکل شد و سرگیجه داشت. فشار او برگشت هر چند دیگر نتوانست ادامه بدهد و مجبور شدیم تعویضش کنیم. در مجموع از عملکرد تیمم به خصوص در نیمه دوم راضی هستم، باید بهتر از این شویم و بازیکنانم باید یاد بگیرند که کسی چیزی به ما نمی‌دهد و هر چیزی می‌خواهیم باید خودمان برویم و بگیریم. کسی به ما کادو نمی‌دهد.

سرمربی فولاد در خصوص اینکه مربیگری در شمال و جنوب کشور تفاوتی دارد و آیا نگاه او تغییر کرده است یا نه، گفت: خیر، فوتبال در همه جای دنیا یکی است. فوتبال در شمال و جنوب آلمان تفاوت ندارد و نگاه من به فوتبال یک جور است. کاری که در شمال انجام دادم، در جنوب و شرق و غرب هم همان است. بازیکنان، فوتبالی که من می‌خواهم را انجام می‌دهند و حتی باید بگویم که با کیفیت‌تر از قبل این کار را انجام می‌دهند، چون فولاد تیمی به مراتب با کیفیت‌تر است و محکم می‌گویم که به این تیم امیدوارم تا کار بزرگی انجام بدهد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد درباره استانداردسازی ورزشگاه‌ها خاطرنشان کرد: قبل از بازی هم گفتم که خوشحالم فوتبال ما به سمت حرفه‌ای بودن می‌رود، اما کمی دیر این کار انجام شد.

نکونام در واکنش به این مسئله که آیا تیمش می‌تواند در این فصل مدعی باشد یا نه، گفت: لیگ 30 هفته است و سال گذشته در نیم فصل اول شرایط خیلی از تیم‌ها را به خاطر دارید که چگونه بود، اما از طرفی در نیم فصل دوم برخی تیم‌ها در چهار پنج هفته پایانی مدعی قهرمانی بودند. برخی تیم‌ها دیروز و امروز باختند، اما نمی‌توانید بگویید که لیگ چگونه می‌شود. واقعیت این است که یک سری تیم‌ها خودشان را جدا کرده‌اند از سایر تیم‌ها، اما این را به خاطر داشته باشید که ما در بازی امروز در ترکیب‌مان بالای 60 درصد تغییر داشتیم. با این حال تیم ما واقعاً تیم است، اما با نفراتی که می‌گیریم، واقعاً شرایط بهتری خواهیم داشت و می‌بینید که چه تیمی خواهیم شد.

وی در انتقاد به اینکه مدافعان کناری فولاد نتوانستند کاری انجام دهند و آیا این سیستم تیمش بود یا حریف اجازه نداد فولاد از کناره‌ها نفوذ کند و از طرفی فولاد نتوانست کارهای ترکیبی سرعتی انجام بدهد، اظهار داشت: بخش دوم صحبت شما آنالیز بود که نظر شماست و نمی‌توانم جوابی بدهم، اما در خصوص بخش اول صحبت شما که درباره اهمیت مدافعان کناری در دنیا بود، باید بگویم ما دفاع راست‌مان که فرزاد جعفری بود را نداشتیم و سعادت حردانی در دفاع راست بازی کرد که حتی در لیگ تمرین هم نکرده است. او عالی هم بازی کرد و فقط سعادت 14، 15 بار اورلب کرد و دفاع حریف را دور زد و ارسال روی دروازه داشت. وقتی او دچار گرفتگی شد دچار افت شدیم که این حرف شما درست است. وحید حیدریه هم 20 دقیقه ابتدایی را بد شروع کرد، اما در نیمه دوم در سمت چپ، ما سمت راست آنها را به همه شکل دور زدیم و موقعیت ایجاد کردیم. کار ترکیبی را هم من تشخیص می‌دهم چگونه انجام دهیم تا موفق شویم و آنالیز شما هم نظر شماست.
پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
اقای نکونام مثل پورموسوی بیسواد دنبال بهانه و توجیه باخت هستی.
بجای بحث داوری ببین چرا تیمت نمیتونه چندتا پاس سالم ردوبدل کنه. خروجی 2 ماه اردوهای بیرون استان چی بود؟ اونهمه هزینه و اردو و بازی تدارکاتی دریغ از پاسهای سالم. فقط توپ کشی و سانترهای بی هدف.
خواهشا زودتر این بازیکنهای جدیدو بیرون کنید چند بازیکن باکیفیت در حد فولاد بیارین اگه با همین بازیکنا بخوای ادامه بدی نه قهرمان میشی نه سهمیه میگیری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
دنیا آبادان
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
اخه رفتی بازیکن شمالی گرفتی که چی بشه سهمیه و قهرمانی واسمون بیارن. ابشک و قاسمی و سعادت بکار تیم نمیان و سلام
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
قبلا وقتی فولاد بازی داشت تپش قلب می گرفتم. اما حالا دیگه حالم از فولاد به هم میخوره..
آخه نکونام طبق چه کارنامه ای جذب کردید؟بازیکنان مستعد و تشنه آکادمی کجان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
نکونام بازیکن خیلی خوبی بودی ولی اول یک مربی با کلاس به حریفش تبریک میگه بازی تیم شما چشم بسته بود و فقط از همه جا سانتر میکردین شاید با شانس گل بزنید ولی صنعت با تاکتیک بود موقعیتهای صنعت که باید گل میشد بیشتر بود
مسعود
|
Germany
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
نکونام میخواد تاکتیک کیروش رو پیاده کنه، کیروش فوت آخر رو بهش یاد نداد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
کی تو رو انتخاب کرد چی بارت میشه اخه بهترین بازیکنان اکادمی رو فراری دادی بنجل بگیری نباید انتظار برد داشته باشی
توفیق فولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
آقای نکونام خوب هافبک وسطو خالی کردی شانس اوردی دو سه تا نخوردی آقای لالیگایی ممکنه مقابل استقلال دروازبان نزاری تو دروازه
فولادی خونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
افتضاح
اصلا هافبک وسطی بین دفاع و حمله وجود نداشت .درواقع فولاد یه بخش دفاع و یه بخش حمله بود اصلا وسطی وجود نداشت .مثل زمان اقای سرمایه سانتر از دفاع به حمله که اخرشم هیییچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
بخدا فولاد با همچین هوادارای نیاز به دشمن نداره بابا بزارید تازه هفته اول فولاد نیمه دوم عالی بود ولی گل نزد یکم صبور باشید تو را به خدا حمایت کنید
amin behbahan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
بازی هفته اول بود و نمیشه قضاوت درستی انجام داد ولی باید در نظر گرفت فولاد دو مهره اصلی خود در فاز دفاعی، یعنی جعفری و کولیبالی رو در اختیار نداشت
از طرفی کی گفته نفت حریف آسانی برای فولاده؟ اونم با مربی و بازیکنان سابق فولاد که هر کدوم به نوعی انگیزه خوب بازی کردن در مقابل تیم سابقشون رو داشتن، مطمئنا از خوب بودن تیم نفت در آینده بیشتر میشنوید
دادا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
باختن به هم استانی زیاد مهم نیست. از همین هفته اول مشخص شد که دوباره همه تیم ها سرکار هستند. پرسپولیس در آرامش و با یک گل آفساید که صدا و سیما آن را حاصل سماجت و تلاش بازیکن جوان پرسپولیس دانست و به گل آفساید را حتی شبهه هم وارد نکرد. عکس زمان ارسال پاس در شرایط آفساید را در یک کانال دیدم لطفا شما و سایت های مستقل این بی انصافی و تبعیض را به تصویر بکشید. (لعنت بر زر و زور و تزویر = لنگ تهران)
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
هر صد سال یک بار، حرفی مسخره تر از این نداشتی بگی!!!!!
هویزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
فولاد بهترین بازی رو انجام داد با اینکه هفته اول هست..باید صبور باشید نمیشه از هفته اول قضاوت کرد...حتما تیم قدرتمندی میشه در تمام پست ها فولاد خوب بود ...فقط یه مهاجم دیگه لازم داره...
فولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
اب در كوزه و ما تشنه لبان ميگرديم بابا رحيم زهيوي خوب شد چرا نميريد بگيرين بهتر از ابشك و قاسمي هست انهم بچه خوزستانه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
دوباره باخت آوردن دوباره بهانه هایه الکی بابا آبادان برزیلته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
یه بهانه ای بیار که بماسه. کجاش پنالتی بود حتی بازیکنای فولاد هم عکس العملی نشون ندادن . تازه تو امیدت فقط به این پنالتی میخواست باشه . اینجوری که تیمت بجایی نمیرسه . فولاد نیاز به یک مربی با تجربه داشت نه این جوون .
اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
ضمن تبریک دوباره به دوستان عزیز آبادانی ،
دوستان فولادی عزیز ،طبیعی است که از شکست ناراحت باشیم و انتقاد کنیم من هم معتقدم بعضی بازیکنان جذب شده در حد فولاد نیستند ،تاکتیک مشخصی برای گلزنی نداشتیم و اینکه فولاد میانه میدان را از دست داد ، اما قضاوت در مورد تیم زود است ،حداقل تا هفته پنجم باید صبر کرد تا تیم به ثبات برسد .به امید روزهای خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
دوستان مهم اینه که سه امتیاز در خوزستان ماند .
نام:
ایمیل:
* نظر: