به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۶۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
قطبی: فولاد می‌تواند قهرمان آسیا هم بشود

خوزستان اسپورت- سرمربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به استعداد جوانان خوزستانی و ساختار خوب باشگاه فولاد، گفت: شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از ایسنا، افشین قطبی با حضور در برنامه بهار کارون تلویزیون خوزستان با تبریک سال نو و با بیان این‌که ان‌شاءالله با کمک هم بتوانیم خوزستان را سربلند کنیم، اظهارکرد: من یک ایمان بسیار قوی دارم و معتقدم برخی اوقات خدا ما به ما ماموریت‌هایی می‌دهد که به هموطنان‌مان کمک کنیم. خوزستان همیشه برای من جذاب بوده است زیرا زمانی که سرمربی تیم‌ملی ایران بودم، استعدادهای خوبی را از خوزستان می‌دیدم و باشگاه فولاد نیز در تاریخ فوتبال ایران از ساختار خوبی برخوردار است و زمانی‌که هدایت این تیم به من پیشنهاد شد، پس از 9 سال دوری از ایران، دلم برای کشور و خدمت به فوتبال ایران تنگ شد.

وی بیان کرد: ما نسل خیلی خوبی در فوتبال داریم که می‌توانند سطح فوتبال ایران را بالا ببرند و بین‌المللی کنند و من هم می خواستم در این مهم تاثیر داشته باشم و این یکی از دلایل حضورم در خوزستان بود. از خونگرمی خوزستانی‌ها لذت می‌برم. همه می‌دانند 50 در صد DNA من شیرازی است و فکر می‌کنم شیرازی‌ها و خوزستانی‌ها به هم نزدیک هستند.

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: من بچه تهران هستم و فوتبال را از خیابان‌های تهران و با توپ پلاستیکی آغاز کردم و فوتبال بسیار عمیق در قلبم بود. پدر و مادر من هر دو معلم بودند و هیچ وقت دلشان نمی‌خواست که من فوتبال بازی کنم ولی من فوتبال را خیلی دوست داشتم. زمانی که در زمین‌های خاکی بازی می کردم آرزویم این بود که کسی من را ببیند و بتوانم در زمین چمن هم بازی کنم. من عاشق فوتبال هستم.

وی در ادامه گفت: صحنه‌های خیلی غمگینی را به واسطه وقوع سیل در شیراز دیدیم که بابت این موضوع متاسف هستم و به کسانی که عزیزان خود را از دست دادند نیز تسلیت می‌گویم. من در اختیار مردم شیراز هستم و از کمک به آن‌‌ها‌ دریغ نمی‌کنم. (در همین لحظه بغض قطبی باعث سد که نتواند صحبت‌های خود را در این زمینه ادامه دهد)

قطبی عنوان کرد:‌ زمانی که خیلی جوان بودم، فوتبال هلند و آلمان را خیلی را دوست داشتم. در دوران کودکی نیز پدرم برای من یک تلویزیون سیاه و سفید خرید و من با دستم آنتن آن را نگه می‌داشتم تا بتوانم بایرن مونیخ و مونشن گلادباخ را نگاه کنم. آن زمان من به خاطر بکن‌بائر و سپ‌مایر با آن دستکش‌های بزرگش، تیم آلمان را بسیار دوست داشتم. زمانی که در کارم پیشرفت کردم با آژاکس و مربیان آن در هلند نیز روابط خیلی خوبی داشتم.

وی بیان کرد: در 9 سالی که از فوتبال ایران دور بودم، در چهار سال ابتدایی در شیمیزو اسپالس ژاپن کار می‌کردم. فوتبال ژاپن نظم بسیاری دارد و بازیکنان آن با تکنیک و پرسرعت هستند و از چهار حضور در این کشور لذت بردم. بعد یک تجربه خیلی کوتاهی در تایلند داشتم و باتوجه به این‌که رییس باشگاه می‌خواست تمام تصمیم‌ها را خودش بگیرد از آن‌جا رفتم. دو سال هم در چین کار کردم که برای من لذت‌بخش بود زیرا سرمایه‌گذاری که اکنون برای فوتبال در این کشور می‌شود، بی‌نظیر است.

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در ادامه درخصوص همسرش نیز گفت: همسر من اهل کشور کره‌جنوبی است ولی در هلند پرورش‌یافته است. او با من در تهران نیز زندگی کرده و هفت زبان دنیا را بلد است و حتی برخی کلمات فارسی را از من هم بهتر بلد است.

وی درخصوص افتتاح ورزشگاه فولاد هم عنوان کرد: باید شرکت فولاد را تشویق کرد. آقای کشانی، مدیرعامل این شرکت و همچنین آقای محمدی و آقای رضایی سنگ تمام گذاشتند تا این استادیوم به افتتاح برسد. بازی با سپاهان در این ورزشگاه بی‌نظیر و فضایی هیجان‌انگیز بود. این ورزشگاه بهترین استادیوم ایران و یکی از بهترین استادیوم‌های آسیا است و به نظر من این زمینه را فراهم می‌کند که یکی از بهترین تیم‌های آسیا را بسازیم زیرا در این ورزشگاه فاصله هواداران و بازیکنان خیلی کم است و همین ارتباط نزدیک می‌تواند صحنه‌های زیبایی را رقم بزند.

قطبی در پاسخ به این سوال که آیا در فصل بعدی لیگ برتر فولاد می تواند به سهمیه آسیایی برسد؟ گفت: این موضوع به تصمیمات دو ماه آینده شرکت و باشگاه بستگی دارد و این‌که می‌خواهیم چه باشگاهی در اهواز داشته باشیم. اگر سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم، می‌توانیم به هدف برسیم. ما توانسته‌ایم هفت امتیاز از چهار تیم بالایی جدول بگیرم و شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.

وی در خصوص مردم اهواز نیز بیان کرد: تمام زندگی من فوتبال است ولی تلاش می کنم در هرجایی که برای کار رفتم، خودم را در فضای اجتماعی آن‌جا نیز قرار دهم و از مردم آن‌جا چیزهایی را یاد بگیرم. یکی از دلایلی که در هفت کشور کار کردم این است که فوتبال برای من یک وسیله است که بتوانم در جامعه‌های مختلف اثر مثبتی بگذارم و برای همین بسیار دوست دارم در فولاد و خوزستان باشم. من فکر می‌کنم مردم خوزستان سختی‌های بسیاری کشیدند و یاد دارم که خیلی از جوانان برای دفاع از خاک کشور به جنگ عراق رفتند و البته من سه سال قبل از این جنگ از ایران رفته بودم. خیلی از دوستان جان خود را از دست دادند و برای همین احساس می‌کنم که شاید اکنون بتوانم به این مردم خدمات اجتماعی و ماموریتی فراتر از فوتبال داشته باشم.

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: مردم اهواز در خیابان‌ها خیلی سختی می‌کشند، در حالی که این خیابان‌ها می‌تواند مدرن باشد و جاده‌هایی باشد که مردم خیلی بیشتر لذت ببرند. احساس می‌کنم مردم خوزستان به حمایت و کمک بیشتری نیاز دارند و اگر در باشگاه فولاد بتوانیم به مردم کمک کنیم، این یکی از خدمات ما خواهد بود. استعداد و هوشی که در جوانان خوزستانی می‌بینم، بی‌نظیر است و تمام آن‌ها برای رسیدن به آرزوهایشان امید دارند. به نظر من باید به این جوانان کمک کنیم.

وی عنوان کرد: زمانی که کارم را در فولاد آغاز کردم، عاشق بازیکنان تیمم شدم. بازیکنانم خونگرم هستند و فوتبال را دوست دارند و می‌خواهند پیشرفت کنند و برای این مهم همدل هستند و تلاش می‌کنند. فکر می‌کنم هواداران نیز این موضوع را در بازی‌ها ما می‌بینند. نژاد بازیکنانم فرقی ندارد و همه آن‌ها فولادی و خوزستانی شده‌اند و بازیکنان خارجی تیم در حال یاد گرفتن زبان فارسی هستند. ما در هر تمرین لذت می‌بریم.

قطبی بیان کرد: جوانان خوزستانی با استعداد هستند و باید آموزش لازم را هم برای پیشرفت در فوتبال ببینند. در فولاد تمام تیم‌های رده‌های سنی مختلف به هم وصل هستند. اگر یکی از بازیکنان فولاد در آینده به باشگاه اروپایی برود، همین به موضوع به هزاران بازیکن جوان امید می‌دهد. من به خاطر ارتباطات بین‌المللی که دارم اگر ببینم که بازیکنی تلاش می‌کند و شخصیت لازم را دارد، فکر می‌کنم بتوانم این کار را انجام دهم. همچنین آن‌چه مهم است، بلد بودن زبان انگلیسی است زیرا اگر بازیکن جوانی به باشگاه اروپایی برود و نتواند انگلیسی صحبت کند برایش سخت است.

