به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 26
کد خبر: ۲۷۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
منصوریان: بازی سختی مقابل فولاد داریم

خوزستان اسپورت- سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان پیش بینی کرد که بازی سختی مقابل فولاد خوزستان در پیش دارند.

به گزارش خوزسصتان اسپورت و به نقل از تسنیم، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر فولاد خوزستان اظهار داشت: بازی فردا برای ما بسیار سخت و حائز اهمیت است، مهم هم برای ما و هم تیم آقای قطبی و همچنین تیم سایپا.

وی ادامه داد: به تیم آقای قطبی و فولاد خوزستان خوش‌آمد می‌گویم. قطبی به من در سال‌های اول مربیگری‌ام خیلی کمک کرد و به او خیلی مدیونم. لطف خدا شامل حال من بود که در شروع مربیگری به آدم‌هایی خوردم که فضای علمی برای‌شان مهم بود و افشین قطبی یکی از آنها بود. قطبی به من در تیم ملی کمک کرد و روزهای خوبی با او داشتم. او آدمی جنتلمن است و به من خیلی کار یاد داد. قطبی من را وارد فلسفه علمی فوتبال کرد. او آدم خالص و باصداقتی است و مشکل منفی در این آدم نمی‌بینم. در دورانی که در تیم ملی بود فوق‌العاده به پرچم کشورش احترام می‌گذاشت و الان به او خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم میزبان خوبی برای آنها باشیم.

منصوریان افزود: درباره بازی فردا باید بگویم که بازی سختی را پیش‌بینی می‌کنم. تیم آقای قطبی روی زمین خوب فوتبال بازی می‌کند و شکل خودش را پیدا کرده است. ما از یک تورنمنت بسیار سنگین برگشتیم و خداراشکر می‌کنیم. پرچم‌دار بودن فوتبال ایران برای ما افتخار است. به همه‌ی مجموعه ذوب‌آهن تبریک می‌گویم و باید بگویم که خدا را ما لایق دانسته تا زیر این پرچم افتخارآفرینی کنیم و محکم به جلو حرکت خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره شرایط یکسان ذوب‌آهن و فولاد که پس از  تغییر سرمربی در مسیر رشد قرار گرفتند، گفت: مسیر رشد فولاد از ما زودتر شروع شد و با توجه به اینکه تراکتورسازی و پرسپولیس را بردند شرایط‌شان خیلی خوب شد. مسیر رشد ما بعد از این تیم شروع شد و به این بازی رسیدیم. ما در جدول امتیازگیری نیم‌فصل دوم در رتبه دوم هستیم و در نهایت می‌خواهیم به رتبه ششم جدول برسیم. آنها هم همین تفکر را دارند که رتبه ششم جدول را حفظ کنند.

وی خاطر نشان کرد: فولاد را کامل می‌شناسیم. نکته مثبت ما این است که خوب حریف‌مان را آنالیز می‌کنیم. در مجموع فوق‌العاده از بچه‌های‌مان راضی هستم و کیف می‌کنم بچه‌های‌مان را می‌بینم. از ثانیه‌های حضورمان در ذوب‌آهن کیف می‌کنم. ما با هم می‌بازیم، با هم می‌بریم و با هم کیف می‌کنیم و در مجموع یک تیم و یک خانواده خیلی خوب هستیم. از مدیرعامل تا افراد کارمند درون باشگاه و آکادمی فوتبال‌مان هم تشکر می‌کنم. آقای رشیدی به عنوان مدیرفنی خیلی به ما کمک کرد و در کادرفنی نفرات خوبی داریم. در کل باید بگویم بازی ما با فولاد یک فضای دیگری دارد.

منصوریان درباره حواشی که در اطراف باشگاه ذوب‌آهن به وجود آمده است، عنوان کرد: یک چیز را که در این سال‌ها تجربه کردم این است که خیلی از مواقع باید دستان‌مان محکم در دستان هم باشد. امروز استنباط من این است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری باید در یک دست باشد و جدا نباشد. اگر دست‌ها به هم گره بخورد و مدیرعامل ما بتواند به عنوان یک پدر ما را بغل کند، ذوب‌آهن جای رشد دارد. هنوز سه چهار بازیکن ما شانس بازی کردن پیدا نکرده‌اند. مثل رضا رحیمی، قادری، نیما طاهری و نوید حیدری که از تولیدات آکادمی ذوب‌آهن هستند. این بازیکنان فقط مستلزم حمایت هستند. من الان برادر بازیکنان هستم و می‌توانم در بعضی مواقع پدر آنها هم باشم. اگر احساس کنم حمایت آذری و یزدی‌زاده را دارم و خیالم راحت باشد که عزیزان دیگری در این مسیر خللی ایجاد نمی‌کنند، می‌توانیم تیم را به نقطه خوبی برسانیم. من از اصفهان خیلی خوشم آمده است. فکر نمی‌کردم بیرون از تهران بتوانم خیلی خوب زندگی کنم. از خلق و خوی خوب مردم اصفهان لذت می‌برم و با بازیکنانم کیف می‌کنم و با خانواده‌ام هم اینجا راحت زندگی می‌کنم. فضای رسانه‌ای اینجا صد درصد از ذوب‌آهن و سپاهان حمایت می‌کند. این فضا برخلاف تهران است. امیدوارم این اختلافات حل شود و مدیرعامل باشگاه و مدیرعامل کارخانه دست‌شان در یک دست باشد. من تیمم سرباز استان اصفهان است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پاسخ به این پرسش که در صورت جدایی آذری از ذوب‌آهن او در تیم می‌ماند، گفت: من هیچ وقت به نکات منفی فکر نمی‌کنم و همیشه مثبت مثبت هستم. چندین دفعه افتخار داشتیم و مدیرعامل کارخانه آمدند و حمایت‌شان را از باشگاه اعلام کردند و از طرفی هم سعید آذری یک پای فینال بهترین مدیرعامل‌های لیگ بوده است. به هیچ عنوان به نکات منفی فکر نمی‌کنم، چون اگر بعضی جاها به نکات منفی فکر کنیم ممکن است آن اتفاق منفی رخ دهد. به اتفاقات چند روز گذشته فکر می‌کنم، گلی که به الزورا زدیم صد درصد تاکتیکی بود. در سیستم مربیگری‌ام ممکن است، بعضی جاها بداخلاقی کنم، اما  احساس می‌کنم بسیار مربی موفقی بودم. در آن روز احساس کردم مردم ایران خوشحال هستند و امیدوارم به لطف خدا با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری تیم‌مان به سرمنزل مقصود برسد.

وی درباره حواشی دیدار ذوب‌آهن برابر الزورا تصریح کرد: من در این رابطه باید توضیحاتی بدهم. تصاویر پخش شده از ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسایی که کار را تنظیم می‌کردند شاید یک بیستم یا یک صدم آن اتفاقات را نشان دادند. این اتفاقات از جایی شروع شد که زمانی که ما عقب بودیم  بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می‌زدند. اتفاقات از زمانی شروع شد که میلاد فخرالدینی از یک توپ‌جمع‌کن می‌خواست توپ بگیرد و این توپ‌جمع‌کن‌ها توپ را پاسکاری می‌کردند و بعد از آن هم دو توپ را به زمین می‌انداختند و بعد از اینکه رضا حبیب‌زاده گل دوم را زد، حواشی به اوج خود رسید و به این نتیجه رسیدند که با توجه به بازی روبه‌رو از لیگ قهرمانان تیم‌شان حذف شده است. اینجا بود که بازیکنان آنها از کوره در رفتند. خدا خیلی رحم کرد که حدادی‌فر زودتر آن مشت را خورد، چون تماشاگران شیشه نوشابه به سمت نیمکت ما پرت می‌کردند. من اگر یک آن از نیمکت بیرون می‌آمدم 20 شیشه به سمت ما پرت می‌شد. فاصله ما با زمین یک متر بود و با تماشاگران سه متر. بعد از گل مساوی ما  آنها به داخل زمین آمدند.

منصوریان ادامه داد: قبل از آن میلاد را با لگد زدند و قاسم حدادی‌فر را با مشت زدند و دنبال آنالیزور تیم و رشید مظاهری کردند. تصاویر به جای آن 15 نفر هواداری که به زمین آمدند، سنگ زدن فخرالدینی را نشان داد. کار فخرالدینی را تأیید نمی‌کنم، ولی باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد که این مسائل صورت می‌گیرد. کار ما تدافعی بود. وقتی به ما حمله می‌کنند نمی‌توانیم بایستیم آنها ما را بزنند. ما به طور ناخودآگاه دفاع می‌کردیم. وقتی به ایران و ایرانی فحش می‌دهند ما به‌هم می‌ریزیم. ما با تمام وجود برای پرچم کشورم می‌جنگیم. وقتی کسی به کشورم توهین می‌کند انگار به خانواده‌ام توهین کرده است. من 20 لنگه کفش از زمین جمع کردم. از مدیر باشگاه هم خواهش کردم که توهین‌هایی که شده و سنگ‌پرانی‌ها را به  همه نشان بدهند که چرا برای میلاد فخرالدینی این اتفاق افتاد و چرا قاسم حدادی‌فر چند دقیقه روی زمین افتاده بود. ما نرفته بودیم جنگ کنیم، بلکه رفته بودیم بازی کنیم. بازیکنان و مسئولان‌شان فوق‌العاده حرفه‌ای بودند و عذرخواهی هم کردند، ولی این اتفاق از سوی هواداران‌شان بود. کار ما کار تدافعی بود و اگر قاسم آن ضربه را نمی‌خورد، ممکن بود 20 شیشه به سرش بخورد. حمید بوحمدان به خاطر اینکه عربی بلد بود، خیلی به ما کمک کرد. من به فوتبال عراق تبریک می‌گویم. شور فوتبال‌شان مثل ایران است، ولی اگر بتوانند کنترل کنند و تحمل باخت داشته باشند، خیلی بهتر است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره کامبک‌های این تیم که مقارن شده با کامبک‌های لیگ قهرمانان اروپا عنوان کرد: من از بچگی طرفدار رئال هستم و تیم دومم آث میلان است. من نمی‌توانستم برای بارسلونا دعا کنم. وقتی در بعد از بازی فهمیدم بارسلونا 4 بر صفر باخته شیرینی مساوی ما دو برابر شد. ما در بازگشت‌های‌مان خیلی اذیت می‌شویم و کارمان خیلی سخت است. اینکه میل در برگشتن در بچه‌های‌مان وجود دارد باعث افتخار من و ذوب‌آهن است. خدا را شکر می‌کنم که به یک خانواده فوتبالی تبدیل شدیم. کار بچه‌های‌مان را به خاطر اصول حرفه‌ای نپسندیدم، ولی کار تدافعی آنها یک کار غریزی است. خیلی بچه‌های ما را اذیت کردند و قول می‌دهیم دیگر چنین اتفاقی نیفتد. آنها باید قول بدهند که بحث میهمان‌نوازی را به خوبی انجام دهند. همچنین به فوتبال ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم فردا یک بازی خوبی داشته باشیم.

وی در پایان درباره محرومان و مصدومان تیمش گفت: تنها محروم ما اوساگوناست و مصدوم هم نداریم. مجبوریم به بخشی از تیم‌مان استراحت مطلق بدهیم. عباسی و ارسلان مطهری شرایط خوبی دارند. ما 90 درصد شاکله تیم آینده‌مان همین تیم خواهد بود.

پیامک :5000291247
نام:
ایمیل:
* نظر: