کد خبر: ۱۶۱۴۷
تاریخ انتشار:۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
صنعت‌نفت 2 – صبا 1؛ آرامش به آبادان برگشت
صنعت‌نفت 2 – صبا 1؛ آرامش به آبادان برگشت

خوزستان اسپورت:
هفته شانزدهم لیگ برتر – استادیوم تختی آبادان
چهارشنبه 22 دی 95 – ساعت: 15
صنعت نفت آبادان 2 – صبای قم 1
گل: حکیم نصاری (72 و 3+90) - کیوان امرایی (58)
داور: بیژن حیدری
کمک داوران: جلیل شعرانی و محمد هاشمی نسب
اخطار: محمد شادکام، حسین بغلانی (صنعت‌نفت) - مهران امیری (صبا)
تماشاگر: پنج هزار نفر

صنعت نفت آبادان: حسن هوری، علی عبدالله‌زاده (77- حسین ساکی)، حسین بغلانی، رضا نورمحمدی، عزیز معبودی، محمدزبیر نیک‌نفس، گوی هیان کیم، حکیم نصاری، محمد پورمحمد، محمد شادکام و رضا نوروزی
سرمربی: فیروز کریمی

صبای قم: محمدباقر صادقی، داود بهادری، سیدمهدی حسینی، حنیف عمران‌زاده، میرهانی هاشمی، حمیدرضا دیوسالار، کیوان امرایی، منصور تنهایی (75- میلاد ابطحی)، مهران امیری، مجید علیاری (86- عرفان بادی) و غلامرضا عنایتی
سرمربی: عبدالصمد مرفاوی

خلاصه بازی
دیدار افتتاحیه دور برگشت لیگ شانزدهم با برتری دو بر یک نفت آبادان مقابل صبای قم خاتمه یافت.

صنعت‌نفت و صبای قم در شرایطی برابر هم قرار گرفتند که تغییراتی نسبت به نیم‌فصل اول در ترکیب آن‌ها ایجاد شده بود و چند بازیکن جدید برای دوتیم به میدان رفتند. نیمه اول این دیدار تحت تأثیر حساسیت امتیازات در انتهای جدول، کم‌حادثه و بدون گل سپری شد. جدی‌ترین موقعیت این نیمه روی ضربه راه دور کیوان امرایی در دقیقه پنجم خلق شد که حسن هوری توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه این نیمه چند صحنه خطرناک دیگر از جمله ضربات پورمحمد و نصاری به سمت دروازه صبای قم به‌وجود آمد، اما این ضربات راه به جایی نبرد و وقت نخست بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم، سرعت بازی به مراتب بیشتر شد و دوتیم برای رسیدن به پیروزی دست از بازی احتیاط آمیز برداشتند. پس از اینکه بازیکنان نفت از چند موقعیت ایجاد شده بهره‌ای نبردند، تیم صبای قم با حرکت انفرادی کیوان امرایی به گل رسید تا فضای سنگینی در استادیوم تختی آبادان حاکم شود، اما این گل دوام زیادی نداشت و شوت راه دور حکیم نصاری بازی را به تساوی کشاند.

نفتی‌ها که قبل از رسیدن به گل تساوی چند حمله را تدارک دیده و در یک صحنه معتقد به خطای پنالتی مدافعان صبا بودند، بعد از گل نصاری باز هم به خط دفاعی صبای قم فشار آوردند تا به گل پیروزی بخش برسند. این اتفاق بالاخره در سومین دقیقه از وقت تلف شده رخ داد تا سه امتیاز شیرین به حساب آبادانی‌ها واریز شود و فیروز کریمی در اولین گام موفق به کسب سه امتیاز شود.

شرح گل ها
0-1 (صبای قم): کیوان امرایی پس از حرکت پابه‌توپ به درون محوطه جریمه نفت آبادان و ضربه‌ زمینی به زاویه مخالف، دروازه حسن هوری را باز کرد.

1-1 (صنعت‌نفت): حکیم نصاری در پشت محوطه جریمه صبای قم توپ را با پای راست کنترل کرد و سپس با ضربه پای چپ دروازه تیم میهمان را به زیبایی باز کرد.

2-1 (صنعت‌نفت): در پی پرتاب اوت بلند عزیز معبودی به درون محوطه جریمه صبای قم، حکیم نصاری با ضربه پای چپ برای دومین بار دروازه صبای قم را گشود و استادیوم تختی آبادان را غرق در شادی کرد.

در حاشیه
* بازی صنعت‌نفت و صبای قم با سه دقیقه تأخیر آغاز شد. پیش از آغاز مسابقه یک دقیقه سکوت در ورزشگاه اعلام شده بود.
* دو تیم از بازیکنان جدیدشان در این دیدار استفاده کردند. عزیز معبودی و رضا نورمحمدی برای نفت آبادان و حنیف عمران‌زاده برای صبای قم به میدان رفتند.
* فیروز کریمی مانند نادر دست‌نشان ترجیح داد که از حسن هوری در ترکیب اصلی تیم زردپوش آبادان استفاده کند.
* برونو اولیویرا به‌دلیل سفر به برزیل و امیر زلیکانی به‌خاطر مصدومیت در ترکیب نفت آبادان غایب بودند.
* هاشم بیک‌زاده مدافع صبای قم به‌دلیل محرومیت تیمش را در این مسابقه همراهی نمی‌کرد.
* تماشاگران آبادانی با سر دادن شعارهایی به تشویق نادر دست‌نشان پرداختند و علیه مسئولان باشگاه نفت شعار دادند.
* بازیکنان صنعت‌نفت در اواسط نیمه دوم اعتقاد به اعلام ضربه پنالتی به‌سود این تیم داشتند اما بیژن حیدری برخورد توپ به دست مدافع صبای قم را نادیده گرفت.
* هواداران نفت آبادان که پس از گل کیوان امرایی به نحوه بازی تیم‌شان اعتراض داشتند، با گل اول حکیم نصاری به تشویق زردپوشان پرداختند و پس از گل دوم این بازیکن جشن پیروزی گرفتند.