مطالب مرتبط
پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱۰
یوسف فولاد نفت اس خ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
اقای قطبی لاف نزنید با رافائل مسی و اکاهوشی نمی تونید سهمیه بگیرید بعد میخواید حرف از قهرمانی اسیا بزنید سال بعد یه پیشنهاد از یه تیم دریافت میکنید تیم ول میکنی به امون خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
پدر احساسات ایران کلا آدم احساسی این آقای قطبی
mehdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
نهایت عوام فریبی واااااای خدای من
اهواز
|
United Kingdom
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
ضمن تبریک سال نو حضور تک تک فوتبال دوستان خوزستانی و همچنین گردانندگان سایت دوست داشتنی خوزستان اسپورت ،آقای قطبی فولاد قهرمان آسیا می شود در صورتی که 1_ کادر فنی قوی داشته باشد متاسفانه کمک های شما بسیار ضعیف هستند ،با مبعلی و میرزاپور به جایی نمی رسیم .
2_مدیریت فولاد یک بار برای همیشه تکلیفش را با هواداران روشن کند ،آیا قرار است فولاد فقط در لیگ حضور داشته باشد ؟اگر قرار است در ایران و آسیا موفقیت کسب کنیم قطعا باید بودجه کافی برای این کار در نظر گرفته شود ،با بودجه فعلی فولاد نهایتا در نیمه بالای جدول دست و پا خواهد زد ،
3_تقویت تیم باید قبل از آغاز فصل انجام شود و اسکلت اصلی تیم باید قبل از فصل شکل بگیرد ،چند فصلی است که فولاد برنامه آماده سازی درستی ندارد و جذب بازیکن خارجی به یک روند فرسایشی و زمان بر تبدیل شده است .
4_جایگاه آکادمی فولاد مشخص نیست ،برنامه ریزی فولاد باید به شکلی باشد که از بازیکنان با کیفیت آکادمی ،استفاده بیشتری شود ،ضمن اینکه جذب بازیکنان با کیفیت خارجی باید از سر گرفته شود.
آقای قطبی عزیز ما هم مثل شما معتقدیم قهرمانی فولاد در ایران و آسیا شدنی است اما با شرایط فعلی خیر ،این امر با یک برنامه ریزی حرفه ای و با همکاری مدیریت ،کادر فنی ،بازیکنان و هواداران امکان پذیر است ،
از همین آغاز سال برای فصل بعد برنامه ریزی کنید ،مربی خارجی به کادر فنی اضافه کنید ،مربی نماها را کنار بگذارید ،لیست بازیکنان مازاد را از اکنون مشخص کنید و به فکر تقویت تیم برای فصل آینده باشید ،
به امید سالی موفق برای فولاد و فوتبال خوزستان
مدیر پایگاه
سلام و تبریک متقابل سال جدید به شما دوست عزیز

Mohamad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
فولاد باید به جووناش تکیه کنه نه به این بازیکنای بنجل اجنبی
Mohamad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
با سلام وعرض تبریک بمناسبت سال جدید خدمت خوزستان اسپورت آیا وضعیت تصویربرداری فوتبالی شبکه ی خوزستان بهبود پیدا خواهد کرد؟
مدیر پایگاه
با سلام و تبریک متقابل
در خصوص این خواسته به حق جامعه ورزش خوزستان، پیش از این مطالبی منتشر کرده و در انتظار پاسخگویی مدیران محترم صداوسیمای مرکز خوزستان هستیم.

فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
0
0
آقای قطبی بخدا هنوز متوجه تیمهای پایه وفولادنوین بعنوان پشتوانه نشده ای... هنوز متوجه 3نفر بعنوان سهمیه زیر 25سال نشده ای که باید 5نفر داشته باشی اگر برای هرکدام اتفاقی افتاد جایگزین داشته باشی البته بخاطر مخالفتتان باانتقال سینامریدی ممنونیم... هنوز دستیاران مناسب را نیاورده ای ... دستیاران قبلی که اخراج کردی شناخت کامل ازپایه ونسبتا ازلیگ داشتند.... جایگزینها اما نزدیک به صفر هستند.... آقای قطبی کادر شما فوق العاده ضعیف است .... آقای قطبی مربی قبلی آقای پورموسوی پارسال تا اواخر فصل فولاد را دوم کرد باوجود قهر هواداران وعمدتا حمله مستمر هواداران به ایشان وامسال باگرفتن 8 امتیاز از6بازی اخراج شد وشما ازهمان 6بازی 7 امتیاز گرفتی باوجود اینهمه حمایت یکدست وحضور بیش ازچهل هزار هوادار.... لطفا امتیاز گیری تان را با دوران فاجعه بعداز پورموسوی وخالی بودن کادر مربی گری فولاد. زمان درهم ریختگی محض وهرج ومرج هرگز ... هرگز... هرگز... مقایسه نکن.... آقای قطبی بازی با احساسات مردم... بازی کلمات.... مسائلی ازاین دست حداکثر 2یا3 بازی جواب میدهد... ولی بعد نتایج بدست آمده ملاک واقعی همه میشود.... آقای قطبی حالا که اینهمه حمایت اما بی نتیجه شده ای فقط وفقط فکراساسی کن..... آقای قطبی به انتظار نتایج خوب دراین چندبازی آینده حمایتت میکنیم... تلاش کن موفق شوی....موفق باشی.....
فولاد
|
Canada
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
0
0
اقای قطبی مردم خوزستان بسیار باهوش هستن.بهتر است بجای فریب اذهان ورزشی در مورد بازیکنان بی کیفیت خارجی که جذب شده پاسخگو باشید.هر چند از اقای رضایی بیشتر انتظار داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
0
0
با احساسات مردم بازی نکن فک کردی داری کجا مربیگری میکنی تو جنگل اینجا خوزستان مردم بیشتر از تو فوتبال میفهمن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
0
0
بله بنده هم اگر میلیارد میلیارد پول مفت گیرم اومده بود میگفتم شماها خیلی خوبید شما قهرمان باشگاههای جهان میشید آسیا که سهله. از مسئولین بلندپایه استان تقاضا داریم به روند انتخاب مدیر و مربی و بازیکن در این فصل فولاد خوزستان نظارت کنند. دلالها حماسه آفریدند
نام:
ایمیل:
* نظر: