به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 23
کد خبر: ۱۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
لیست گل‌زنان فوتبال خوزستان در تاریخ لیگ‌‌ برتر (1)
گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر

افشین احمدی
خوزستان‌ اسپورت- حسن بیت‌سعید، در صدر جدول گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ مسابقات لیگ‌برتر قرار دارد.

به گزارش خوزستان‌ اسپورت، شانزده دوره از رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال کشور می‌گذرد و 36 تیم تا‌کنون در ادوار مختلف این مسابقات شرکت کرده‌اند که سهم خوزستانی‌ها، پنج تیم بوده است.

استقلال خوزستان یکی از نمایندگان فوتبال خوزستان در چهار دوره اخیر این پیکارهاست و علاوه بر اینکه عنوان قهرمانی لیگ پانزدهم را به دست آورده، دومین تیم خوزستانی حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا پس از فولاد خوزستان نیز بوده است.

آمارها نشان می‌دهد که حسن بیت‌سعید جمعا" 19 گل طی دو فصل به ثمر رسانده تا عنوان بهترین گل‌زن استقلال خوزستان در تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص دهد و جالب اینکه تنها یک گل از این تعداد را از روی نقطه پنالتی زده است.

نگاهی به جدول گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌برتر نشان می‌دهد که پس از حسن بیت‌سعید که به استقلال تهران پیوسته است، رحیم زهیوی با 13 گل قرار دارد و مهدی مومنی هم با 10 گل در رده سوم است.

این دو بازیکن هم در فصل پیش رو در جمع آبی‌پوشان خوزستان حضور ندارند چرا‌که زهیوی با فولاد خوزستان و مهدی مومنی با پیکان تهران قرارداد بسته‌اند.

در همین‌حال، علی‌اصغر عاشوری که او نیز امسال به فولاد خوزستان رفته است، همراه با میثم مجیدی با هفت گل زده به‌طور مشترک در رده چهارم گل‌زنان تاریخ استقلال خوزستان قرار دارند و سیدمهدی سیدصالحی نیز در رده پنجم است.

آبی‌پوشان خوزستان در مجموع 120 بار در رقابت‌های لیگ‌برتر به میدان رفته‌اند. آنها در 35 بازی به پیروزی رسیده، در 49 بازی مساوی کرده‌ و 36 بازی را هم باخته‌اند تا در مجموع، 154 امتیاز از 360 امتیاز (حدود 43 درصد از امتیازات ممکن) را به دست آورده و از این حیث، رتبه 21 را در بین 36 تیم حاضر در مسابقات از شروع تا‌به‌حال کسب کرده باشند.

آنها 130 بار در این رقابت‌ها موفق به گشودن دروازه حریفان شده‌اند که از این تعداد، 71 گل در اهواز و 59 گل در خارج از اهواز به ثمر رسیده است.

عملکرد گل‌زنان استقلال خوزستان در چهار فصل حضور آن در این رقابت‌ها را در ادامه این مطلب، به صورت فصل به فصل و همچنین در قالب جدول عملکرد کلی ملاحظه می‌کنید.

گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر


گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر


گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر


گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر


گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر
گل‌زنان استقلال خوزستان در تاریخ لیگ‌ برتر
پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۲
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
0
1
ماشاءالله حسن بیت سعید جواهر فوتبال سوسنگرد
اتمنالک کل التوفیق بفریقک الجدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
0
0
امین جان برادر ..رحیم و حسن افتخار خوزستانن. .و کسی نگفته حسن گل نزده ...در ضمن رحیم ۷ تا گل زده بود که من گفتم ادمین اشتباه کرده ....و در کل آمار رحیم زهوی خیلی بهتره چون کمتر بازی کرده ....پس شما به دل نگیر
نام:
ایمیل:
* نظر: