به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۲۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
شما توانایی اداره یک نانوایی را هم ندارید

احسان محمدی
علیرضا بیرانوند با گردن کج و میکروفونی در دست با مدیریت ملی «من بمیرم، تو بمیری» روبروی تماشاگران ایستاد و از هواداران پرسپولیس در ورزشگاه خواست کمی تنگ‌تر بنشینند تا جا برای هواداران داماش باز شود و آنها داخل بیایند! چیزی مثل رو انداختن‌های ایرانی در روز 13 به در که «آقا میشه کمی زیلوتون رو جمع‌تر بچینید جای ما هم بشه؟»

این خلاصه‌ای از مدیریت در فوتبال ایران است. آنچه شب گذشته در فینال جام‌حذفی دیدیم شرم‌آور بود. هیچ واژه جایگزین دیگری وجود ندارد. حتی «غافلگیر شدیم» معمول هم جواب نمی‌دهد. همه می‌دانند پرسپولیس و استقلال هرکجا بروند هوادار دارند، آن هم در دیداری که جام می‌دهند و قهرمان معرفی می‌شود و بساط کری خواندن هموار! خیلی از هواداران که در طول سال ورزشگاه نمی‌روند در چنین بازی‌هایی هر جور شده بلیت می‌گیرند تا در جشن قهرمانی کنار تیم‌شان باشند.

از مشهد تا کرمانشاه، از تهران تا اهواز محل برگزاری دیدار فینال جام‌حذفی عوض شد تا اینکه قرعه به نام ورزشگاه شیک اهواز افتاد اما درست وقتی هزاران هوادار در ورزشگاه و میلیون‌ها نفر در خانه‌ها منتظر شروع بازی بودند، ناگهان اعلام شد که داماشی‌ها قصد ورود به زمین ندارند چون به حدود 300 هوادار دو آتشه این تیم که راه طولانی رشت- اهواز را طی کرده بودند راه ندادند. یعنی جای مشخصی برایشان تدارک دیده نشد. به همین سادگی!

چطور ممکن است اتفاقی به این اندازه قابل انتظار باز هم رخ بدهد؟ آیا انتظار داشتند هواداران داماش به ورزشگاه نیایند؟ فکر کردند حالا 300 هوادار داماشی خیلی مهم نیست؟

مدیریت فقط دویدن کنار زمین و گفت‌وگو کردن با رسانه‌ها و «فحش خوردن» نیست. این امور اصلاً فضیلت هم نیست. سال‌هاست در دنیا مدیران واقعی نمی‌دوند، آنها از دور دویدن‌ها را مدیریت می‌کنند. این سیستم مدیریت در دولت محمود احمدی‌نژاد نشان داد که مفید نیست. حتی اگر با نیت خیر هم انجام شود باز خسارت‌زاست، هم برای مدیر و هم برای مردم. اینکه مدیر نان و پنیر بخورد، شب و روز نخوابد و ساعت‌ها بدود افتخار نیست، اتفاقاً نشان‌دهنده فقر مدیریت است.

پرسپولیس و داماش آخرین پرده از سریال ناکامی مدیریت در فوتبال ایران بود. مدیریت «مرگ من، مرگ تو»، مدیریت «ریش سفیدی بیرانوند»، مدیریت «زشته مردم چی میگن» جواب ‌نمی‌دهد. کسانی که کشور را به این نقطه رسانده‌اند «توانایی اداره یک نانوایی را ندارند» اما روی صندلی‌های بزرگ نشسته‌اند. ربط زیادی هم به بودجه و ورزشگاه شیک و امکانات ندارد.

کاش یک نفر به مارک ویلموتس بگوید این اتفاقات یک نوع بازی بومی- محلی در ایران است. چیزی مثل رسم‌های برره! جدی نگیرد و به رسم‌های ما احترام بگذارد!

شما توانایی اداره یک نانوایی را هم ندارید

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱۲
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
دوحالت دارد. یالیاقت مردم همین است که مدیران نالایق بالا نشسته اند... یا لیاقت مردم خیلی بیشتراست اما این نالایقان به زور بالا نشسته اند... اگرشق اول است مردم حق شان همین است... اما اگر تز دوم است مردم حق بالا نشینان نا لایق را کف دستشان خواهند گذاشت...
غلامحسین حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
خوزستان وخوزستانی عزیز،، نگران نباشید ب همت مدیران لایق و ارشد استانمون تمام خرابکاری های ورزشگاه فولاد درست میشه.. مگرطالقانی.حیدری وشریعتی وو... میتونن جلوی تهرانیها زبون باز کنن وتقصیرات روگردن اونا بندازن؟ ب مالک تیم داماش گیلان ک ازحق تیم وطرفدارا دفاع کرد احسنت وخداقوت میگم... نه ب این جنازه هایی ک هنوز خاک نشدن ک از دستشان راحت شیم.. آبرو.. عزت.. کرامت وشجاعت خوزستان وخوزستانی رو زیر سوال بردید...مدیران نالایق
عشق اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
باشگاه فولاد بايد هر چه زودتر از پرسپوليس و سازمان ليگ شكايت و ادعاي خسارت كنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
شریعتی نمیتواند این استان را مدیریت کنه .
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
عجب تیتر قشنگی! ما که دستمان به جایی نمیرسه ولی این تیتر رو بارها و بارها خوندم و از ته دل آرزو کردم کاشکی یه سرند( الک) اختراع میشد وهمه مدیران رو میریختن توش نتیجه کار قطعا دیدنی میشد!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
مگه نمیگفتن فولاد آرنا دوربین نقطه زن داره خوب متخلفان و چرا نگرفتن تا خسارتی که وارد کردن و از خودشون بگیرن
خرمشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
احسنت به مدیرعامل داماش و احسنت به آذری و‌مدیریت ذوب. شریعتی و‌ عبدالکاظم طالقانی چرا زبون ندارن، یه بار فردوسی پور زنگ زد به طالقانی با تمسخر هرچی از دهنش دراومد گفت طالقانی فقط سکوت کرد بابا چتونه شما خداوکیلی از چی میترسین؟
پیام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
0
0
اولین کار برکناری شریعتی ب عنوان رییس شورای تامین استان
صنعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
0
0
خاک بر سر مسئولین ورزش استان که قبول کردند این بازی در خوزستان برگزار شود، چرا ؟ مگر کور بودید که ببینید پرسپولیس بعد از هر بازی از خودش فقط خرابی و بدبختی بجا می گذارد ، چرا گذاشتید کلاه سرتان برود تا این فاجعه برای ورزشگاه زیبای فولاد بیفتد . اگر یک طرف بازی فولاد بود و هوادارانش حضور داشتند هرگز به این جماعت اجازه این خرابی ها را نمی دادند . اما حالا که قبول کردید، چرا قانون را اجرا نکردید تا این حوادث اتفاق نیفتد . کاش این حوادث برای شماها درسی و تجربه ای باشد اما بعید می دانم بعید ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
0
0
وقتی بازی در شهر بیطرف و بلیط فروشی درب ورزشگاه یعنی حق یا کسی هست که زودتر اومده ورزشگاه فارغ از اینکه طرفدار کدام تیم هست، مردم چندساعت زیر آفتاب نشستن والله بخدا خیلی بزرگمنشی کردن که دیشب به خیر گذشت. داماشی ها باید مثل بقیه زودتر می آمدن. سهمیه و درصد زمانی معنا داره که یا یکی از دو تیم میزبان باشه یا بلیط فروشی اینترنتی باشه
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
0
0
در جواب به دوست ناشناس که گفتن بازی زمین بیطرف هرکسی زودتر بیاد وارد میشه. طبق قانون زمین بیطرف باید ورزشگاه 50-50 تقسیم بشه و سکوهای هرتیم موقع بازی آزاد باشه مثل همه سالهای قبل فینال جام حذفی در زمین بیطرف همین قانون بوده وهست.
یا مثلا در لیگ برتر که قانون 90 به 10 وقتی پرسپولیس میاد ابادان اون قسمت 10 درصد تیم میهمان خالی میذارن عکساش توی سایتها هست بازی صنعت نفت با پرسپولیس که سکوی تیم میهمان خالیه نذاشتن طرفدارای ابادان اونجا بشینن .
ضمنا 10 هزار هوادار لنگی از روی دیوارها پریدن داخل ورزشگاه اصلا بلیت نخریدن که بخوان حق ورود داشته باشن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
0
0
یه جوری گفت میلیون ها نفر دارن تماشا میکنن درمتن انگار بازی فینال قهرمانان اروپا والله شرم سار هستم که وقتم گذاشتم این چند سال دارم فوتبال ایران تماشا میکنم البته نه فقط همه یازی ها فقط بازی فولاد اونهم با زور چون زندگیمون شده فولاد دنیا به کجا رسید جالبه همیشه کشورهای عربی را مسخره میکنن قطر میزبانی جام جهانی راگرفته سوپر لیگ ایتالیا درجده سعودیه بعدا کشورهای عربی رامسخره میکنن نمیدونن خودشون مسخره تر از فوتبال ایران نیست و کلا درهمه زمینه ها فقر فرهنگی بیداد میکنه اقای رضائی در واقع شما مقصر هستی به خاطر درامد وپول بلیت الان خسارت ورزشگاه بیشتر از درامد پول بلیت شد کشورهای دیگه سود میکنن اینجانه برعکس دنیا اقای رضائی باید پاسخگوی همه هوادران باشی خودت نمیدونم هیات بی عرضه ات ومدیر عامل فولاد. موسوی شادگان
نام:
ایمیل:
* نظر: