به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 12
کد خبر: ۲۷۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
عذرخواهی وزارت ورزش به دلیل اتفاقات اهواز

خوزستان اسپورت- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان آخرین وضعیت بررسی پرونده اتفاقات دیدار فینال جام حذفی فینال را تشریح کرد.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، محمدرضا داورزنی درباره نشستی که صبح امروز (دوشنبه) با حضور مسئولان ورزشی استان خوزستان پیرامون بررسی اتفاقات فینال جام حذفی برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدا یک بار دیگر از مردم و علاقه‌مندان به ورزش و فوتبال به خاطر حادثه دیشب و تأخیر دو ساعته در شروع فینال به دلیل ازدیاد جمعیت و فراهم نشدن شرایط برگزاری مسابقه عذرخواهی می‌کنم. پس از این حوادث بلافاصله مأموریت پیدا کردم که به اهواز بیایم و با دوستانی که مسئولیت برگزاری این بازی را داشتند، از جمله شورای تأمین، هیئت فوتبال استان خوزستان، اداره کل ورزش و جوانان و نیروی انتظامی همه عوامل را بررسی کنیم و علت این حوادث را شفاف به مردم بگوییم.

وی افزود: روز سه‌شنبه گذشته سازمان لیگ تصمیم گرفت که فینال را در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار کند و این خبر را به اطلاع اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان رساند. طبیعی است که شورای تأمین باید در این باره اظهارنظر کند. بر همین اساس روز شنبه جلسه‌ای تشکیل شد که بازی در ورزشگاه غدیر باشد یا ورزشگاه شهدای فولاد. با توجه به اینکه به زعم سازمان لیگ فرصت برای جابه‌جایی این بازی وجود نداشت، تصمیم گرفته شد که بازی در ورزشگاه شهدای فولاد باشد. بر همین اساس تقسیم کار شد و همه‌ی مسئولان و سازمان‌ها مسئولیت‌هایی را پیدا کردند که زحمت زیادی هم کشیده شد، اما جمعیتی که به ورزشگاه آمد، خارج از انتظار و پیش‌بینی بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: ظرفیت ورزشگاه فولاد 27، 28 هزار نفر است که 20 هزار بلیت فروخته شد و بیش از 10 هزار نفر خارج از گیت‌ها و از در و دیوار وارد ورزشگاه شدند و حتی جایگاه هواداران داماش را در اختیار گرفتند. در این جایگاه دو سه هزار نفر می‌توانستند قرار بگیرند، اما هواداران پرسپولیس تمام ظرفیت ورزشگاه را از ساعت دو بعدازظهر پر کردند و حتی جایگاه داماشی‌ها را هم گرفتند. این اتفاق در شروع مسابقه منجر به خواسته به حق مسئولان تیم داماش شد و پس از آن گفته شد تا وقتی هواداران این تیم وارد نشوند، نمی‌توانند بازی را برگزار کنند که همین مسئله نیز منجر به تأخیر دو ساعته در آغاز بازی شد.

داورزنی گفت: باید هواداران پرسپولیس که در جایگاه داماشی‌ها بودند، تخلیه می‌شدند که تخلیه این افراد کار ساده‌ای نبود. تلاش زیادی در این باره صورت گرفت و حتی این تصور پیش آمد که مسابقه برگزار نمی‌شود، اما با زحمت و تلاش زیاد و جلسه‌ای که با مسئولان دو تیم برگزار شد، محل مربوط به هواداران داماش تخلیه و بازی برگزار و به پایان رسید. خوشبختانه هواداران نیز علی‌رغم شرایط نامناسبی که داشتند و از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه بودند، خویشتنداری کردند.

وی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم با بررسی کامل این موضوع، چنین حوادثی در آینده تکرار نشود و بر همین اساس گزارش کاملی را به مردم ارائه می‌کنیم. ما صبح امروز دو جلسه برگزار کردیم و بعدازظهر هم با استاندار خوزستان جلسه داریم. سپس گزارش کاملی را ارائه می‌کنیم که هم کمیته انضباطی و هم کمیته اخلاق تصمیم لازم را بگیرند و به اطلاع مردم برسانند.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
آقای معاون وزیر شما که این مسئله ساده رابقول خودتان نمیتوانید پیش بینی کنید چطور میخواهید مسائل پیچیده را حل کنید... بقول حرفای کوچه مارا باش باکی اومدیم سیزده بدر... آقای عزیز بچه 5ساله هم میداند همیشه تعداد بلیطی که فروخته میشود بلندگوها کمتر ازنصف آنرا اعلام میکنند. بخاطر پول بنزین ژن برتر.... آخه چطور به این آمارهای غلط اکتفا میکنید تا پیش بینی اشتباه شود.... میگویید ساعت 2 فهمیدیم ورزشگاه ازهواداران پرسپولیس پرشده وهیچ جایی برای طرفداران داماش نیست. یعنی دراین 7 ساعت چه میکردید... هیچ بی خیال شدید.... تااینکه فهمیدید داماش بخاطر کمترین حقشان بازی نمیکنند وتازه شما دست بکار شدید. ساعت9...آنهم ازطریق بیرانوند.... آقای معاون وزیر اساسا ضعیف ها در فرهنگ شما سهمی دارند....جواب شعاری ندهید.
نام:
ایمیل:
* نظر: