به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 07
کد خبر: ۱۸۶۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
عملکرد نمایندگان فوتبال خوزستان در لیگ برتر (5)
نگاهی به عملکرد استقلال اهواز در تاریخ لیگ‌ برتر

افشین احمدی
خوزستان‌ اسپورت- استقلال اهواز سابقه 9 دوره حضور در مسابقات لیگ‌برتر فوتبال کشور را دارد.

به گزارش خوزستان‌ اسپورت، آبی‌پوشان اهوازی که باشگاه آنها از جمله قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال کشور محسوب می‌شود، امسال در رقابت‌های لیگ‌برتر حضور نداشتند اما تاکنون 9 بار در این مسابقات حضور داشته و در 7 دوره نیز غایب بوده‌اند.

استقلالی‌ها در نخستین دوره مسابقات غایب بودند و پس از آن، هشت دوره متوالی در این پیکارها حضور یافتند و حتی عنوان نایب‌قهرمانی ششمین دوره را نیز از آن خود کردند اما در نهمین دوره، وداعی تلخ با این رقابت‌ها داشتند.

آنها پنج فصل متوالی دور از این مسابقات بودند تا اینکه در ابتدای لیگ شانزدهم با واگذاری امتیاز لیگ‌برتری تیم فولاد‌نوین خوزستان به آنها، حضور مجدد آبی‌پوشان در پیکارهای لیگ‌برتر میسر شد.

استقلال اهواز در مجموع 274 بار در رقابت‌های لیگ‌برتر به میدان رفته‌ است. آن‌ها در 80 بازی به پیروزی رسیده، در 78 بازی مساوی کرده‌ و 116 بازی را هم باخته‌اند تا در مجموع، 318 امتیاز از 822 امتیاز (حدود 38.7 درصد از امتیازات ممکن) را به دست آورده و از این حیث، رتبه 17 را در بین 36 تیم حاضر در مسابقات از شروع تا‌به‌حال کسب کرده باشند.

از 137 مسابقه‌ای که استقلال اهواز در خانه برگزار کرده است، در 53 بازی به برتری رسیده، در 40 دیدار مساوی کرده و در 44 بازی نیز شکست خورده تا در مجموع با کسب 199 امتیاز از 411 امتیاز، حدود 48 درصد از امتیازات ممکن دیدارهای خانگی را به دست آورده باشد.

از 137 بازی‌ای که استقلال در خارج از خانه برگزار کرده است نیز در 27 بازی پیروز شده، در 38 بازی مساوی کرده و 72 مسابقه را نیز به حریفان واگذار کرده تا در کل، 119 امتیاز از 411 امتیاز ممکن را کسب کرده و تنها حدود 29 درصد از امتیازات دیدارهای خارج از خانه را از آن خود کرده باشد.

عملکرد کلی استقلال اهواز در پیکارهای لیگ‌برتر و همچنین عملکرد آن در دیدارهای خانگی و خارج از خانه را در جداول زیر مشاهده می‌کنید:

نگاهی به عملکرد استقلال اهواز در تاریخ لیگ‌ برتر


نگاهی به عملکرد استقلال اهواز در تاریخ لیگ‌ برتر


نگاهی به عملکرد استقلال اهواز در تاریخ لیگ‌ برتر

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۵
سعید صیاحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
0
3
آخ یادش بخیر عشق مردم اهواز تیم اول شهرمون اهواز الان برامون خاطره داره میشه!! توی دمای ۴۹ درجه ظهر اهواز از مدرسه فرار میکردیم برای دیدن بازی های این تیم؛ الان به چه حال و روزی افتاده. ان شا الله دوباره به پا خیزد
جاسم صگوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
0
3
ان شا الله سعید. واقعا یادمه جا نبود مردم رو زمین داغ می نشستن وبازی محبوب قلبها رونگاه میکردن هیچ وقت بازیهای جعفر جادری /غلام پاکدل /فرتوت اهوازی /مرحوم عیسی عساکره /سید سیامک /مرحوم عبدالرضاسعدی / سید سیروس /فریس /نادریان فر /ابن قاسم /خلف نیسی و.... را هیچ وقت فراموش نمیکنم ان شاالله یک روزی یک فردی از هرجای دنیا بیاد واستقلال اهواز رو بخره وما رو دورهم جمع کنه ان شاالله
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
0
1
عشق است استقلال شهر اهواز
سید ایمان جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
0
1
زنده باد استقلال اصلی شهر اهواز یعنی استقلال اهواز ۷۰ ساله
محمدباوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵
0
1
فوتبال خوزستان یعنی استقلال اهواز و بس
نام:
ایمیل:
* نظر: