به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۲۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
صحبت‌های افشین قطبی در جلسه معارفه

خوزستان اسپورت- سرمربی جدید تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: خوزستان قطب فوتبال کشور است و این یک دلیل بزرگ برای آمدن من به اینجا بود و بدون شک تا آخرین لحظه، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا مبارزه می‌کنیم.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از تسنیم، افشین قطبی که برای هدایت تیم فوتبال فولاد خوزستان وارد اهواز شده است، در نشست خبری این باشگاه گفت: خیلی خوشحال شدم که امروز در این استادیوم بین‌المللی (فولاد آرنا) شما را می‌بینیم. خوزستان قطب فوتبال کشور است و این یک دلیل بزرگ برای آمدن من به اینجا بود. بازیکنانی مثل کعبی در پرسپولیس داشتم و بعد از آن در تیم ملی جوانی مانند آرش افشین به تیم ما اضافه شد که آن موقع نمی‌دانستم که خوزستان قطب فوتبال کشور است. هم‌اکنون نیز رضایی برایم فیلمی از استادیوم فولاد را ارسال کرد که من این فیلم را 10 بار دیده‌ام و زمانی که دیدم ما ایرانی‌ها می‌توانیم چنین استادیومی را به این زیبایی بسازیم اشک از چشمانم بیرون آمد. باید از جناب آقای رضایی تشکر کنم بابت اینکه تلاش زیادی کرد تا من در اینجا باشم.

وی افزود: ما می‌توانیم یک ماشین فراری درست کنیم اما برای اینکه این ماشین بتواند قهرمان شود باید یک راننده خوب هم در اختیارش بگذاریم. فولاد نه تنها در ایران بلکه در آسیا هم روزی قهرمان خواهد شد چرا که در این استادیوم فولاد باید بهترین بازی‌ها را برگزار کند و همه آسیا ببینند که چنین استادیوم زیبایی در اهواز وجود دارد.

سرمربی جدید تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه برای قهرمانی فولاد به زمان نیاز است، عنوان کرد: این تیم در 14 بازی 15 امتیاز گرفته و این کار سختی است که بتوانیم در زمان کوتاه این مسیر را عوض کنیم اما ما باشگاه را به بهترین شکل ممکن خواهیم رساند. امتیازات زیادی از دست رفته اما زمانی که من در پرسپولیس بودم و 6 امتیاز از این تیم کسر شد همه گفتند دیگر کار تمام است. همان روز به تمرین پرسپولیس رفتم و انرژی مثبت زیادی داشتم. نصرتی به من گفت قهرمانی از دست رفته به او گفتم هیچ‌ چیز هنوز تمام نشده هنوز فرصت داریم و شک نکن که ما کارمان را به بهترین شکل تمام می‌کنیم. الان هم ایمان دارم که با کمک شما مسئولان باشگاه و بازیکنان تیم بتوانیم یک کار قشنگ انجام دهیم و سعی کنیم از جدول بالا بیاییم. انشاءالله این اتفاق رخ می‌دهد و من بسیار خوشحال هستم که اینجا حضور دارم. من در 7 کشور کار کردم اما دوباره به جایی که به دنیا آمده‌ام برگشتم و می‌خواهم باز موفق باشم.

قطبی خاطرنشان کرد: هیچ‌وقت هیچ تصمیمی را به بدون بررسی اطلاعات نگرفته‌ام. هر تصمیمی که گرفته‌ام سعی کرده‌ام همه چیز را بررسی و ارزیابی کنم و بعد تصمیم بگیرم. احساس کردم که فولاد نیاز دارد که در آن یک کار بزرگ انجام دهیم. در بازی پیش رو باید به مصاف تراکتورسازی برویم. ما باید از این موقعیت استفاده کنیم و در این بازی امتیاز بگیریم. در این مدت من این فرصت را دارم که روی تیم کار کنم. به حرف همه گوش دهم و همه چیز را لمس کنم تا متوجه شوم که چه کارهایی باید انجام دهیم. سعی می‌کنیم بتوانیم از تراکتور امتیاز بگیریم و بعد از آن باید به دنبال بررسی بازیکنان و تغییراتی که اعمال خواهیم کرد برویم. به نظرم احتیاج داریم تیم بتواند محکم‌تر بازی کند و فشار بیشتری وارد کند. می‌خواهیم جذاب، سرعتی و با حملات زیاد فوتبال بازی کنیم. فکر می‌کنم اینطور همه فوتبال را بیشتر دوست خواهند داشت و باید در این باره تصمیمات مناسبی بگیریم. فکر می‌کنم در فوتبال حرفه‌ای روحیه و احساسات فضای تیم بسیار مهم است. همانطور که در 2 بازی اخیر تیم پرانرژی ظاهر شده و 4 امتیاز گرفته است و فکر می‌کنم در این 2 بازی بازیکنان پرانرژی‌تر شده‌اند. فکر می‌کنم نقطه بعدی این است که تیم باید نظم بیشتری داشته باشد و با سازماندهی بهتر بتوانیم در مواقع لازم به تیم انرژی تزریق کنیم.

وی در ادامه با اشاره به دیدار بعدی این تیم مقابل پرسپولیس تصریح کرد: این بسیار سخت است که دو بازی ابتدایی ما مقابل تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی است البته بسیار خوشحال می‌شوم که خیلی زود با پرسپولیس مصاف می‌کنیم و می‌توانم این تیم و هوادارانش را از نزدیک ببینم. امیدواریم که این بازی در ورزشگاه فولادآرنا برگزار شود. فکر می‌کنم اگر فولاد سازماندهی بیشتری داشته باشد و بازیکنان وظایفشان قبل از بازی به خوبی بدانند نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

سرمربی جدید تیم فوتبال فولاد خوزستان در ادامه این نشست خبری عنوان کرد: زمانی که با فولاد وارد مذاکره شدم قرار نشد که اینجا بیاییم و فقط بازی کنیم بلکه می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. نمی‌خواهم تلاش کنیم که فقط بخشی از جدول قرار بگیریم. برای همین به دنبال این خواهم بود که تیمی تشکیل دهیم که مردم بازی‌هایش را تماشا کنند و از دیدن مسابقات آن لذت ببرند. همانطور که در زمانی که من در پرسپولیس بودم استقلالی‌ها بازی‌های پرسپولیس را نگاه می‌کردند و دوست داشتند. تلاش می‌کنم در فولاد هم همین اتفاق رخ بدهد و هواداران همه تیم‌ها بازی‌های فولاد را نگاه کنند.

قطبی درباره فضای فوتبال ایران گفت: بعد از ایران به شرق آسیا رفتم و در جاهای دیگر نیز مربیگری کردم اما هیچ جای دنیا مانند مردم ایران عشق به فوتبال را ندیده‌ام حتی در اروپا برای همین احساس می‌کنم اگر کسی یک بازی خوب از یک تیم ببیند هوادار آن تیم خواهد شد. این برای فولاد طول نخواهد کشید البته برای این امر ما به مهره‌هایی هم نیاز داریم و امیدوارم بازیکنانی که احتیاج هستند جذب شوند. استادیوم اختصاصی فولاد این لیاقت را دارد بهترین بازیها با حضور بهترین بازیکنان در آن برگزار شود.

وی ادامه داد: وقتی وارد فرودگاه اهواز شدم و صدای هواداران را شنیدم، احساس‌شان را لمس کردم و قلبم شُل شد. به خدا نگاه کردم و از او تشکر کردم که من را اینجا گذاشت. در این زمان بود که فهمیدم باید اینجا باشم. در پرسپولیس هم همین طور بود. ما کارمند خدا هستیم. ما مربیان تلاش می‌کنیم کارهای بزرگتری انجام دهیم. چون می‌توانیم مردم را با فوتبال شاد کنیم.

سرمربی فولاد خوزستان با اشاره به دیدار حساس تیمش با پرسپولیس در هفته هفدهم لیگ برتر تصریح کرد: بازی پرسپولیس - فولاد برای من خیلی احساسی خواهد بود و برای دو باشگاه اهمیت زیادی خواهد داشت. پرسپولیس در کورس قهرمانی است و تلاش می‌کنیم در جدول بالا بیاییم. شک نکنید پرسپولیس خیلی حرفه‌ای است و ما تلاش می‌کنیم این تیم را شکست دهیم. پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و در بازی با این تیم باید خیلی تلاش کنیم.

قطبی به ذکر خاطره‌ای از یکی از هواداران پرسپولیس پرداخت و گفت: به یاد دارم زمانی که در شهری با همسرم می‌رفتم، یک فرد حدود دو، سه کیلومتر من را دنبال کرد. همسرم از من پرسید او را می‌شناسی که من گفتم نه. این فرد، یک پیرمرد جنتلمن بود که به چشمانم نگاه کرد و اشک ریخت. با گریه او، من هم اشک ریختم. او به من گفت هنوز گل دقیقه 96 (بازی پرسپولیس - سپاهان که به قهرمانی پرسپولیس انجامید) را در یاد دارم و از این صحنه خیلی شاد شدم. پس از این اتفاق، عاشق فوتبال شدم. این احساسات به من انرژی می‌دهد و من برای این انرژی کار می‌کنم. هواداران فولاد هم همین احساس را دارند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد سطح لیگ برتر ایران در مقایسه با کشورهای برتر فوتبال آسیا و نیز، حضور تیم‌های قدرتمندی چون تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر خاطرنشان کرد: لیگ برتر ایران یکی از بهترین لیگ‌های آسیاست. با این حال ژاپن از لحاظ فوتبالی در آسیا بهترین است که این به خاطر نظم لیگ برتر این کشور و سازماندهی‌شان است. امسال لیگ برتر ایران را از بیرون نگاه کردم. مربیان و بازیکنان بسیار خوبی در تیم‌ها فعالیت می‌کنند. کیفیت چمن ورزشگاه‌ها خیلی بهتر و تعداد هواداران در ورزشگاه‌ها خیلی بیشتر شده است.

سرمربی فولاد خوزستان در ادامه افزود: وقتی این لیگ را از دور دیدم، به آن افتخار کردم. با یکی از مربیان هم صحبت کردم و به او گفتم به ایران بروم. او مرا تشویق کرد و گفت لیگ ایران خیلی خوب است. البته شما فولاد را به تیم‌های مورد نظر خود اضافه نکردید. فولاد به این لیست اضافه می‌شود و بدون شک تا آخرین لحظه، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا مبارزه می‌کنیم.

قطبی با بیان اینکه در همه جای دنیا، شمال و جنوب یک کشور تفاوت می‌کند، اظهار داشت: در ایران هر چقدر که به جنوب کشور حرکت می‌کنیم، مردم خونگرم‌تر و بازیکنان با‌سرعت‌تر، تکنیکی‌تر و احساسی‌تر هستند. چیزی که برای من آسان حواهد بود، انگیزه دادن به بازیکنان است. چون اعتماد به نفس بازیکنان با یک لبخند، دست پشت سر آنها کشیدن یا ایمان به آنها بالا می‌رود. این کار همیشه برای من آسان بوده است.

وی با اشاره به نتایج ضعیف فولاد در دیدارهای اخیر این تیم گفت: در چند بازی اخیر بازیکنان خیلی تلاش کردند، اما خیلی از اوقات پُست‌های خود را نگه نمی‌دارند و فضاها را به خوبی پوشش نمی‌دهند. در امر هجومی هم بازیکنان در جایگاهی که باید باشند، نیستند که این به تمرین و آموزش لازم برمی‌گردد. بیشتر بازیکنان فولاد، بازیکنان خیابانی هستند و یاد گرفتند با خلاقیت و حرکات انفرادی، کارهای مثبت انجام دهند.

سرمربی فولاد خوزستان با بیان اینکه فوتبال نسبت به سال‌های گذشته تفاوت کرده است، تصریح کرد: تا زمانی که با یک تیم بازی نکنید، نمی‌توانید پیروز شوید. تیم‌های چینی هزینه زیادی کرده‌اند، اما کاشیما آنتلرز به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رسید و نشان داد بهترین تیم آسیاست. چون یک تیم بود. فولاد چند دسته شده و من باید همه را یک تیم کنم. این هنر من است و این کار خیلی زود انجام می‌شود.

قطبی درباره حضور کوتاه مدتش در تیم‌های مختلف خاطرنشان کرد: من جایی نمی‌روم تا برای دو روز یا شش ماه در یک جا کار کنم. هر جا که بوده‌ام، تلاش کردم بسازم و چیزی را بهتر از قبل کنم. به خوزستان آمدم تا کار بزرگی انجام دهم. فولاد ابزار لازم را دارد و می‌شود اینجا چیزی ساخت. همه جا مشکل وجود دارد، اما وقتی مردم همدل هستند و عشق به فوتبال و خوزستان دارند، می‌شود همه چیز را درست کرد. من با باشگاه فولاد، قرارداد یک سال و نیمه بستم که اگر خوب کار کنیم، شاید این مدت به سه یا پنج سال طول بکشد. با این حال خداحافظی همیشه سخت است و نمی‌دانیم زمان آن چه زمانی فرا می‌رسد.

وی درخصوص معرفی دستیاران جدیدش در تیم فولاد اظهار داشت: زمانی زیادی تا دیدار مقابل تراکتورسازی نداریم. تا بازی مقابل تراکتورسازی، همه اعضای کادر فنی در تیم باقی می‌مانند و دو نفر از مربیان مد نظر من به کادر فنی اضافه می‌شوند. پس از این مسابقه، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم و برای انجام تغییرات مورد نیاز با مدیران باشگاه صحبت می‌کنیم.

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۲۲
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
زنده باد فولاد کبیر عشق همه خوزستانیها
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
خیر مقدم به افشین قطبی و ارزوی موفقیت برای ایشان و تیم محبوب و پرآوازه فولاد
اندیمشکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
این صحبتهای قطبی حرفهای قلب من هستند..به امید خدا که آتشفشان آسیا دوباره فوران کنه.....من یکی هر هفته از اندیمشک برا تشویق تیم محبوبم رهسپار فولاد آرنا میشم

به امید موفقیت تمام تیمهای خوزستان عزیزم
فولادین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
واقعا دمش گرم ادم با این صحبتهای روحیه بخش اعتماد بنفسش زیاد میشه امیدوارم به واقعیت تبدیل بشه ...قطبی ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
با سلام. انشالله با تلاش بازیکنان و درایت آقای قطبی و حمایت باشگاه و تشویقهای هواداران امسال سهمیه آسیایی را می گیریم و سال آینده با سرمایه گذاری خوبی وارد جام باشگاههای آسیا میشویم تا نام فولاد طنین انداز شود.
حق با آقای قطبی است تیم فولاد استحقاق قهرمانی آسیا را دارد. ازنظر امکانات سخت افزاری در ایران نمونه است.
زمان آقای فرکی هشت بازی دون باخت در آسیا داشتیم و با آمدن آقای قطبی امیدوار شدیم که با روحیه خوبی که دارد و حمایت مدیریت باشگاه بتواند فولاد را به جایگاه واقعی اش برساند.
با آرزوی موفقیت تمام تیمهای خوزستانی که دلخوشی مردم ما هستند.
فولادی مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
آقای قطبی امیدورام از این به بعد اینقدر پرسپولیس پرسپولیس نکنید و از خاطره های قدیم خود با پرسپولیس نگید چون اینجا کسی به هر چیزی که به پرسپولیس و استقلال ربط داره اهمیت نمیده در نتیجه تمرکزتون رو فقط روی فولاد بزارین و پستهای مربوط به پرسپولیس رو از صفحه شخصیتون حذف کنید چون در خوزستان هیج دلخوشی به تیمهای پایتخت نیست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
با اومدن افشین خان همه هواداران فولاد اعتماد به نفس پیدا کردند. نکته مهمی که در مصاحبه ایشون وجود داره اینه که از تمامی نقاط ضعف فولاد از جمله خط دفاع، روحیه بازیکنان، دو دستگی تماشاگران و... اطلاع دارن. امیدوارم تو فولاد موفق بشن
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
1
0
اکثر ما ایرانیها عاشق شنیدن حرفهای قشنگ و وعده های شیرین هستیم حتی اگر دروغ باشه!!!
خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
دقیقا با نظر فولادی مظلوم موافق هستم...
جناب قطبی اینجا خوزستانه و فولاد هواداران زیادی داره و دلیل ورزشگاه نیومدنشون هم توی این چندسال ، مدیریت ضعیف باشگاه بوده..درضمن اساس این ورزشگاه رو جناب دهکردی کبیر بنا کرده..
این دو نکته رو لطفاً فراموش نکنید
Sadegh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
واقعا یه مربی جنتلمن هستش بهتراز برانکو..کسی که ازامریکامیاداینجافقط بخاطرکارهای بزرگ هستش ونشان دادن شخصیت بزرگ اوست به امیداسیایی شدن وقهرمانی لیگ برتروقهرمانی دراسیا
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
حمایت،،،حمایت،،،،عزیزان هرنتیجه ای تراکتور بعهده قطبی نیست،،، کارقطبی ازبازی باپرسپولیس شروع میشود،،، یعنی دوماه دیگر قطبی محک واقعی میخورد،،،برای کسب سهمیه حدود۵۴امتیازنیازاست،،، فولاد۴۰ امتیاز کم دارد جبرانش تقریبا نشدنی،،، اما همینکه جلو برویم امیدقهرمانی سال آینده راخواهیم داشت،،،،،بنظرم قطبی به فوتبال پایه فولاد باید نگاه ویژه ای داشته باشد،،،،،
على نعامى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
اميدوارم فولاد اولين تيم ليگ باشه كه قهرمان ليگ قهرمانان اسيا بشه
اونوقت كه هيچكس نميتونه باهامون حرف بزنه مخصوصا هواداراي تيمهاى تهرانى ساكن خوزستان
هوادار فولاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
خیلی باشخصیته ب امید خدا فولاد موفق میشه باید مراقب حسادت اهالی فدراسیون و بخصوص کمیته داوران بود فولاد شناسنامه اهواز هست باید فولاد فرهنگ بشه نه پرسپولیس یا استقلال
استقلال اهواز
|
Germany
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
اخ اخ اخ،پسر اين نياامده تيم رو تهاجمي بست ..عالييي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
آقای فریدون حرف شما درست ولی اگر بازی های رو در رو را ببریم شانس بالایی داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
1
0
با حلوا حلوا دهن شيرين نميشه اقاي قطبي بايد به عمل نشون بدي ما هواداران فولاد نتيجه ميخوايم گوشمون ازين حرفها پره
عبداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
از اینجا به بعد طرفداران باید فقط حمایت کنند. چون یک مربی با علم ودانش داریم و انتقاد بیجا ممکن است به تیم ضربه بزند.پس کار خیلی سخت شد. حضور طرفداران هم کمک زیادی به تیم می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
چقدر با اعتماد به نفس اقای قطبی اول شروعت رو ببینیم بعد
محمدمراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
یک مربی با کلاس اسیایی منتظر دمیدن روح تازه ای در فولاد هستیم
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
1
مسلما فوتبال ژاپن در آسیا بهترین است در فوتبال ایران طبق گفته خود مسئولین مربوطه ؛ فساد وجود دارد علاوه بر این بعضی از داوری ها مخصوصا علیه تیم های خوزستانی تا کنون مشکوک و بودار بوده ضمن اینکه فوتبال ما با سیاست هم آمیخته هست برای مثال حتی آمدن شما به فولاد در این برهه از زمان که کارگران شرکت فولاد و شرکت نیشکر هفت تپه جهت احقاق حق و حقوقشان در حال تظاهرات هستند می تواند جزئی از همین سیاست باشد ولی ما خوزستانی ها حواسمون به همه چیز هست و به قول معروف هر چیزی سر جای خودش . با اینحال جهت موفقیت فولاد ؛ احتیاج به چند بازیکن موثر مخصوصا در دفاع از واجبات است ؛ با آرزوی موفقیت برای آقای قطبی و تیم فولاد و همچنین پرداخت حقوق کارگران و آزادی آقای اسماعیل بخشی ؛ موفق و مؤید باشید .
ی خوزستانی
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
1
همه بریم استادیوم فولاد تشویق کنیم مثل تبریزیها تا کمیته داوران ک هوادار استقلال و پرسپولیس ن حساب دستشون بیاد
هوادار فولاد
|
United States
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
0
0
ورزشگاه خوب گزارشگر خوب با هیجان میخاد
نام:
ایمیل:
* نظر: