به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۲۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
سعداوی: باشگاه می‌تواند از پورموسوی شکایت کند

خوزستان اسپورت- مدیر فنی باشگاه فولاد خوزستان گفت: حق شکایت علیه سیروس پورموسوی برای باشگاه محفوظ است و فکر می‌کنم شکایتی در حال تنظیم است تا در اختیار فدراسیون قرار بگیرد.

به گزارش خوزستان اسپورت، نعیم سعداوی مدیر فنی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مصاحبه با فارس، در رابطه با عملکرد این تیم در هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال، همچنین مسائلی که در مصاحبه‌های اخیر سرمربی سابق فولاد خوزستان بیان شده است، به سئوالات پاسخ داده است که در ادامه مرور خواهید کرد.

عملکرد فولاد را در فصل جاری چطور ارزیابی می‌کنید؟
متاسفانه در فصل جاری فراز و نشیب زیاد داشتیم. تغییر و تحول در تیم زیاد بود. تمام مجموعه تلاش می‌کردند شرایط خوبی را به وجود بیاورند. در این زمینه هم سخت تلاش کردند. از بازیکنان گرفته تا مربیان مختلف که هدایت تیم به آنها سپرده شد همه تلاش کردند و باید از آنها تشکر کنم. مدیریت باشگاه هم همه جوره پای کار بودند و به دنبال ایجاد یک وضعیت با ثبات در تیم بودند. در نیم فصل دوم وضعیت با ثباتی داشتیم. آنطور که باید و شاید احساس خطر نمی‌کردیم و نیم نگاهی به بالای جدول داشتیم. شروع کارمان خوب بود اما در ادامه باز هم دچار فراز و نشیب شدیم. تجربه خوبی آموختیم و با یک برنامه مناسب باید به فکر ایجاد شرایط بهتر در فصل آینده باشیم.

آیا برنامه ریزی برای فصل بعد آغاز شده است؟
برنامه ریزی را از چند هفته قبل شروع کردیم. یک گروه آنالیز بسیار قوی با باشگاه همکاری دارند و در زمینه‌های مورد نیاز برای تقویت تیم اقدام می‌شود. افشین قطبی سرمربی تیم هم چند جلسه با مدیرعامل باشگاه داشته و نظرات او گرفته شده است.در جلسه هیأت مدیره این خواسته‌ها اعلام می‌شود و در مورد او تصمیم گیری می‌کنند. اگر قرار به ادامه همکاری با قطبی باشد با برنامه‌های او جلو می‌رویم و اگر بنا به تغییر و تحول باشد راجع به گزینه‌های جدید می‌توان صحبت و رایزنی کرد تا به نتیجه برسیم.

هدف فولاد در فصل آینده چیست؟
هدف فولاد در فصل آینده بستن یک تیم قوی و خوب است. تیمی که در زمینه‌های مختلف حرف برای گفتن داشته باشد و در بالای جدول رقابت کند. چندین سال است که هواداران انتظار کسب موفقیت را دارند. به آنها قول می‌دهیم که با همه وجود پای کار هستیم و تیم خوبی را روانه مسابقات خواهیم کرد تا فولاد را به شرایط خوب گذشته‌اش باز گردانیم.

اخیرا سیروس پورموسوی مصاحبه‌ای کرده و نسبت به مدیریت و هیأت مدیره باشگاه فولاد خوزستان انتقادات تندی را مطرح کرده است. پورموسوی حتی اعلام کرده برای برکناری او در هفته پنجم برنامه‌ریزی شده بود.
پورموسوی یک مربی جوان و آینده‌دار است. او برای فوتبال خوزستان زحمات زیادی کشیده است. به نظر می‌رسد او باید الان تمرکزش را بیشتر معطوف به مسئولیت سنگینی کند که از سوی فدراسیون به او سپرده شده است. هر چقدر او کمتر به حواشی بپردازد بهتر خواهد بود. باید تعامل سازنده‌ای با باشگاه‌های مختلف مخصوصا باشگاه‌هایی که در امر سازندگی و پایه قوی هستند ایجاد کند. مثلا در کشورمان کسی‌ نمی‌تواند بهتر از فولاد در کار روی تیم‌های پایه معرفی کند. فولاد کار بنیادین در این مورد انجام داده است. شاید فدراسیون و کمیته جوانان در این زمینه باید برای آموزش برنامه خاصی داشته باشد و نحوه رفتار مربیان رده‌های مختلف ملی را با باشگاه‌ها و فضای حاکم با باشگاه های فوتبال را آموزش دهند. در رده ملی باید نگاه ملی باشد. این مسئله نیاز به برنامه ویژه فدراسیون دارد.

پورموسوی زمانی سرمربی فولاد بوده و برای این تیم زحمت کشیده اما به هر دلیل از فولاد خوزستان جدا شده است. من خودم وقتی آمدم که پورموسوی رفته بود. چه بسا که در آینده هم شرایط همکاری پورموسوی و فولاد فراهم شود. به هر حال او در مقاطع مختلف علیه باشگاه مصاحبه کرده است. پورموسوی موفقیت را حاصل کارهای خودش می‌داند و شکست‌ها را به دیگران ربط می‌دهد. به انواع مختلف مسائلی را مطرح کرده که صحت نداشته و حتی از طریق کمیته اخلاق و کمیته انضباطی هم قابل پیگیری است. این حق برای باشگاه محفوظ است و فکر می‌کنم باشگاه در این زمینه قصد دارد شکواییه را تنظیم کند و در اختیار فدراسیون قرار دهد. همچنین بازیکن جوانانی مثل مجتبی نجاریان، مهرداد هدایتیان، میلاد بدرقه یا صابر حردانی قبل از پورموسوی شناسایی شدند و در تیم بزرگسالان فولاد به بازی گرفته شدند. نباید همه چیز را به خودمان مربوط بدانیم. سیاست کلی باشگاه فولاد خوزستان از گذشته جا افتاده و آن پرهیز از جنجال و حواشی است. تمایل نداریم در این فضاها قرار بگیریم. اگر قصد پرداختن به این مسائل را داشته باشیم قطعا موارد زیادی قابل طرح است. مثلا به عنوان نمونه زمانی که او به عنوان مربی و مدیر کارون فعالیت می‌کرد خود باشگاه فولاد شکایتی در این زمینه داشت. بهتر است وارد این فضاها نشویم و دست به دست هم بدهیم تا در فضایی به دور از حاشیه به فوتبال کمک کنیم. پورموسوی در حال حاضر مسئولیت سنگینی دارد و باید حواسش را بیشتر به این مسئولیت مهم معطوف کند.

اخیرا مجید باقری‌نیا در مصاحبه‌ای نسبت به جذب مسی و  دیاباته انتقاد کرده بود؟
به او ارادت دارم اما مربیگری یک بحث سلیقه‌ای است. او خودش مربی بوده و ممکن است در مقاطع مختلف به او هم در مورد استفاده از برخی بازیکنان انتقادات زیادی شده باشد. مربیگری سلیقه‌ای است. قطبی به مسی اعتقاد داشت و باشگاه هم وظیفه جذب این بازیکن را داشت. این ادبیات که بگوییم در محله‌های اهواز هم از این بازیکن بهتر داریم درست نیست. همچنین باید اطلاعاتمان را بالاتر ببریم. دیاباته بازیکن فرانسوی هم با درخواست قطبی جذب شد. پیش شرطی در قرارداد او وجود داشت که بر این اساس در صورت رسیدن ITC قرارداد او امضا می‌شد. او یک ماه با تیم تمرین کرد و به دلیل عدم صدور مجوز بازی بدون پرداخت یک دلار به کشورش بازگشت. اینکه در مصاحبه بگوییم فلان بازیکن جذب شده و بدون انجام بازی و دریافت پول فولاد را ترک کرده درست نیست. باید اطلاعاتمان را کامل کنیم تا افکار عمومی تشویش نشود.

و صحبت پایانی.
باید از کشانی مدیرعامل محترم شرکت فولاد خوزستان و اعضای هیأت مدیره تشکر کنم. انتظار هوادارانمان بستن تیمی خوب و قوی در فصل آینده است. همه مجموعه باشگاه باید دست به دست هم دهیم و شرایطی ایجاد کنیم که فولاد به شرایطی که تبدیل به یک قطب در فوتبال ایران شود باز گردیم. همچنین باید از هواداران خوب فولاد خوزستان تشکر کنم. آنها در فصل جاری و در شرایط بسیار سخت حامی تیم ما بودند و مثل همیشه به اعضای تیم کمک کردند. باید به نحوی از هواداران عذرخواهی کنم. آن چیزی که مدنظر هواداران بود نتوانستیم ایجاد کنیم و تلاش می‌کنیم با حمایت بیشتر و ایجاد همدلی در تیم شرایط فولاد را به چیزی که مدنظر هواداران است برسانیم.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: