به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۲۷۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
تعداد نظرات: ۳۵ نظر
تصاویری از افتضاح بزرگ در ورزشگاه فولاد خوزستان

خوزستان اسپورت- دیدار فینال جام حذفی فصل 97-98 تبدیل به نقطه تاریکی در این فصل پرحاشیه فوتبال کشور شد.

به گزارش خوزستان اسپورت، بازی فینال جام حذفی بین پرسپولیس تهران و داماش گیلان که طبق برنامه قرار بود از ساعت 21 یکشنبه شب در استادیوم اختصاصی فولاد خوزستان آغاز شود به دلیل عدم رعایت قوانین با چند ساعت تأخیر مواجه شد و آسیب‌هایی به ورزشگاه جدیدالتأسیس فولاد آره‌نا وارد گردید.

مسئولان برگزاری مسابقه با نادیده گرفتن حق تیم داماش گیلان تمامی سکوهای ورزشگاه را در اختیار هواداران پرسپولیس قرار دادند و طرفداران تیم قرمزپوش تهرانی که اکثرا از استان‌های مختلف به اهواز آمده بودند و از صبح امروز به این شهر رسیده بودند سکوهای ورزشگاه را پر کردند.

اما هواداران تیم داماش گیلان که با طی کردن مسافت بسیار طولانی شمال تا جنوب از رشت به اهواز آمده بودند اجازه‌ی ورود به استادیوم را پیدا نکردند و همین امر باعث شد که مدیرعامل باشگاه داماش تأکید کند تا زمانی که براساس قانون به هواداران داماش اجازه‌ی ورود به ورزشگاه داده نشود در بازی حاضر نمی‌شوند.

تلاش مسئولان سازمان لیگ که قصد داشتند به هر شکل ممکن تیم دسته دومی داماش گیلان را مجاب به انجام بازی در ساعت 21 کنند نتیجه‌ای در پی نداشت و مدیران تیم شمالی ضمن دفاع از حق قانونی تیم‌شان اصرار به رعایت قانون و حضور تماشاگران داماش در ورزشگاه داشتند.

حوالی ساعت 22:30 اعلام شد که بازی لغو شده است و تماشاگران باید ورزشگاه فولاد را ترک کنند و همین امر موجب گردید تا هواداران پرسپولیس با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی اقدام به پرتاب سنگ و بطری‌های آب معدنی، شکستن صندلی‌های ورزشگاه و مضروب کردن اعضای تیم داماش و پرسنل نیروی انتظامی کنند و صحنه‌های بسیار زشتی را رقم بزنند.

حدود ساعت 23 امشب اما مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان دستور برگزاری مسابقه تحت هر شرایطی را صادر کرد و در حالی که نیمی از تماشاگران اقدام به ترک ورزشگاه کرده بودند به هواداران تیم داماش اجازه‌ی ورود به سکوهای ورزشگاه داده شد و این مسابقه حوالی ساعت 23:30 دقیقه یکشنبه شب با سوت موعود بنیادی‌فر آغاز گردید تا قهرمان در ساعات بامداد دوشنبه مشخص شود.

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس پس از اینکه هواداران تیمش اتفاقات زشتی را رقم زده و به ورزشگاه جدیدالتأسیس فولاد خوزستان