کد خبر: ۱۸۱۳۰
تاریخ انتشار:۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
پورموسوی: بازیکنانم از صعود پشیمان هستند
پورموسوی: نمی‌توانم بازیکنان را به تمرین برگردانم

سمیرا شیرمردی - ایران ورزشی
بازیکنان استقلال خوزستان دیگر حتی حاضر نیستند به محل تمرین بروند. آنها دوشنبه به محل تمرین رفتند و اعلام کردند که دیگر تمرین نمی‌کنند اما در روزهای بعد دیگر خبری از حضورشان در تمرینات نبود. انگار که دیگر حتی نمی‌خواهند زمین تمرین را ببینند. آن هم زمانی که سیروس پورموسوی در اهواز نیست.

پورموسوی که برای کلاس‌های مربیگری در تهران به سر می‌برد، درباره وضعیت تیم می‌گوید: «یکشنبه تمرین‌مان برگزار شد اما دوشنبه که به تهران آمدم، آقای روشنایی زنگ زد و گفت بازیکنان تمرین نمی‌کنند. کاری هم از دست من برنمی‌آمد. بعد از آن، بازیکنان به باشگاه رفتند و با مدیرعامل صحبت کردند اما باز هم همان حرف‌های تکراری بود. مدیرعامل این بار هم به بازیکنان گفته اگر پول نرسید قول می‌دهد به همه رضایتنامه بدهد. بازیکنان هم گفتند اکثر ما قراردادمان تمام است و نیازی به رضایتنامه نداریم. متاسفانه مدیرعامل به جای اینکه به دنبال حل مشکل باشد، باز هم قول عجیبی می‌دهد. مثل نیم‌فصل اول که باعث شد چند بازیکن از تیم ما جدا شوند.»

با صحبت‌های مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان به نظر می‌رسد شایعه تیمداری نکردن به واقعیت نزدیک است وگرنه مدیرعامل می‌توانست جور دیگری برخورد کند و حتی با یک عذرخواهی فعلا به تیم آرامش بدهد. به هر حال بازیکنان مصمم شده اند که دیگر نه تمرین کنند و نه بازی. پورموسوی درباره این تصمیم بازیکنان توضیح می‌دهد: «بچه‌ها خیلی مصمم هستند که اگر پول نرسد مقابل الهلال بازی نکنند. قبل از بازی با لخویا قرار بود پول برسد اما رسیدیم به عید نوروز. بعد از آن گفتند قبل از بازی با الجزیره پول می‌دهند. حتی گفته می‌شد قبل از بازی با صبا پول می‌رسد که نرسید. بعد گفتند بعدش می‌رسد که باز هم نرسید. بازی با الجزیره هم تمام شد اما باز هم خبری نشد. دیگر من نمی‌توانم از بازیکنان بخواهم کارشان را دنبال کنند. آنها دیگر انگیزه‌ای ندارند.»

شرایط به صورتی است که گفته می‌شود اکثر بازیکنان از اینکه تیم به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده، خوشحال نیستند. آنها فکر می‌کنند اگر در دور گروهی کار تمام می‌شد الان دیگر آنقدر درگیری نداشتند. سرمربی استقلال خوزستان هم به بازیکنانش حق می‌دهد: «راست می‌گویند. بازیکنان حق دارند ناراضی باشند. الان همه آنها بلاتکلیف هستند. همیشه یکی پادرمیانی می‌کرد اما الان هیچ کس جلو نیامده. اصلا نمی‌دانیم طرف حساب‌مان کیست. واقعا دیگر همه خسته شدیم. دیگر به آخر خط رسیدیم و نمی‌توانم تیم را جمع کنم چون دیگر بازیکنان هم به حرف من گوش نمی‌دهند.»

این اتفاقات در حالی رخ داد که مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان قول داده در هفته آینده مبلغی به تیم پرداخت کند اما ظاهرا این مبلغ هم نمی‌تواند دردی دوا کند. سیروس پورموسوی در مورد کمک حیدری می‌گوید: «امیدوارم زودتر پول برسد اما با یک میلیارد هم نمی‌شود کاری کرد. یک میلیارد را باید بین چند نفر تقسیم کنیم. اکثر بازیکنان همه پول‌شان را می‌خواهند. یکسری تا الان هیچ پولی نگرفته‌اند. این در حالی است که تا الان نه ویزایمان آمده، نه هتل گرفتیم و نه هزینه سفر داریم. قبلا زهیوی و مربی خارجی تیم‌مان به ما پول قرض دادند و کار را پیش بردیم اما الان واقعا دیگر کسی نمانده که بخواهد به ما کمک کند.»

ظاهرا این بی‌پولی باعث شده که حالا پورموسوی هم به فکر جدایی باشد. در حالی که او خیلی به این تیم وابسته شده و دوست داشت بماند: «من قبلا هم گفتم، باز هم می‌گویم. اگر پول ندهند به هیچ‌وجه نمی‌مانم. الان یک پیشنهاد لیگ برتری و 2 پیشنهاد لیگ یکی دارم که با این شرایط به نظر می‌رسد باید یکی از آنها را انتخاب کنم. شرط انتخابم هم این است که پول را باید به چشمم ببینم چون دیگر نمی‌توانم با این شرایط کار کنم. دیگر نمی‌خواهم درگیر بی‌پولی بازیکنانم باشم. می‌خواهم با آرامش کار کنم و تمام تمرکزم روی مسائل فنی باشد، نه مسائل حاشیه‌ای و پیدا کردن پول برای تیم.»

با این تفاسیر استقلال خوزستان که برنامه اردوی‌شان به هم خورد و نتوانستند به تهران بیایند، کارشان مقابل الهلال دشوار است. چون این تیم دیگر نه انگیزه‌ای برای ادامه کار دارد و نه پولی که بتواند صرف هزینه سفر کند.