به سایت خبری ورزش خوزستان خوش آمدید       
شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 22
کد خبر: ۱۲۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
تعداد نظرات: ۳۶ نظر
احسان محمدی
حرف زدن در مورد قهرمانی استقلال خوزستان الان روی بورس است. حتی کسانی که نمی‎توانند اسم پنج بازیکن این تیم را ببرند و تا دیروز می‎گفتند فوتبال خوزستان مرده است هم آمده‎اند به میدان. عکس شیر می‎کنند. هلل‎یوس هل‎یوسه می‎خوانند. به قرمزها و آبی‎ها سرکوفت می‎زنند که برو به اهواز و ببین چه خبر است!

من اما ذهنم مدام می‎رود به پلانی از فیلم «ارتفاع پست». وقتی هنوز حاتمی‎کیا فیلم می‎ساخت و در پی هدایت کارگردان‎های دیگر نبود. نرگس (لیلا حاتمی) با لهجه آبادانی در دفاع از شوهرش قاسم که سعی کرد هواپیما را به سمت خارج! تغییر مسیر بدهد با بغض گفت:
– تو از قاسم چی می‎دونی؟! فِک کردی قاتلِ؟ قاچاقچیه؟! دزده؟! آدم‎کشه؟! اونم برای این مملکت زحمت کشیده. تو که خوزستانی نیستی! جنگ که تموم شده برگشتی سر خونه زندگیت. ولی اون موقع تازه اول بدبختی ما بود. نه کار بود؛ نه آب بود؛ نه برق بود.  … ننه یادته وقتی شاهین رو زائیدم قاسم چه حال و روزی داشت؟! یه آمپول نبود که به این بچه بزنه! اگه بود الان سالم بود! تو خیال کردی قاسم برای خوشگذرونی و عیاشی می‎خواد بره اونور آب؟! اون‎وقت که وقتِ خوشگذرونیش بود تو آبادان کنار جاده آب می‎فروخت؛ حمالی می کرد...

برای من که روزهای آخر جنگ توی خیابان‎هایش سیگار فروخته‎ام، روی آسفالت‎های تفتیده‎اش، پاپَتی (پابرهنه) و فقیر فوتبال بازی کرده‎ام و بوی جوی‎های گندیده آبش را نفس کشیده‎ام، این قهرمانی و این شب رنگ دیگری داشت. گرچه چند سالی است که غبارش بسیار غلیظ تر شده ولی خوزستان، این استان غنی، همیشه گرفتار فقر بود.

تصویرهای این استان در ذهنم دردناک است. از جنگ و زخم‎هایش که بگذریم، از خرمشهر که هنوز «آباد» نشده بگذریم، یقه‎ات را ول نمی‎کنند گداهای سمجی که تو را به جان همه عزیزانت قسم می‎دهند برای یک هزارتومانی. بیکاری جوان‎هایش با آن دمپایی‎های بند انگشتی و تی‎شرت‎های آفتاب سوخته. موج اعتیاد که کسی خبردار نشد چطور این همه جوان را آلوده کرد. اعتصاب‎های دم به دقیقه کارگرهای نیشکر هفت‎تپه. میدان‎های مین هنوز پهن و تشنه خونش. گرمای کُشنده‎اش که هر علفی را می‎سوزاند. آب آشامیدنی‎اش که تهوع آور است و …

حال خوزستان خیلی وقت است که خوب نیست. مثل مردی که در کاخی پر از طلا دنبال لقمه‎ای نان می‎گردد برای خوردن. ثروتمند اما گرسنه. طلا نمی‎خواهد، نان می‎خواهد.

شاید کسی بگوید اینها چه ربطی به فوتبال دارد و اگر این‎طور باشد همیشه باید جام‎جهانی را بدهند به سومالی، به گینه بیسائو، به افغانستان!

اما خوزستانی دستش را دراز نمی‎کند. کسی هم جام قهرمانی را به آنها تعارف نکرد. صبور بودند و رنج کشیدند و جام را نگه داشتند تا جمعه‎شب دلشان خوش باشد به این شادمانی. تا سوسنگردی‎ها به افتخار «رحیم زهیوی» که گل‎های قهرمانی استقلال خوزستان را زد، تا صبح محله‎های مشروطه، خزعلیه، نود دستگاه، پشت بهداشت، بومغینم را فتح کنند. بوق بزنند و تا صبح یادشان برود که بچه‎هایشان کار ندارند.

فوتبال لذت است. بهانه است برای شادی. اما خوزستان و مردمش مستحق شادمانی‎های عمیق‎ترند. نه یک جام که باید فاتح جام‎های بیشتری شوند. باید جایگاه واقعی‎شان را در فوتبال ایران دوباره پس بگیرند. فوتبال بهانه خوبی است. فرصت خوبی است. خیلی وقت بود این استان «لب کارون» اش «گل بارون» نبود. نخل‎ها اگر خرما هم می‎دادند مزه خاک می‎داد. وقت شادمانی است نه مرثیه و مویه اما می‎شود پرسید چه بر سر تو آمد خوزستان؟ لب باز کن. حرف بزن. مثل نرگس به این آدم‎ها که دلشان برایت می‎سوزد و انگار جام قهرمانی را به تو انعام داده‎اند بگو:
– تو از خوزستان چی می‎دونی؟! فِک کردی خرابه؟ نابوده؟! پوکیده؟! از اول این‎طور بوده؟ خوزستان برای این مملکت زحمت کشیده، خوزستان خون داده، نفت داده، حالا لب خودش ترک خورده...

این قهرمانی، این شادی سزاوارانه مثل شهد خرماها به کامتان شیرین. با آن پاهای برهنه، چشم‎های سیاه مهربان و پوست‎های آفتاب سوخته، لبخند بزنید که شاید این آغاز شادی‎های دیرپا باشد. تا اطلاع ثانوی هلل‎یوس، هل‎یوسه…

یادداشت ویژه/تو از خوزستانی چی می‎دونی؟

پیامک :5000291247
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۳۶
احسان بيگدلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
44
من هيچي براي گفتن ندارم و فقط به احترام نويسنده اين مطلب، جناب آقاي "احسان محمدی" دست ميزنم و منم تا اطلاع ثانوي هلل یوس، هل یوسه… رو ميخونم!!!

دست گل ايشون با اين مطلب زيبا درد نکنه!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
35
عالی بود عالی خیلی ظریف و زیبا توصیف کردید
فوتبالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
30
خدا حلال کند شیر مادرت را با این یادداشت ویژه . قابل توجه اقای ازدری زاده و امثال ایشان خواهش می کنیم دیگه شما نمک به زخم ما مردم این استان نریزید واز اتفاقات بوجود امده در خصوص قهرمانی استقلال خوزستان درس عبرت لازمه را گرفته و امسال پاکسازی کامل را از سرمربی خارجی و بازیکنان غیربومی از کار افتاده و مربی کارنابلد و دلالها و غیره را انجام بدهید و نتیجه واقعی را هم میگیرید وحداقل یک خاطره خوش در اذهان مردم بجا می گذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
1
29
آخرین ظلم به خوزستان همین چند روز پیش بود که استاندار رو برکنار کردن
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
29
عالی بود - دمت گرم خوزستانی
سامی اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
28
خیلی زیبا نوشتین جناب محمدی عزیز...منم برم هلل یوس هلیوسه...
پرسپولیسی خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
31
3
من طرفدار سرسخت پرسپولیس هستم چون یک نگاه کاملاً فوتبالی به فوتبال دارم و مسائل دیگر رو مثل سیاست، قومیت، تعصبات منطقه ای و ....رو با فوتبال قاطی نمیکنم. چون اعتقاد دارم این چیزها با روح ورزش منافات داره.دیدگاهم اینه و برای خودم هم محترم و همین کافیه برام.
اما قبول دارم قهرمانی استقلال خوزستان واقعا بحق و شایسته این تیم بود و شکی توش نیست.
از طرف ديگه اینکه میبینم عده زیادی از مردم استانم خوشحال شدند و بهانه ای برای شادی هرچند مقطعی دارند مسرورم. امیدوارم این شادی ها برای استان خوزستان و کل کشور عزیز و مر مردم ایران مستدام باشه .
پاینده باد ایران و خوزستان
پاسخ ها
طاها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
بابا روشنفکر. بابا متمدن. بابا جهان اولی!
نگاه ما اگه به قول جنابعالی منطقه ای و متعصبانه ست بخاطر اینه که مهد فوتبالیم و وقتی بازیکنهای استان خودمون نمونه هستند دلیلی نداره بریم بازیکنهای درجه سه از استانهای دیگه وارد کنیم.
ما که میگیم فقط خوزستان بحث فوتباله نه چیزهای دیگه .
و یک تشکر ویژه بکنم از آقای محمدی بخاطر این مطلب بااحساس و قشنگش.
خوزستان اسپورت دمتون گرم که کامنت های طرفدارهای تیمهای غیر خوزستانم نمایش میدید
بهبهانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
اتفاقا فوتبال راهی است برای اعتراض به محرومیت های خوزستان
باقر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
همیشه طرفدار تیم شهرت باش... تهران پرست نباش...
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
در جواب پرسپولیسی خوزستانی
امثال شما با ژستهای روشنفکرانه میخوای بگی خیلی میفهمی، نه بابا اینطور نیست
اگه تو راست میگی پس مردم مونیخ، مادرید، رم و بقیه شهرهای متمدن دنیا که تعصب بالایی نسبت به تیم شهرشون دارند همه با روح ورزش منافات دارند
اینطوری که تو میگی اگه ژاپن هم بیاد با ایران بازی کنی اشکالی نداره ما طرفداره ژاپن باشیم چون فوتبالش از ما بهتره
اتفاقا کاملا برعکسه اگه به کشورهای سطح اول نگاه کنید میبینید که یکی از شاخصه های تمدنشون تعصب نسبت به شهر و ایالتشون مخصوصا در ورزش است اما کشورهای عقب افتاده اند که طرفدار تیمهای مطرح غیر خودی اند دقیقا مثل مردم ایران که درصد بالاشون یا پرسپولیس تهران یا استقلال تهران را می خوان
بهبهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
1
23
وقتی اسم خوزستان رو می شنوم یاد میلیاردها بشکه نفت زیرخاکش میفتم یاد مردمی که آب برای خوردن و کشاورزی ندارند ولی آبش رو به استان های دیگر می برند یاد بیکاری ‏۵۰‏ درصدی مردمش با وجود صنایع و منابع فراوانش میفتم یاد مردمی که برای فرار از گرمای بالای ‏۵۰‏ درجش باید قبوض میلیونی رو پرداخت کنند میفتم یاد جاده های خراب و شهرهای بدون امکاناتش میفتم یاد توهین ها و فحاشی رکیک به اقوامش میفتم یاد قول ها وعده وعیده های مسئولان پایتخت نشین که هیچ کدام از آن ها محقق نشد میفتم یاد مردمی می افتم که آه در بساط ندارند ولی غیرتشان اجازه دست دراز کردن جلوی دیگران به آنان نمی دهد و در آخر یاد مردمانی می افتم که همیشه به خوزستانی بودنشان افتخار می کنند خوزستان اسپورت خواهشا بچاپ
فوتبالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
1
22
اقای پرسپولیسی خوزستانی .به عرض جنابعالی می رسانم که فی نفسه صحیح نیست کسی با تمام واقعیت های فوتبالی امروزه روز بخصوص ایران عزیزمان اشنا باشد و بعد بیاید بگویم من پرسپولیسی ویا استقلالی تهران هستم. بنده به شما پیشنهاد میکنم اگر بخاطر مردم خوزستان خوشحال شدی بهتر این است که از حالا به بعد تعصب استان خودت را تحت هر عنوانی .. فولاد .. استقلال اهواز .. استقلال خوزستان .. نفت ابادان وهر تیم دیگر استان را داشته باشید چون منطقی تر است.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
21
درود بر تو که با نوشتن این مقاله یاد گذشته را برایمان زنده کردی واشکمان را درآوردی درود خداوند برتو
فولاد
|
United Kingdom
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
20
ممنون قشنگ بود لطفا مقالاتی برای رساندن خواسته ها واعتراض ها به هییت مدیره فولاد بنویسید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
2
17
غیر اشک ریختن چاره دیگری ندارم اشک ریختنم مایه شرم نیست اشک ریختنم مایه غرور و تعصب است با نوشته ای که خوندم و درد دلم تازه شد ای اس خوزستان سرافراز قهرمانیت مبارک چون نام تو نام اس اس شهر اهوازه نام فولاده نام صنعته نام نفتون و فرهنگ رامهرمزه نام تو نام شاهین اهوازه...... بله آقای ویسی شما و جوانان بی نامت نام استان خوزستان غنی و با شرف رو با کوهی از تعصبات و محرومیت ها زنده نگه داشتی....
پرسپولیسی خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
21
0
من به تمام کسانی که به نظرم انتقاد کردند و کامت منفی گذاشتند احترام میگذارم و آرزوی بهترین ها براشون دارم. دیدگاهم رو گفتم. من آزادم طرفدار هر تیمی میخواهم باشم. قرار نیست علاقه فوتبالی من رو تقسیمات کشوری استانی جهت دهی کنه.
فردوسی هزار سال پیش گفته: همه جای ایران سرای من است. تو تمام دنیا دارن ویزا و مرزها رو برمیدارن. اونوقت ما بیابیم برای مسئله سطح پایینی مثل فوتبال حصار استانی دور خودمون بکشیم. خوش باشید.
ادمین عزیز ، انتظار نشر کامل نظر رو دارم
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
تو تمام دنیا مرزها رو برنداشتند فقط توی اروپا اونم قسمت کشورهای عضو اتحادیه یورو که الان هم انگلیس میخواد همه پرسی بذاره که خارج بشه از اتحادیه یورو،
اتفاقا اکثر کشورهای سطح اول دنیا فدرالی اداره میشن. مثلا تو تکزاس اعدام هست ولی بعضی ایالات امریکا مجازات اعدام نیست، درآمد هر ایالت هم مال خودشه، حتی عراق جنگ زده الان درحال فدرالی شدن هست، همه جای ایران سرای من است درسته ولی عدالت هم باید توی بعضی موارد برقرار باشه،. مثلا نفت ملی است اگه نفت توی زمینهای ما کشف بشه تمام ایران در اون سهیم ند، اما ما سهمی از مزارع زعفران خراسان یا باغهای پسته رفسنجان نمی بریم، چرا؟
حس ناسیونالیستی یکی از فاکتورهای پیشرفته که متاسفانه تو خوزستان خیلی ضعیفه، مردم خوزستان فکرمیکنند اگه تعصب شهر و استانشون رو داشته باشند نشانه عقب افتادگیه، کاملا برعکس مردم کاتالان اسپانیا، باواریا آلمان، شالکه، و جای جای اروپا به شدت تو تمام زمینه ها طرفدار ایالت و شهرشون هستند و به این تعصب افتخار می کنند آقای خوزستانی طرفدار پرسپولیس یا استقلال تهران!!!!
مهدیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
16
پرسپولیسی خوزستانی اینو یادت باشه هر وقت تو معادلات ریاضی دو دو تا شد 5تا اونوقت پرسپولیس هم تو خوزستان طرفدار پیدا میکنه اینم بگم اینایی که میان واسه تشویقش از بیرون استان میان هرچند تو بازی با استقلال اهواز چنان ادب شدن که تا عمر دارن از صد کیلومتری خوزستان هم رد نمیشن صرفا جهت اطلاع رسانی بود "ادمین جان خواهشا بدون سانسور چاپش کن تا این دوست ما روشن بشه یا علی حق نگهدار
محمود امان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
10
با دورد سلام باقای احسان محمدی که حرف دل همه خوزستانیهای با غیرت وباصفا را گفتی. مردم ایران نسل جدید بدانید زمانی که فوتبال ایران اسم ورسمی داشت تیم ملی اش ده بازیکن خوزستانی داشت.جنگ ما را سوزاند . ولی به همت جوانان با شرافت وباغیرت استقلا ل خوزستان وفردا صنعت محبوب بار دیگر رنج های دوران جنگ وحق کشی های تهرانی ها را با هل هله وشادی تلافی می کنیم . درود بر شهیدان خوزستان . درود بر شرافت ومردانگی مردم با غیرت خوزستان. وپایدار با د رودخانه کارون وخلیج همیشه فارس ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
9
برادر عزیز پرسپولیسی خوزستانی لازم است بدانی که فوتبال به تعصبش زیباست و تعصب به تیم محله ات ، شهرت، استانت و کشورت و لازم است بدانی که اگر به تیم شهرت یا استانت تعصب نداشته باشی صد در صد در بازی پرسپولیس با رئال هم طرفداری رئال را خواهی کرد چون کلاس تیم بزرگ رئال از پرسپولیس بیشتر است و خیال خواهی کرد که در آن بازی اگر طرفداری رئال را بکنی مردم شما را به چشم دیگری نگاه خواهند کرد باز یادآوری میکنم که فوتبال به تعصبش زیباست آن هم تعصب به تیم محله ات قشنگی یادگار امام تبریز به تعصبشان در برابر تیم مهمان است بخصوص سرخابی های پایتخت
پرسپولیسی خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
8
1
با تشکر از همه دوستان که تبریک صادقانه من به تیم استقلال خوزستان و اعتراف به علاقه مندی ام به پرسپولیس را تاب نیاوردند و تحمل دیدگاه مخالف را ندارند.
نظر همه شما متین. فوتبال یک مقوله از هزاران مقوله جاری در زندگی ماست و علاقه مندی به تیمی خاص خارج از استان نشانه بی تعصبی و روشنفکری و ..... نیست و برعکس طرفدار تیمی از استان بودن هم نشانه با غیرت بودن و فهیم بودن یا نبودن نیست!!!
فرد در دهها و صدها عرصه جدی و مهم دیگر میتواند به شهر و استان خود خدمت کند و غیرت نشان کم اینکه به توان خود نشان داده ام و وجدانم راحت و آسوده.
حال یه سوال دارم:؟ مردم 25 استان ایران در لیگ برتر فوتبال نماینده ای ندارند، آنها باید هوادار کدام تیم باشند؟ یا به استدلال شما دوستان عزیز چون تیمی ندارند حق ندارند لیگ برتر را دنبال کنند و طرفدار تیمی باشند! چون نشانه بی تعصبی به استان خود است! و باید علاقه فوتبالی خود را در لیگ یک و یا دو و .... دنبال کنند و اگر اصلا فوتبال ندارند حق ندارند فوتبال را دنبال کنند.
طرفدار تیم شهر و استان خود بودن خوب است و نیکوولی به معنی این نیست اگر شما طرفدار تیمی خارج از این محدوده باشی بی .... هستی!!!
دیوید بکهام متولد و بزرگ شده لندن از کودکی عاشق منچستر یونایتد، لیونل مسی أهل بوينس آیرس طرفدار بارسلونا، و.....
چرا فیفا دولتها را از دخالت در فوتبال منع کرده! ؟ برای جلوگیری از هرگونه دخالت سیاسی، تعصب قومی و تنش های منطقه ای، تا زیبایی فوتبال و روح ورزشی اون از بین نره.هر فردی که به فوتبال علاقه داره این اجازه رو داره تا به میل خود از یک باشگاه خاص هواداری کنه و با اون تیم و فوتبالش لذت ببره. همین و نه چیز دیگر.
دلیل اینکه من در تبریک گفتنم پرسپولیسی بودن خودم رو بیان کردم این بود که متأسفانه در این چند روز نا آگاهانه بسیاری از همشهریان محترم رو که علاقه ای به دو تیم با سابقه کشور و مخصوصاً پرسپولیس رو مورد کم لطفی و بی مهری قرار دادند و اونها رو به بی تعصبی نسبت به استان! ! متهم کردند!
افرادی که بعضی از اونها عمر و جوانی خودشون رو در راه استان گذاشتند.
انگ بی غیرتی و .... صرفاً به خاطر فوتبال!!!
ای کاش شمایی که اینچنین رگ غیرتتان برای خوزستان میزند دغدغه مسایل فرهنگی و آموزشی و اجتماعی استان رو هم داشته باشید
نمونه اش : رتبه 23 استان در کنکور سراسری کشور
یا حق؛
پاسخ ها
محسن از مشهد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
دوست عزیز شماچرا مسایل راباهم قاطی میکنی . صحبت فعلی روی فوتبال است . ضمنا" مسی طرفدار بارسلون است چون بارسلون یکیاز بهترین تیمهای باشگاهی جهان است . ووقتی به همه ثابت شده که وقتی تیم های خوزستانی فارغ از دلال بازی به بازیکنان بومی ، مربیان بومی وهمچنین مدیران خوزستانی اعتماد کنند با نصف بودجه تیمهای به اصطلاح مطرح پایتخت میتوانند مدعی قهرمانی باشند . وفوتبال پایتخت را به تعظیم وادارند .
بهبهانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
دوست عزیز اگر می بینی رتبه استان در مسائل علمی پایین است به دلیل وجود امثال شما در سطح استان است دبیران خوب و استادان ممتاز استان به دلیل تعصب نداشتن به استان و به بهانه آب و هوای بد و گردوخاک و هزار علت دیگر به استان های دیگر منتقل می شوند دقیقا سال قبل حدود ‏۷‏ هزار معلم تقاضای انتقالی داشتند که آموزش و پرورش استان با آن مخالفت کرد وقتی که استان از نخبگان خالی شود و اکثر آن ها انتقالی بگیرند و مهاجرت کنند خوب مشخصا رتبه علمی استان پایین می آید ‏،‏ در مورد فوتبال هم بگم وقتی چند تیم خوب تو لیگ برتر داریم دلیلی ندارد طرفدار تیم تهرانی باشیم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
اولا که ما داریم محترمانه جواب شما را میدیم ولی شما تاب مخالفت با نظرات خودت رو نداری
اکثر استانهای کشور تیم در لیگ یک یا دو دارند هیچ اشکالی نداره ما تیم دسته دویی یا دسته یکی خودمون رو طرفداری کنیم و بازیهای لیگ برتر راهم دنبال کنیم بعنوان علاقمند نه طرفدار تیمهای تهران
مثل طرفداران کریستال پالاس، اسپورتینگ خیخون و خیلی تیمهای دیگه که توی دسته پایین لیگهای معتبر بازی می کنند.
من یک سوال از شما دارم
مگر سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر(حرفه ای) نیست چرا امثال شما طرفدار پرسپولیس یا استقلال تهران هستید فقط
چرا طرفدار استقلال و پرسپولیس شهرستانهای دیگه نیستید
خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
5
عالی، ممنون
و
درود بر شما
مهدی آریایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
8
دوست پرسپولیسی. من از شما یک سوال دارم اگر رسانه ها علی الخصوص تلویزیون ملی ایران با عدالت به همه تیمها به یک اندازه بها میداد بازهم شما و خیلی های دیگر در کشور هوادار تیمهای سرخابی تهران بودین ؟
ضمنا مثال شما در رابطه با شهرهایی که در لیگ تیم ندارند صحیحه نه در مورد خوزستان که به حمدالله هم مهد فوتباله و هم اینکه همیشه در سطح اول فوتبال ایران بوده . همین پرسپولیس شما با این همه هزینه و سر و صدا دو بار قهرمان لیگ برتر شده و تیم فولاد هم بدون حمایت رسانه ای دوبار.
آبادانی قدیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
6
منطقه ای باثروت خدادادی بدون حداقل های ممکن برای زندگی.گرماوشرجی،کمبودبرق،آب نامناسب وبی کیفیت،ریزگرد،بیکاری جوانان پرشوروخونگرم درسرزمین نفت وکشاورزی....حال این پیروزی ها زمانی هرچندکوتاه وگذرا رابرای این مردم شادو فراموش نشدنی می کند.هم استانی های عزیزهرکجا که هستی شاد وسلامت باش.
علیرضا عمرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
6
با سلام خدمت همشهری خودم اقای احسان محمدی میخواستم به نوبه خودم از شما تشکر کنم واقعا عالی بود دست شما درد نکنه خیلی قشنگ نوشتی مررررسی
پرسپولیسی خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
2
5
استفاده کردیم از بیانات دوستان. خوش باشید.
ممنون از خوزستان اسپورت
پرسپولیسی خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
1
4
آقا محمد تبریک به خاطر اطلاعات خوب شما برادر
سالم سواري
|
Canada
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
5
بخدا هرجه نوشتند حرف دل همه خوزستان بود رحمت به شهيدان خوزستان
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
0
4
عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
4
دلم به حال خودمون سوخت به مولا
پویان N L
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
0
3
درود برجناب محمدی

یادتون باشه خوستان قطب فوتباله اقتصاد ولی ولی خودمان هیچی نداریم . آبادان خروشهر و.............برو آثار جنگ هنوز خیلی جاها هست .در کل خوزستان برزیلته
mohammd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
0
3
با سلام؛چرا دارید گند میزنید به فوتبال خوزستان مسئولین فولاد !!!چرا اینقد مثل آب خوردن بازیکن ازدست میدید مگه مدیر یا مسئول نداره این باشگاه!!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر: