به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
کد خبر: ۲۳۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
نفت مسجدسلیمان در انتظار تعیین تکلیف مسئولان

خوزستان اسپورت- وضعیت هیئت مدیره جدید باشگاه نفت مسجدسلیمان هنوز از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مشخص نشده است.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از میزان، پس از استعفای دسته جمعی اعضای سابق هیئت مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان که اعضای رسمی و ثبت شده این باشگاه بودند، سازمان لیگ فوتبال طی نامه‌ای رسمی به کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، به عنوان موسس باشگاه از وی خواست طبق قوانین حرفه‌ای سازی AFC مبنی بر شفاف‌سازی ساختار باشگاه‌ها نسبت به معرفی اعضای جدید هیئت مدیره و متعاقب آن انتخاب مدیرعامل باشگاه توسط این باشگاه اقدام کرده و پاسخگو باشند.

کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تا امروز از پاسخ به این نامه سازمان لیگ خودداری کرده چون معتقد است طبق قانون نمی‌توانند در سطح لیگ برتر به باشگاه‌داری حرفه‌ای بپردازند، دقیقا اتفاقی که برای باشگاه نفت تهران افتاد.

حساسیت این موضوع باعث شد تا مسئولان فعلی باشگاه خود دست به کار شده و 5 عضو جدید برای هیئت مدیره باشگاه تعیین کرده و حتی نسبت به انتخاب مدیرعامل هم اقدام کنند.

تا اینجای کار در ظاهر همه چیز خوب پیش رفته اما مشکل اصلی که از دید هواداران این تیم و اهالی رسانه تقریبا پنهان مانده این است که اعضای جدید هیئت موسس و هیئت مدیره طبق مقررات و استناد به بند 22 و تبصره یک اساسنامه موسسه فرهنگی ورزشی نفت مسجدسلیمان باید به تایید موسس باشگاه یعنی مدیرعامل فعلی شرکت ملی نفت ایران برسد.

در این بین به نظر می‌رسد کاردو حاضر نیست اقدامی که مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران درباره باشگاه نفت تهران انجام داد را تکرار کند و به همین دلیل از تایید اعضای جدید خودداری کرده و بودجه‌ای را هم برای این باشگاه برای فصل آینده درنظر نگرفته است.

با توجه به اینکه اعضای هیئت مدیره باید به تایید موسس باشگاه رسیده و سپس این اعضا اقدام به انتخاب مدیرعامل کنند، معلوم نیست قراردادهای مربیان و بازیکنان که به امضای کیوان بابادی مدیرعامل جدید نفت مسجدسلیمان برسند، چه شرایطی پیدا خواهند کرد.

در همین راستا، شنیده می‌شود که غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان که به طور جدی خطر کنار گذاشته شدن نفت مسجدسلیمان از لیگ برتر به دلیل عدم شفافیت ساختار این باشگاه  و حتی به نوعی مشخص نبودن تکلیف مالکیت آن را احساس می‌کند، موضوع را در جلسه شورای تامین استان مطرح کرده و متعاقب آن تبعات امنیتی بلاتکلیفی باشگاه نفت مسجدسلیمان را در نامه‌ای به وزیر نفت گوشزد می‌کند.

با این شرایط باید دید که در نهایت تصمیم مسئولان وزارت نفت و به ویژه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با توجه به از دست رفتن زمان تا آغاز رقابت‌های لیگ هجدهم چه خواهد بود.

http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1397/3/21/76789_683.jpeg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1397/3/21/76790_552.jpeg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1397/3/21/76791_711.jpeg


http://khuzestansport.ir/files/fa/news/1397/3/21/76792_190.jpeg

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
1
هنگ کردم
نام:
ایمیل:
* نظر: